PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Şase Temin Etmek

RR_Life
31 Ağustos 2016, 04:19
Evet arkadaşlar öncelikle herkese merhaba forumda yeniyim ve formunuz gerçekten çok başarılı insanın aklına takılan bütün herşey mevcut neredeyse fakat olası bir kaza ve şase kırılması,hasarı durumunda motorunu hurdaya ayırmak istemeyen arkadaşlar için ya da yan sanayi şase yaptırmak istemeyen arkadaşlar için bende bilgi eklemek istiyorum çok araştırdım kimse net bir cevap yazmamış ben en azından öğrendiğim bilgiyi burada paylaşarak bilmeyen arkadaşların da belki akıllarındaki soru işaretinin gitmesine yardımcı olurum.

Hafta başında Honda firmasını arayarak Honda marka bir motor almak istediğimi fakat motora 20-30 bin tl verdikten sonra bir kaza durumunda şasem kırılırsa ya da hasar görürse yan sanayi bir şase istemediğimi ve orjinal yeni şaseyi Honda fabrikasından temin edebilir miyiz yoksa motoru direk hurdaya mı çıkartıyoruz diye direk açık olarak sordum telefondaki arkadaş sağolsun aklımdaki soru işaretini giderdi böyle bir durumda yetkili teknik servise gelip servis formu doldurup orjinal şasenin fabrikadan teknik servis aracılığıyla temin edilebileceğini söyledi ve rahatlamış oldum.
Bu bilgiyi gerçekten bulamadığım için paylaşıyorum teşekkürler.

EmreKocyigit
31 Ağustos 2016, 09:24
O şasenin ücreti, şaseye giydirme işçilik parası, motosikletin değer kaybı, fabrika çıkışı kadar sağlıklı olmaması. Liste uzarda gider, perte çıkar sigortadan parasını al git sıfırını tekrar al. Sigortadan para alamayacak bir kazaya karışıp pert ettiysen kalan parçaları sat kurtul.

tyrung
31 Ağustos 2016, 10:40
Sanarsın şase 10 TL.

RR_Life
31 Ağustos 2016, 12:55
Sanarsın şase 10 TL.
Ben sanmamda sen sanarsın allahın fakiri

arda4
31 Ağustos 2016, 21:59
Evet arkadaşlar öncelikle herkese merhaba forumda yeniyim ve formunuz gerçekten çok başarılı insanın aklına takılan bütün herşey mevcut neredeyse fakat olası bir kaza ve şase kırılması,hasarı durumunda motorunu hurdaya ayırmak istemeyen arkadaşlar için ya da yan sanayi şase yaptırmak istemeyen arkadaşlar için bende bilgi eklemek istiyorum çok araştırdım kimse net bir cevap yazmamış ben en azından öğrendiğim bilgiyi burada paylaşarak bilmeyen arkadaşların da belki akıllarındaki soru işaretinin gitmesine yardımcı olurum.

Hafta başında Honda firmasını arayarak Honda marka bir motor almak istediğimi fakat motora 20-30 bin tl verdikten sonra bir kaza durumunda şasem kırılırsa ya da hasar görürse yan sanayi bir şase istemediğimi ve orjinal yeni şaseyi Honda fabrikasından temin edebilir miyiz yoksa motoru direk hurdaya mı çıkartıyoruz diye direk açık olarak sordum telefondaki arkadaş sağolsun aklımdaki soru işaretini giderdi böyle bir durumda yetkili teknik servise gelip servis formu doldurup orjinal şasenin fabrikadan teknik servis aracılığıyla temin edilebileceğini söyledi ve rahatlamış oldum.
Bu bilgiyi gerçekten bulamadığım için paylaşıyorum teşekkürler.

Honda'dan orjinal şase temin edilir. Ha fiyatı tuzlu olabilir o ayrı dava.

Şase temin eildikten sonra farklı şase nosu varsa mutlaka ruhsata işletmek gerekir. İş ki tutup bir de mak. müh. odasından proje istemesinler. Ekstradan 1000 küsür TL maliyet çıkar.

Honda da güzelce ilgilenmiş sağ olsunlar. Dünyanın en iyi makinası da olsa arkasında duran bir firma olmayınca olmuyor.

weirdo1
01 Eylül 2016, 23:28
Hele Bi ehliyetini al bakalım delikanlı.

Durduk yere şasi kırılmaz, üstünde sen varken kırılır.

mterayes26
02 Eylül 2016, 01:36
Dostum şasinin durumu çok kötü değilse düzeltiyoruz. İlla sıfırı dersen bursa duran kardeşleri ara