PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasaki En500 motor gaz yemiyor egzoz kıpkırmızı oluyor

DooMsDaY
15 Ağustos 2016, 22:41
Merhabalar; son 2 haftadır çözmeye çalışıyoruz. Normal şartlarda 190 a kadar çıkan makina bj kaç kircalamadan sonra 120 yi geçmez oldu sanki gaz kesici varmista o devreye giriyormuş gibi. Okuyuculardan olabileceğini dusunup okuyucuları değiştirdik, sonra behni kontrol ettiğimizde kısa devre olduğunu gorduk beyni değiştirdik, endüksiyon bobinleri saglam, buji ve kablolar yeni, en son kontrolde şarj etmediğini gorup konjektoru değiştirdik. En son çalışmada. Motor gaz yemiyor ve egzozlar 50 metrelik bir mesafede kıpkırmızı oluyor. Nedeni ne olabilir. Yardımcı olabilecek varmı?

mstf_gnc
16 Ağustos 2016, 03:27
karbüratör.. subap ayarları. başka bişey olamaz.

mterayes26
16 Ağustos 2016, 20:11
Motor açıldı mı, sente yanlış gibi

shadowmaster
16 Ağustos 2016, 20:39
Silindir Senkron ayarı bozuk ...

Mamba09
16 Ağustos 2016, 21:02
Senkron ayarı veya sübap diyorum

ertugrulyns
16 Ağustos 2016, 21:49
Muhtemelen karburator pisdir veya subap ayari yapilacaktir bi kontrol ettir :)

Nikkfurie
16 Ağustos 2016, 22:23
egzoz supapi yanık kompresyon kaçırdigi için çekiş yok..silindirin içinde tam yanamayan yakıt egzos borularinda yanmaya devam ediyor..

Mucit23
16 Ağustos 2016, 22:40
Motorda sente atlaması veya buna benzer bir durum olsa rolantide çalışsa bile belli eder, Rolanti düzensiz olur sürekli stop eder vs vs. Eğer motor rölantide düzgün bir şekilde çalışıyorsa ateşleme, sente vs düzgün yapılıyor diyebiliriz.

Motor üzerinde nasıl bir egozoz var bilmiyorum ama egzozdan yapabilir. Eğer bir şekilde egzoz tıkalıysa motor gitmez, egzoz boğazları kızarır. Daha önce 2006 R6 da benzer bir duurum yaşadık. Motor 220'nin üzerine ne yapsak çıkmıyordu. Motor üzerindeki Egzoz orjinaldi ve içeriden katalitik konverter bir şekilde tıkanmıştı. Katalitik konverteri temizleyince motor açıldı.

Çalışma videosu eklerseniz daha net cevap verebilirim.

DooMsDaY
17 Ağustos 2016, 18:33
motor açıldı sente ayarı daha önce yapıldı. tekrar açtım baktım sentede kaçıklık yok gibi nasıl yaptıysam öyle duruyor. Ama sente bozuk olsada gidiyordu sadece 120 yi geçmiyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

egzozdan olabileceğini sanmıyorum. egzozları kendim yaptım aynı egzozla daha önce 5-6bin km yol yaptım.