PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çalınan cbr250r için acil yardım

thamerist
31 Ağustos 2016, 16:18
Merhaba arkadaşlar,
motorum yaklaşık 6 ay falan önce çalındı. 3-4 gün sonra kilidi sökülmüş halde buldum.. motoru aldıktan sonra kağıthane tarafında bir servise götürdüğümde motorun beyninin yandığını söyledi ve yeni beyinle kontak seti taktı. Ancak motorun devir saati düzgün çalışmıyor göstergelerin bir kısmı göstermiyor normalden 2-3 kat fazla benzin tüketiyor ayrıca sürekli stop edip duruyordu. 1-2 hafta sonra motor arkadaşımdayken stop etti ve birdaha çalışmadı. Daha sonrasında motoru Anes'e götürdüm ve aylarca orada bekledi. Ustanın bakacağını söylediler ama pek ilgilenmediler en sonunda da motorun sıkıntısı yok kontak kilidi değişmesi lazım dediler.
Şimdi motoru alıp başka bir servise daha götürdüm. Orasıda kontak seti değişmesi lazım dedi kontak setini orjinal parça olarak değiştirdim ancak devir saati hala çalışmamakla birlikte kalkışlarda stop etme oluyor ve benzin tüketimi normale dönmüş değil. Servis iç tesisatın değişmesi gerektiğini söyledi. Şimdi iç tesisatı değiştirince bu sorunlar tamamen çözülür mü ? ( aşırı benzin tüketim, devir saati, stop etme ) Yada sorun ilk götürdüğüm serviste beyin değişmişti. değişen beynin orjinal olmamasından kaynaklı olabilir mi ?
Konuyla ilgili fikri olan varsa yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim . Aylardır motorum yatıyor ve resmen param çöpe gitmiş halde. Şimdiden teşekkür ederim..

vsvr
01 Eylül 2016, 16:01
Genelleme yapmayi hic sevmem. Bu usta milleti kadar zor bir millet yok. Sadece motor değil, artık ne için usta lazımsa. Bu kadar mi zor bulunur arkadaş, düzgünü. Bilmiyorsan, emin değilsen, bilmiyorum de. Sonra bizden niye bir cacık olmuyor. Olmaz tabi. Haram yersen olmaz tabi.

tmsn
01 Eylül 2016, 16:30
bir honda kullanıcısı olarak diyebilirim ki ,hondanın yetkili servisinde yaptırdığınız herşey sıkıntısız çalışır. fakat duruma göre yüksek meblağlar çıkabilir. ama iç aksam için kesinlik sanayiye ustalara götürmeyin. adamların ne yaptığı belli değil, kimisi içinden parça çalıyo vs..

thamerist
01 Eylül 2016, 17:39
şimdi honda servisine vermeyi düşünüyorum zaten ancak yetkili servislerde maalesef ilgilenmiyor. Esengül'e götürdüğümde ilgilenmedi direkt sat dedi bakmadı dahi motora. Anes'e götürdüm aylarca yattı motor ve net birşey söylemediler. Servisler resmen soygun yapacak yer arıyor. Motoru alıp uğraşıp sorunu çözmeye çalışmıyor zamanını harcamak istemiyor muhtemelen.

berkay3212
01 Eylül 2016, 17:42
şimdi honda servisine vermeyi düşünüyorum zaten ancak yetkili servislerde maalesef ilgilenmiyor. Esengül'e götürdüğümde ilgilenmedi direkt sat dedi bakmadı dahi motora. Anes'e götürdüm aylarca yattı motor ve net birşey söylemediler. Servisler resmen soygun yapacak yer arıyor. Motoru alıp uğraşıp sorunu çözmeye çalışmıyor zamanını harcamak istemiyor muhtemelen.

Doğu batı honda ümraniye bir götür istersen.

serkanADH13
02 Eylül 2016, 00:46
Nerede İkamet Ediyorsun?

Gaziosman Paşa,
Yenidığandayım,

Bir ara uğra ORJINAL BEYİM MEVCUT,
VE PEK ÇOK SENSÖRLERDE ELBETTE,

Deneriz istersen,

Sorun çözülürse NEYİN ARIZALI OLDUGUNU ANLARSIN duruma göre hareket edersin,

Moto Garaj/Gürcan Moto,
0535 939 20 86

mterayes26
02 Eylül 2016, 01:39
Kardeşim serkan abiyi ziyaret et mutlaka çözecektir. Ben kefilim içine sinmezse ücretini ben ödeyeceğim allah razı olsun çok işimi gördü. Bende eskişehir de mobil tamirciyim