PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : XTZ 750 DİYAFRAM

serkan..XTZ
07 Ağustos 2016, 18:43
Sa arkadaşlar yamaha xtz 750 SÜper Tenere gaz yeme sorunu vardı kalbüratör le uğraşırken diyaframların birinde 4 5 tane delik oldugunu gördüm diğeri işe balon gibi çok esnek ama delik yok 2 side farklı diyaframlar..delik olan diyaframı tamir ettim ama 2 gün dayandı:cherry: değiştirmek şart oldu. 2 sinide değiştirmeye karar verdim ama arıyorum hiç bir yerde bulamıyorum nerden nasıl bulurum yada diyafram yapan bir yer varmıdır yardımlarınız bekliyorum şimdiden tşk ederim.MOTORA BİNEMİYORUM ACİL..:pale:

serkanADH13
07 Ağustos 2016, 23:40
Atlı Motor Ahmet Atlı,

İstanbul,
Avrupa Yakası,
Küçükköy'de Dükkanı Vardır,

face'te kayıtlı kişidir,

Elinde xt için ürünler vardı sanırım,

XTZ olurmu bilemem,

0533 029 16 20

serkan..XTZ
09 Ağustos 2016, 01:37
adaş ilgin için sağol bugün aradım konuştum ustayla onda yoktu biraz araştırdı ama nafile...diyaframın benzinle direk bi alakası varmıdır motoru ilk çalıştırmada tek silindir çalışıyor 1 dakka felan tek silindir çalıştıktak sonra 2. silindir devreye giriyor,bu arada devreye girene kadarda çiğ benzin kokusu geliyor..ve vites atınca ilk hızlanmada pır pır ediyor boguluyor gibi orta devirlede normal üst devirde eksozdan patlama sesi geliyor ne oluyor :)) diyaframın bunla bir alakası olabilirmi motoru aldıgımdan beri bu sorun var bi çözemedim baktım diyafram delik ondandır dedim..kalbüratör temizlendi..senkron ayarı hava ayarı yapıldı kalbüratör körükleri sağlam jikle çalışıyor hava almıyor bujiler yeni..saten motor yeni toplandı siboplar felan iyi ayarlı ,nlayamadım nedir sorun üstatlar yardımlarınızı bekliyorum:pr:

matrax33
09 Ağustos 2016, 03:11
Sorun aynen diyaframdan. Patlama çiğ benzin atma geç çalışma. Yurt dışı sitelere bak bulursun parçayı.

serkan..XTZ
11 Ağustos 2016, 21:20
matrax yurt dışı sitelerinde buldum sağol.ama bugün kalbüratörü söktüm diyafram daki delikleri tamir etmiştim tamir ettiğim gibi duruyor delik vs yok ama benim düzensiz gaz yeme sorunu hala var..dün gece 2.köprü yolunda biraz gazladım tam gaz giderken motorun ara ara çekişi düştü baya bi boguldu gaz verdikce yavaşladı bu arada noldu diye bakınırken eksoz dan 15 20 cm beyaz alev atıyor...ve arada patlama yapıyor.motordan sogudum nasıl bir arıza bu anlıyamadık.size tarif ediyim belki yardımızın dokunur motor 1 viteste giderken veya 2 3 fark etmiyor gazı zor yiyor rolantide gidemiyorum devamlı dengesiz gaz yiyor boguluyor pır pır çalışıyor gazı çok açınca düzeliyor taki son devirlere kadar ondan sonra patlam alev atma..hayalet sürücü gibi gidiyorum yolda : ))

serkan..XTZ
27 Ağustos 2016, 16:43
arkadaşlar baya uğmaştırdı ama sorunu buldum buji kobloları ve pipoları değiştirdim şuan sıkıntı yok..herkese tşkler..:flower:

mterayes26
28 Ağustos 2016, 01:28
arkadaşlar baya uğmaştırdı ama sorunu buldum buji kobloları ve pipoları değiştirdim şuan sıkıntı yok..herkese tşkler..:flower:

Diyafram patlak olsa yürümez bile, geçmiş olsun ateşleme sorunu. Her türlü yedek parçaları bulunur.