PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kontak anahtarı ateşlemeyi bozabilirmi

osmandamgaci
18 Temmuz 2016, 23:37
Marş motoru akü dolu olmasına rağmen yeterince güçlü dönmüyor motorun çalışması düzensizleşti. Araç çekişinden düştü herşeyi değişip yenilendi CDI statör manyeto tesisat v.s düzelmedi. Kontak sorun olabilirmi. Kontağın altında ki termik denilen parça akımı düzenli bir şekilde vermeyebilir mi. Yardımlarınız için teşekkürler :)

Carbondioxid
18 Temmuz 2016, 23:39
Belki düşşsel , ancak benzer durum yaşamış idim , yenileyince düzelmiş gibi bir intiba edindiydim.

osmandamgaci
18 Temmuz 2016, 23:43
Yüksek devirde ilerlerken ani bir tekleme yaşadım ve sonuç bulunamayan bir arıza kaldı başıma. Olması gereken gücün yarısı yok neredeyse makinada. Redline girmiyor bile 7000 dd kasılmaya başlıyor çekiş berbat. Silindir krank üstkapak dahi yenilendi. Ya satılacak ya yakılacak durumda ama vazgeçmemek gibi bir huyum olunca iş başa bela oldu. Varmı arttıran fikir alalım arkadaşlar cevaplara sonsuz teşekkürler

ZümeR
19 Temmuz 2016, 09:24
Aküyü nasıl ölçüyorsun ve akünün sağlamlığına nasıl kanaat getirdin ?
Ayrıca;
Devir yüxelince titreşim artar bu titreşim ayak müşürünü etkiler, debriyaj müşürü, gidonun sağında bulunan start-stop anahtarı titreşimden dolayı yanlış sinyal verip motorun elektriğini kesebilir.
Bunları gerekirse by-pass ederek bi dene derim.