PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GV250 Acil Yardım

kst_shn
12 Ağustos 2016, 16:46
Üstatlar Hyosung Gv250 2014 motorum tam 1 haftadır ustada yatıyor..

Motor rölantide 1000devir altına düşüp stop ediyor.. Düşük devirde tek silindire düşüyor devri yükseltince 2 silindirde çalışıyor.. 2 kez buji yaktım, 2 kez yolda kaldım saaatlerce usta bekledik yollarda..

Neyse buji değiştirdiler sorun çözülmedi.. motorun beyninde f1 ışığı falan da yanmıyor, bilgisayara bağladılar beyinde sıkıntı çıkmadı..

Aklıma gelenler bunlar benim, problemi buradan da çözemeyiz tabi ancak önereceğiniz bir yer varsa motoru götüreceğim oraya.. eylül sonunda satacağım zaten ancak benden alacak kişinin problemli almasını istemiyorum.. zaten sıkıntısı belli değil şu durumda alıcıya ne derim bu halde?

İşin özeti abilerim yardım edebilecek olan varsa, gerçekten motordan anlayan gerekirse tek tek parçaları söküp sıkıntıyı tespit edebilecek varsa lütfen özelden yada bu başlık altından yardımlarınızı bekliyorum..

sey_47
12 Ağustos 2016, 16:50
Buji pipo çatlağından olabilir mi? Genelde gv250'lerde çok şikayet oluyordu bu konuda.
Başka birşey de olabilir. En azından bir fikir olur.

edit: problem aynı mı bilmiyorum ama. Arkadaş çatlaktan kaynaklandığını bulmuş.
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/133273-hyosung-gv-250-ve-bas-belasi-bir-ariza.html

nines
12 Ağustos 2016, 17:42
Üstatlar Hyosung Gv250 2014 motorum tam 1 haftadır ustada yatıyor..

Motor rölantide 1000devir altına düşüp stop ediyor.. Düşük devirde tek silindire düşüyor devri yükseltince 2 silindirde çalışıyor.. 2 kez buji yaktım, 2 kez yolda kaldım saaatlerce usta bekledik yollarda..

Neyse buji değiştirdiler sorun çözülmedi.. motorun beyninde f1 ışığı falan da yanmıyor, bilgisayara bağladılar beyinde sıkıntı çıkmadı..

Aklıma gelenler bunlar benim, problemi buradan da çözemeyiz tabi ancak önereceğiniz bir yer varsa motoru götüreceğim oraya.. eylül sonunda satacağım zaten ancak benden alacak kişinin problemli almasını istemiyorum.. zaten sıkıntısı belli değil şu durumda alıcıya ne derim bu halde?

İşin özeti abilerim yardım edebilecek olan varsa, gerçekten motordan anlayan gerekirse tek tek parçaları söküp sıkıntıyı tespit edebilecek varsa lütfen özelden yada bu başlık altından yardımlarınızı bekliyorum..

Dostum bendede aynı sorunlar vardı. motoru ilk çalıştırdığında bu stop etme olmuyor ama biraz gittin motor ısındı ışıklarda boşa attın durdun devir göstergesi dalgalanıp çat diye stop ediyormuydu? bende böyleydi ve sorun buji piplarındaymış hatta çatlağı geçtim biliğin yarılmışlardı.

ssates
12 Ağustos 2016, 18:12
Buji pipoları 2014lerde daha sağlam. Çatlama olasılığıvar fakat düşük.
Ngk buji pipoları olıyor modeli forumdan ara.
Fakat egzantirik zinciri nedeniyle de olabilir. 2014lerde birkaç kişinin başına geldi. Pistonun birinde 2 sübap yanlış zamanda benzin alıp yanlış zamanda egzoz çıkışı yapıyırdu.

atik216
12 Ağustos 2016, 19:31
daha rodaj dönemindeyim fakat aynı sorun bende de mevcut. motoru ilk çalıştırdığımda devir oldukça düşük oluyor ve stop ediyor ama gaz verirsem herhangi bir sorun olmuyor.arkadaşın bahsettiği gibi ışıklarda bir kaç defa stop etti çok ısındığı için. buji piposunun çatlağının nasıl giderildiğini anlatabilecek kimse var mı?

