PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ape gidon

Mirzahan
26 Temmuz 2016, 00:57
Merhaba;
Borelli ledow motorum var ve ape gidon yaptırmak istiyorum şablon gibi birşey bulamadım.açılar hakkında tecrübeli olan,bilgisi olan varsa tavsiyelere açığım.Yoksa tammamen acemi işi körlemesine kafamdakini yaptıracagım :)
Birde 1 inç (orjinalide bu kalınlıkta sanırım) borunun içinden elektrik kablolarını geçirsem sıkıntı olurmu ?
Tesekkürler.

Carbondioxid
26 Temmuz 2016, 00:59
Eskiden " Şarlo " pantollar var idi , bu'da bunun gimin bi şeymi aceb?

mterayes26
27 Temmuz 2016, 00:47
1inch değil seninki 22 mm dir. Netten araştır al yapınca pahalıya geliyor. İlla yaptırcam dersen paslanmaz alüminyum 400 TL düz boru 250. TL gibi

Cavalry
27 Temmuz 2016, 02:01
Şahsi fikrim bu olay bi motora yapılabilecek en sinir bozucu olaylardan..
Bana göre görsel olarak zaten güzel durmuyor bu tabii ki relatif bir olgu fakat geçtim görselliğini, bir sefer gezi esnasında bi arkadaşla değiştik motorları onun motorda yüksek gidon vardı, tahminen 20 dk falan kullandım, ellerim kalp seviyesinin üzerinde kaldığı için zaten uyuştu, viraj alıcam çarmaha gerilmiş isa gibi dolanıyorum virajlarda.. Arkadaş nasıl kullanıyo acaba elleri uyuşmadan diye düşündüm.. Motorları değiştikten sonra baktım ki vatandaş sürekli tek eliyle kullanıyo.. İyice gazlayıp sol elle debriyajı sıkıyo sağ eli indiriyo, hızı azaldığında da sağ elle gazlayıp sol eli indiriyo.. Bu kadar eziyete ne gerek var cidden anlayamıyorum.. Mantıkla düşünecek olursak ve senin amacın eğer ki motor kullanmaksa, böyle birşey yapmazsın..

quentyn
28 Temmuz 2016, 00:46
Eski bir ledow kullanicisiyim. Gidon kalinligi 7/8 inch yani 22 cm. Gidon alacaksan yaptirmak yerine aliexpress.com dan hazir olarak uygun fiyata alabilirsin. Acikcasi gidon yaptirasa terazisi uymayabilir onun dışında gidip nikelaj yaptırman gerekir uzun iş. Böyle bir yöntem dene bence

hattoi
28 Temmuz 2016, 01:34
Ooo harmandalı.
Hazır al bence, farklı ölçülerde satılıyor. Kendin yaptırınca bir farkı, özelliği olursa onu bilemem tabi.

SenC_an
28 Temmuz 2016, 01:46
Tamamen zevk meselesi kabulde gerçekten nasıl rahat ediliyor bu ape gidonla anlayamıyorum. İnsan doğasına ters zaten ismi de maymun gidon. 20 dakika dayanabildim yeter motorları değişelim diye çektim sağa arkadaş görmedi , telefon açtım duymadı . yarım saatimi de yedi orda benim vura vura düzeltesim geldi gidonu...

AsirMahfi
28 Temmuz 2016, 02:07
viraj alıcam çarmaha gerilmiş isa gibi dolanıyorum virajlarda..

Hahahahahahah

mterayes26
28 Temmuz 2016, 02:11
Şahsi fikrim bu olay bi motora yapılabilecek en sinir bozucu olaylardan..
Bana göre görsel olarak zaten güzel durmuyor bu tabii ki relatif bir olgu fakat geçtim görselliğini, bir sefer gezi esnasında bi arkadaşla değiştik motorları onun motorda yüksek gidon vardı, tahminen 20 dk falan kullandım, ellerim kalp seviyesinin üzerinde kaldığı için zaten uyuştu, viraj alıcam çarmaha gerilmiş isa gibi dolanıyorum virajlarda.. Arkadaş nasıl kullanıyo acaba elleri uyuşmadan diye düşündüm.. Motorları değiştikten sonra baktım ki vatandaş sürekli tek eliyle kullanıyo.. İyice gazlayıp sol elle debriyajı sıkıyo sağ eli indiriyo, hızı azaldığında da sağ elle gazlayıp sol eli indiriyo.. Bu kadar eziyete ne gerek var cidden anlayamıyorum.. Mantıkla düşünecek olursak ve senin amacın eğer ki motor kullanmaksa, böyle birşey yapmazsın..

Chopper sürüyorum ve APE den nefret ediyorum

*Heka
28 Temmuz 2016, 02:47
Ape gidonu da öğrenmiş oldum sayende, sağol. :)