PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş motoru sorunu - Resimlerini Ekledim

UğuR.
15 Temmuz 2016, 16:26
Marş basınca boş dönüyor ateşleme sağlamıyor marş motorunu söktüm dişlidendir diye düşünüyorum , sizinde fikirlerinizi almak istedim , acaba kömürden olabilir mi yoksa bu dişlilerde mi sorun , sanki dişli sıyırması gibi görünüyor
http://i.hizliresim.com/mLAPk8.jpg
http://i.hizliresim.com/pPJgWr.jpg
http://i.hizliresim.com/5V6dG5.jpg

murat 60
15 Temmuz 2016, 16:28
bır mıktar hareket edınce calısıyorsa dişliden yapar. ama sureklılık varsa kömürdende yapabılır

UğuR.
15 Temmuz 2016, 16:30
bır mıktar hareket edınce calısıyorsa dişliden yapar. ama sureklılık varsa kömürdende yapabılır

Eğer dişlidense bu resimdeki marş motorunun dişlileri değişebilir mi hocam ?

ZümeR
15 Temmuz 2016, 16:34
Usta bu dişli iyi sıyırmış hatta bitmiş.
Sen bunu bi tornacıya götür dişli ile rotor sabit değilse değişir.
Rotor üzeri dişli ise olmaz.
Bunun karşılığı marş dişlisine de bakılması gerek.
Bu hale geldiyse marş motoru, karşılığı ne halde kim bilir ?

mterayes26
18 Temmuz 2016, 04:10
Buna hiçbir işlem uygulama sıfırını tak geç 60 tl falan

berk_cglr
18 Temmuz 2016, 09:16
tornacıyla falan uğraşma git yenisini al 50-60 tl karşı dişlisiyle birlikte cg marşına benziyor dişli sıyırmışsın

TheWitac
23 Temmuz 2016, 23:25
Aynı problemi bende yaşıyorum dostum belirtiler aynı. İleri geri alıyorum motoru debriyajtan gelen o sesi duyunca marş basarsam kafasına göre yiyor ya da yemiyor. Vurdurarak çalıştırıyorum motoru. Marş filibinini yemiş motorun arızası onu da değiştirdim. Ama marş motoruna daha baktırmadım. Sıfırı da 150 lira olunca yenisini almadım. 1 usta diyor marş motorundan diğeri diyor marş rublesinden. Pazartesi günü başka bir ustaya daha götürücem bakalım. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu öğrenirsen bana da bir özel mesaj atabilirsen sevinirim. :)

fatih53.53
24 Temmuz 2016, 00:32
Motorun marş motorunun bağlandığı yer deki vidaları sök orda ikili bir dişli var bak bakalım onda da sorun varmı.
Hatta resim atsan daha iyi olur.
Bunun sebebi vitesdeyken debriyajı az birakmissan marş motoruna yük biner ve orayi kirar

Erdost
24 Temmuz 2016, 11:35
Marş kömürlerinden olsa motor hiç marş basmaz.Marş düğmesine basarsın akü bitmiş gibi yanıt alamazsın marş motorundan.Senin sorunun marş dişlisi.

Ruble olayı ise marşı basarsınız kat küt ses gelir bazen alır bazen almaz.Ama bu tehlikeli bir durum ruble içinde bilyalar dağılırsa motora zarar verirsiniz.

Böyle durumlarda motoru kullanmadan biran önce ustaya göstermek en mantıklı ve de ucuz yöntemdir.

snappy x
24 Temmuz 2016, 11:42
çorluda avrupa motor diye biryer var oraya sor

iskender123
24 Temmuz 2016, 12:52
Kömürden olsa çıt eder döndürmez veya bi tur döndürür devamı gelmez .benim çinlide öyle şimdi 4 aydır ,ilk yaptigi Zaman söktüm,içi sipsiyah olmuş tel fırçayla bi temizledim suan idare ediyo bozulursa yine temizlerim bi caresine bakıyoruz ne kurtarsak kâr yenisini alınca 2 sene anca dayanıyo, zaten zevkte aliyorm bu işlerden ,istersen kabloları tak ,bi yere sabitlede marsa bas bakalim ama dikkat et