PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fazer 600 eksantirik zincir sesi

Ayberkx
03 Ağustos 2016, 14:40
Yaklaşık 2 gün önce bir Fazer 600 aldım usataya gösterdiğimde değişmesini gerektiğini söyledi bende fiyattan kırdım alırken, şuan yaptırmam gerekiyor. Bu beni ne kadar idare eder bir bilgisi olan var mıdır ? İşçilik fiyatları olarak 300-600 arası değişiyor :sunny:

sey_47
03 Ağustos 2016, 14:44
Şu kadar idare eder desek.
idare ederse iyi. Ne ala. Masrafı ertelemiş olursun.

Velev ki idare etmedi. Normal bir zincir kopuğu gibi yolda kalmazsın. Zinciri değiştir devam et de olmaz.

Dağ gibi bir fatura çıkar karşına.
Bence, hiç riske etmeden, değiştir zinciri. İçin rahat rahat gazla. Uzun yola çık.

Carbondioxid
03 Ağustos 2016, 14:45
Durumu nekadar ciddi bilmemekle , egzantrikte düzensizlik hoj deeldir , tüm zamanlama sübab açma kapama o'ndan sorulur , ivedi olarak yaptırın derim.

Yamaha'nın işinde mahir bir servisinde çözün derim.

Ayberkx
03 Ağustos 2016, 15:00
Durumu nekadar ciddi bilmemekle , egzantrikte düzensizlik hoj deeldir , tüm zamanlama sübab açma kapama o'ndan sorulur , ivedi olarak yaptırın derim.

Yamaha'nın işinde mahir bir servisinde çözün derim.

Bu gün İzmotoya gidip konuşacağım :cat:

mterayes26
03 Ağustos 2016, 15:22
Zincir sesi varsa germeyi dene, olmazsa değiştir, kopar veya atlak yaparsa başına masraf açar

Coach_k
03 Ağustos 2016, 18:10
sadece zincir mi ? zincir ve paletlerde değişecek mi ?

Ayberkx
03 Ağustos 2016, 19:27
Servise gittim bunun eksantirik zincir sesi olmadığını, 2004 model motorun böyle sesli çalışmasının normal olduğunu söyledi, ben kuruntu yapmışım.

Serk21
03 Ağustos 2016, 19:46
Paletlerin değişmesi için 600.000 km leri devirmiş olması gerekiyor sanırım. Egzantrik zincirini mutlaka orjinal almak lazım. dıd markaların bile dayanımı az. Birde iyi bir usta yapmalı. usta Senteye alamazsa kefiyler kaçar.

Ben fz6 larda bir ses duyuyorum kronik. Yinede birkaç ustaya göstermek lazım, belkide zincir sesidir, servis anlayamamıştır. Önce gergiyle oynamak masrafsız çözüm olabilir. Bir arkadaşın ninja 250r ında 15K da bir egz. zinciri şakırtısı geliyordu. Sürekli değiştirmekten bıktı ve gergiye işlem yaptırdık. sonra 30K boyunca en ufak ses gelmedi.. Yani ince ayar bilen usta gergiden de çözebiliyor işi.