PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha YBR 125 ESD ÇEKMİYOR

REVOLT
19 Eylül 2016, 10:59
Herkese İyi günler.

Arkadaşlar Yamaha YBR 125 ESD Kullanıyorum yağı bıtmıştı değiştirmeye fırsatım olmadı 1 hafta yağsız kullandım artık motor çekmemeye başlayınca yağını değiştirdim şuan motor çekmiyor vites boştaymış gibi gitmiyor önceden debriyaja basmadan vites atılmıyordu şuan debriyaja basmadan vites atılıyor vitesi kaça atarsam atıyım motor gitmiyor çift ayakta yerden temasını kestıgımde arka teker yavaş yavaş dönüyor sorun ne bilginiz varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Arkadaşlar birde motora koydugum yağ Elf Moto Road 10w40 acaba sorun yağdanmı kaynaklanıyor uygunmudur bu yağ sizce ?

arda4
21 Eylül 2016, 12:53
Hocam geçmiş olsun.

Yağdan şüpheleniyorsanız kaliteli bir yağ ile değiştirin. Debriyaj telini bir kontrol edin. Yine olmuyorsa debriyaj balatalarına ve debriyaja bir baktırın.

boora
21 Eylül 2016, 13:08
1 hafta nasıl yağsız kullandın ??? Piston balon gibi şişmiştir büyük ihtimal. Çalışması bile şans

REVOLT
23 Eylül 2016, 05:48
Sorunu çözdüm dişliler kırılmış.
Cevaplarınız için teşekkürler

1 hafta nasıl yağsız kullandın ??? Piston balon gibi şişmiştir büyük ihtimal. Çalışması bile şans

Bu gun yarın değiştircem diyerek kullandım işte baya dayanıklıymış onuda ögrenmiş olduk :D

Riptalon
23 Eylül 2016, 09:16
Sorunun debriyajda olduğu açık gibi.