Ben Vahit
12 Ağustos 2016, 21:09
Memlekette piyasası olmayan motoru ustaya değil servisine götürmek gerekli.
Deneme yanılma yaparak motor bekleyecek kadar relax ve lüx bir hayatınız varsa bilemem.
Hyosung servisi Beylikdüzünde tedarikçi firma uniteks servisi arayıp konuşun derim yoksa daha çok ustada kalır o makine.

kst_shn
12 Ağustos 2016, 21:31
Deneme yanılma yaparak motor bekleyecek kadar relax ve lüx bir hayatınız varsa bilemem.
Hyosung servisi Beylikdüzünde tedarikçi firma uniteks servisi arayıp konuşun derim yoksa daha çok ustada kalır o makine.

hocam şuan anadolu yakasındaki en iyi bilinen iki servisten birinde zaten.. bu adamlar sadece tamirci usta değil.. motoru tamamen sökse zor toplar bir çoğu.. diğer servis'te abi ben kolumu kırdım çalışanlarım da izinde motora bakamam diyor şuan.. siz düşünün durumu artık..

HiPeRaCTiVeS
21 Temmuz 2017, 11:58
merhaba arkadaşlar hyosung gv 250 2017 modeli 0 şekilde aldım fakat F1 lambası devamlı yanıyor ve bayiside motorlarda kronik bir arıza olarak var diyor bana pek inandırıcı gelmedi bursa tekyıldız motordan aldım bundan öncede gaz kablosunun iç teli koptu (160 km)'de şaka gibi Bursada bu motordan anlıyan yokmudur bu arıza tespitini anlıya bilen

natila
21 Temmuz 2017, 12:30
arkadaşlar avcılarda cengiz ustaya götürün hyosungtan anlamıyor adamlar anlamadıklarını da söylemiyorlar aman ha

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

merhaba arkadaşlar hyosung gv 250 2017 modeli 0 şekilde aldım fakat F1 lambası devamlı yanıyor ve bayiside motorlarda kronik bir arıza olarak var diyor bana pek inandırıcı gelmedi bursa tekyıldız motordan aldım bundan öncede gaz kablosunun iç teli koptu (160 km)'de şaka gibi Bursada bu motordan anlıyan yokmudur bu arıza tespitini anlıya bilen
hocam benimde 400 km deyken yanmıştı ışık oksijen sensörleri değişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

serviste anlamıyor bilgileri yok,

HiPeRaCTiVeS
21 Temmuz 2017, 12:40
ee bursa'dan istanbulamı sürücez motoru :D bursada anlıyan yoksa başa bela olucak motor

natila
21 Temmuz 2017, 13:23
ee bursa'dan istanbulamı sürücez motoru :D bursada anlıyan yoksa başa bela olucak motor

130 km sıkıntı yok :) şaka bi yana hyosungun servisi ve parçası yooooook

HiPeRaCTiVeS
21 Temmuz 2017, 13:31
Anlaşılan biz usta olucaz yoklaya yoklaya moturu :/

ogzcngdk
21 Temmuz 2017, 13:46
Anlaşılan biz usta olucaz yoklaya yoklaya moturu :/

Bey motoya götürün, kronik olarak fi falan yanmaz tek yildiz motor anlamiyor

HiPeRaCTiVeS
21 Temmuz 2017, 17:39
Bey motoya götürün, kronik olarak fi falan yanmaz tek yildiz motor anlamiyor
Bey motor dedin degil mi ? Nerdedir ?

owlam
21 Temmuz 2017, 18:14
Şeklini şemalini çok sevmeme ve uzun yıllardır istememe rağmen bu parça belirsizliği servis kalitesizliği yüzünden bu sevdadan vazgeçip virago 535 aldım.

mterayes26
21 Temmuz 2017, 23:08
Herşeye bakılmış geriye sıkı sübaplar kalıyor

yürekçe
21 Temmuz 2017, 23:37
ben 2006 model 30bin+ kullandim.
benzer sorun yaşadım ve cozumu, karburator diyaframi idi. 25 tl ye hallettim o zaman