PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet marş almıyor?

rebeka
25 Eylül 2016, 17:12
Cgl 125 marş düğmesine basıyorum çalışmıyor.sinyaller hızlı hızlı çalışıyor.
Motor sadece Ayak marşından çalışıyor.Problem nedir sizce?

MeNGuC
25 Eylül 2016, 19:14
marş motorun tırtlamış olmasın :)

rebeka
25 Eylül 2016, 20:27
marş motorun tırtlamış olmasın :) sabah ayak marşıyla çalıştı sonra el marşıyla çalıştı.yani bir çalışıyor bir çalışmıyor el marşı.
Kesin ondan mıdır?

MeNGuC
25 Eylül 2016, 20:43
E bi baktır akün zayıf olursa marş motorunu çalışmaz veya akün sağlamdır marş motorunda bir sıkıntı vardır bunu gidip bir serviste akünü ölçtürmen lazım eyer deyerleri düşükse jarz ettir marş motorun o zaman çalışıyorsa akünde doldurduktan sonra şuna dikkat et akü dolduktan sonra gene bitiyorsa ya akü jarz eden parça jarz etmiyor veya ediyorsa akün artık ömrünü tammlamıştır yok akünde yeni bir zamanda değişmişse o zaman akü jarz eden zınbırtıda bir problem olabilir 3 seçeneğide sırayla takip et kimdeyse sorun senin benim motorumda işin yok deyip tekmeyi bas :P

rebeka
25 Eylül 2016, 21:07
Usta aküye tekmeyi bastım bir hafta önce :) akü yeni ve şarj olmuş durumda voltmetreyle ölçtüm.
Beyinden olur mu sence?
Ayrıca Servis deme de ne dersende :)

army
25 Eylül 2016, 21:27
Sorun Aküüüü

chopper125
26 Eylül 2016, 13:08
bendede böleydi sinyaller çok hızlı yanıyodu akü almıyodu şarj etimmi falan alıyodu sonra yine ayak marşı servise birisi dedi şarj dinamosu başka motorcuya giddim abi akü bitmiş dedi değiştirdi 8 aydır sıkıntı yok öbür akü ucuz parça satan bi yerden aldım 3-4 ay sonra gitti büyük ihtimal aküyü değiştirince sorunun çözülür