PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj çok sert, 99 gsxr 750

djserdar58
12 Temmuz 2016, 23:07
Herkese merhaba, uzun yıllar scooter ardından Pusar 200ns ve şimdi 4 silindir tadına varıyorum, yalnız yeni aldığım motorumun debriyaj kolu inanılmaz sert. Bulunduğum yer motosiklet tamiri ve bakımı konusunda usta ve insaflı usta yoksunu malesef. Ne yapmamı tavsiye edersiniz arkadaşlar, elimde neredeyse her türlü el aleti ve takım bulunur, kendim biraz yumuşatabilir miyim ne dersiniz?

Sado39
12 Temmuz 2016, 23:23
Maneti sök oraları iyice bi yağla. Tam olarak bilmiyorum ama telli sistem herhalde o telin geçtiği plastik boruya yağ damlat içine. Ve sonra tekrar görüşelim.

CrazyBullet
12 Temmuz 2016, 23:25
Yağla, cilala, parlat. Linkteki videolarda anlatılıyor. Wd40 yerine bu iş için üretilmiş spreylerden kullan. https://www.google.com.tr/search?q=clutch+cable+lube&client=ms-android-lenovo&biw=360&bih=559&tbm=vid&prmd=vimn&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjMo-Sa4O7NAhUKshQKHaGEDZcQ_AUIBSgB&dpr=2

initial-D
13 Temmuz 2016, 15:11
yağ değiştireceğin zaman debriyaj kapağını aç,yaylar eskiyince değiştirmek yerine zayıf debriyaj kaçırmasın diye yayların altına pul koyup yay sertliğini arttırmak gibi dahice buluşları olan ustalar var.

bi bak belki öyledir

djserdar58
18 Temmuz 2016, 20:41
Cevaplariniz için teşekkürler, maneti söktüm telin geçtiği borunun içine yağ damlattım bayaa. Daha iyi oldu gibi, hala sert ama en azından çekince takılmadan geliyor manet.Daha önce çekerken takılarak geliyordu.