PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 100 lük motorum dik yolu çıkamadı. geri döndüm.

ofsaytosman
28 Ağustos 2016, 19:37
herkese selamlarımı gönderiyorum. görüntü kirliliği yaptıysam şimdiden affola. piaggi fly 100 motorum var.düz yolda bana mısın demiyor. ama bugün dik bir asfalt dağ yolunu çıkayım dedim. yok arkadaş olmadı gitmedi. benzin fuldü. eyvah dedim motor öldü sanırım. geri döndüm. düz yolda yine fırladı uçtu.siz yetkili abilerimden bi akıl fikir rica edicem. şimdiden teşekkürler. kazasız belasız ylculuklar.

army
28 Ağustos 2016, 19:43
Güzel kardeşim, motorun 100 lük olduğu için dik rampayı üstünde ağırlıkla çıkamadı. Bunda şaşıracak bişey yok, motorunun gücü daha yüksek olsaydı rahtlıkla çıkardı. Korkacak bişey yok.

ofsaytosman
28 Ağustos 2016, 19:50
teşekkürler sevgili army.. iyi yolculular. içim rahatladı. malum acemiyim :))

EmreKocyigit
28 Ağustos 2016, 19:55
Çıkamadığınız yokuşlarda gidonu ritmik olarak tatlı tatlı sağa sola yaparsan çıkmaya başladığını göreceksin tabii 1. Viteste dene ama kaygan zeminde dikkat et

bulut59
28 Ağustos 2016, 20:47
arka balatan bittiyse debriyaj tasına tutunamaz ve tekeri çeviremez ya da kayış eskidiyse yine tutunamaz ve boşa döner. yoksa 100cc 6 beygirlik motordur o çıkamayacağı tepe olmaz. bence bir piaggio ustasına gösterin bir yerlerde sorun var.

ofsaytosman
28 Ağustos 2016, 20:52
arka balatan bittiyse debriyaj tasına tutunamaz ve tekeri çeviremez ya da kayış eskidiyse yine tutunamaz ve boşa döner. yoksa 100cc 6 beygirlik motordur o çıkamayacağı tepe olmaz. bence bir piaggio ustasına gösterin bir yerlerde sorun var.

haklısın kayıştan garç gurç acayip sesler geldi. bi ara ustayla görüşeyim. teşekkürler.

istanbu_gezg
28 Ağustos 2016, 21:01
burda altın noktalar var yağ 1500-2000 de muhakkak yenilemen gerekiyor,

ofsaytosman
28 Ağustos 2016, 21:10
burda altın noktalar var yağ 1500-2000 de muhakkak yenilemen gerekiyor,

açık söylemek gerekirse geçen gün kendi kafamdan dolayı 10 40 araba yağı aldım ve ben değiştirdim. yanlış iş yaptım sanırım :((

ayzek
28 Ağustos 2016, 21:22
açık söylemek gerekirse geçen gün kendi kafamdan dolayı 10 40 araba yağı aldım ve ben değiştirdim. yanlış iş yaptım sanırım :((

O çok sıkıntı yapmaz bizimde sürücü kursunun eğitim motorunda debriyaj şişme yapıyor vitesler geçmiyordu belirli bi raddeye gelince bizde elf in taxi gas olan 15 50 yağından aldık koyduk özellikle dur kalkı bol olan araçlar için tasarlanmış bir yağ motor kaymak gibi oldu vitesler şıkır şıkır ve o yağı koduktan sonra debriyaj hiç şişme vs yapmadı sonuçda oda motor yağı 4t sorun yaratıcağını sanmam

tr100a
28 Ağustos 2016, 21:39
Her rampayı cıkması gerekiyor kayışında depriyaj tasında veya biryerlerde sıkıntı var servisine göster kim demiş 100 lük motor cıkmaz

remomax
28 Ağustos 2016, 22:35
bende 100cc 4.5 hp çin malı scooter vardı çıkamadığı rampa yoktu ama zamanında tüm bakımlarını yapıyordum(yağ,hava filtresi,buji,kayış)

Bthndmrl
28 Ağustos 2016, 22:49
Yağ değişimi,hava filtresi ve varyatör bakımı yapın. Honda activa vardı 100cc 7 hp motoru var ki bu motoru çoğu 100cc scooter tokatlardı (amaç yarış değil tabiki)
Ama çıkmadığı yokuş yoktu.