PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pulsar 200 ns uzun yola uygunluk

mekskalı
07 Ağustos 2016, 20:53
Merhaba bütçem gereği bajaj pulsar 200 ns almayı planlıyorum.Uzun yol için ekleyebileceğim ne gibi aksesuarlar var ? birde hafif araziye illaki gireceğim motorun yere yakın olduğu söyleniyor bu konuda ne gibi bir değişiklik yapabilirim ?

burak burk
07 Ağustos 2016, 21:10
tur camı ve sele süngeri alırsan alayına gidersin.arazi kısmına bir şey söyliyemicem.sürücünün ön görüsü lastiğin özelliği zaten belli.lastik setiyle biraz daha destekleyebilirsin.alt kısmının yakın olduğunu düşünmüyorum gayet kaldırımdan inip çıkabiliyorum hiç bir sıkıntı yok cros motoru kadar tabiki yüksek değil.

umutss
07 Ağustos 2016, 21:41
Artçılı Venedik'e kadar gidenler tanıyorum :) Sıkıntı olmaz heralde... (NOT: motosiklet olayına bu hafta başlıyorum, sadece iki senedir üst üste bu kadar yola giden bir kuzenim olduğu için bu yorumu yapabiliyorum... sen yine bir bilene danış her daim)

PcK0PaT
07 Ağustos 2016, 22:14
Uzun ön cam al ama mutlaka al . iki gün önce edirne erikleye gittim cam felan yok orjinal haliyle gittim geldim. Git gel yaklaşık 550 km. o camın olmayışından dolayı hayatım kaydı. Birde şunu anladım ki bu motor bana ve uzun yola biraz yetersiz bence. Rampalarda vites düşürmedi ama 120lerden 90na kadar inmesi benim için hayal kırıklığı oldu. Sanırım cc yükseltmemin vakti geldi. Selesi beni hiç rahatsız etmedi cam ve top case yeterli bence.

DKN
07 Ağustos 2016, 23:13
Uzun ön cam al ama mutlaka al . iki gün önce edirne erikleye gittim cam felan yok orjinal haliyle gittim geldim. Git gel yaklaşık 550 km. o camın olmayışından dolayı hayatım kaydı. Birde şunu anladım ki bu motor bana ve uzun yola biraz yetersiz bence. Rampalarda vites düşürmedi ama 120lerden 90na kadar inmesi benim için hayal kırıklığı oldu. Sanırım cc yükseltmemin vakti geldi. Selesi beni hiç rahatsız etmedi cam ve top case yeterli bence.

yasal hız limitlerini geçmiş olursunuz. artçı varken tırlara yol verme ihtiyacı duymacağınız her motor yeterlidir

djserdar58
09 Ağustos 2016, 17:45
Ben fethiyeden mersine gidip geldim (2014 model Pulsar 200 NS ile), motor tecrüben yoksa uzun yola çıkmak için hiç tavsiye etmem, ama daha önce yol tecrüben varsa ilk önce kendi güvenliğin için koruma ekipmanları, KASK, MONT, BELLİK, ELDİVEN, KORUMALI PANTOLON ve Motosiklet BOTU; Sonra yeterince benzin parası. Motosikletin içinse ilk önce tur camı, seyahatin uzunluğuna göre çanta çadır düşünülebilir ama kısa süreli bir seyahat ise, sırta iyi oturan bir sırt çantası işini görecektir.
Malesef ülkemizde motosiklet ve sürücülerine verilen değeri göz önüne alıp yolda herşeyi öngörerek yolculuk etmek bizler için bir zorunluluk, bunu unutmayın.
Tekerin düz bassın :king:

mustang256
09 Ağustos 2016, 18:45
Pulsar'la yılda bi 4 5 defa Eskişehir-Kayseri (555km) arası gidiyorum, geliyorum sıkıntı oluyor mu? olmuyor. 100-110 arası her yere gidersin.
Öne bi tur camı şart,kulak tıkacı al oda faydalı,seleye birşeyler yapmak şart cidden kötü ben hala orjinal kullanıyorum bildiğin sefillik ve yoruyorda.
Tek başına gidersen gücten vs de düşmez öyle ahım şahım tabi bi tenere ile v strom ile çok daha zevkli ve kolay olur yolculuk ama elde bu varsa yapacak bir şey yok konfor ve zevkte imkanlar dahilinde. Hiç kurcalamadım ama arka amortisör sertlik ayarı varsa yükünle beraber bir tık arttırırsan muhtemelen daha verimli olabilir en azından bozuk yollarda fazla yükten çökmüş olmaz.