PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu egzoz da renk değişimi olurmu?

ExeLanCe45
06 Temmuz 2016, 19:16
Merhaba arkadaşlar. Daha önceden kullanmış olduğum nikel egzozu taktığım gibi boğum yerinde renk değiştirme sonrasından da komple renk değişikliği olmuştu. (1. fotoğrafta görüceksiniz.)

http://puu.sh/pSo9l/12dc05843b.jpg
almak istediğim egzoz da bu şekilde yine aynı renk problemini yaşarmıyım? Eğer öyle bir problem olursa önerdiğiniz bir egzoz varmı cevaplarınızı bekliyorum
http://www.cevizciogluyedekparca.com/Images/Urun/n17122014133833.jpeg

Carbondioxid
06 Temmuz 2016, 19:34
Cg modellerin en imrendiğim yönü egzoz borularının renk değişmemesidir, ancak siz nasıl kullanıyor iseniz artık?

Ayarsızlık söz konusu olabilir, karbüratör büyütülmüş, hava ayarı kaçık , emme için filtre iptal edilmişse bunları düzeltin.

Ek olarak , sessiz egzoz ve motosiklet seven biri olarak, alt resimdeki iğrenç malzemeleri şunlara takıp durmayın, alanıcak ses (iğrenç küfürlük rahatsız edici küfür mıknatısı ) ve performans belli , yazık etmeyin , vallahi billahi eski 2 zamanlı motorların testere sesleri daha estetik geliyor, buna benzer herhangi egzoz ile oynanmış motosiklet görünce motorunda arıza gelmesini diliyorum , cgden tutun herhangi cc de tüm motorlar için.

Biz performans içün yapıyoruz vs salataları için , piste gideceğiniz yahut pist alanlarında değişin kurtlarınızı dökün, sonra lütfen geri takın.

Hasılı kelam orjinali daha yakışıklı , geri basınca göre fabrika ayarlı ,orjinali temin edip kullanın.

ExeLanCe45
06 Temmuz 2016, 19:42
Cg modellerin en imrendiğim yönü egzoz borularının renk değişmemesidir, ancak siz nasıl kullanıyor iseniz artık?

Ayarsızlık söz konusu olabilir, karbüratör büyütülmüş, hava ayarı kaçık , emme için filtre iptal edilmişse bunları düzeltin.

Ek olarak , sessiz egzoz ve motosiklet seven biri olarak, alt resimdeki iğrenç malzemeleri şunlara takıp durmayın, alanıcak ses (iğrenç küfürlük rahatsız edici küfür mıknatısı ) ve performans belli , yazık etmeyin , vallahi billahi eski 2 zamanlı motorların testere sesleri daha estetik geliyor, buna benzer herhangi egzoz ile oynanmış motosiklet görünce motorunda arıza gelmesini diliyorum , cgden tutun herhangi cc de tüm motorlar için.

Biz performans içün yapıyoruz vs salataları için , piste gideceğiniz yahut pist alanlarında değişin kurtlarınızı dökün, sonra lütfen geri takın.

Hasılı kelam orjinali daha yakışıklı , geri basınca göre fabrika ayarlı ,orjinali temin edip kullanın.
yazdıklarınız gayet doğru hocam katılıyorum ama kullandığım alanda kendi ailemden başka rahatsız olcak insan yok :) anayol genellikle o yüzden böyle bir tercihte bulunmuştum, motor daha 150 KM deyken takılmıştı o egzoz ve yaklaşık 10 km gittikten sonra direk renk değişimi yaşadım oda nikelin kalitesizliğinden olduğunu düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

ek olarak şuan zaten orjinal egzoz takılıydı üstünde fakat geçirdiğim kaza sonrası 14 e yakın parçada hasar meydana gelmiş bende değiştirmişken tam değişsin dedim.

Fotoğrafı yakınlaştırırsanız orjinal egzozu görebilirsiniz
http://puu.sh/pSpSl/c425744d1f.jpg

gursus
06 Temmuz 2016, 19:49
renk değişiminden kasıt sararma ise methylan marka metal parlatıcı + üstüpü veya bir beze sürerek ovalamak suretiyle parlatabilirsiniz,(bulaşık teli+kola kombinasyonunu deneyenlerde var)

ama renk değişimi paslanma yönündeyse pası temizlemeniz gerek sonra parlatma yapabilirsiniz ki bu çok zahmetli ve kısa sürede yeniden paslanacak,

sorun paslanma ise dediğiniz gibi kalitesizlikten dolayı olur tavsiyem ara borusunuzu güzel bir egzozcuda krom yaptırmanız yaptırma derken kaplamayı kastetmiyorum krom ara boru imal ettirmek işinizi görür.

ExeLanCe45
06 Temmuz 2016, 19:51
renk değişiminden kasıt sararma ise methylan marka metal parlatıcı + üstüpü veya bir beze sürerek ovalamak suretiyle parlatabilirsiniz,(bulaşık teli+kola kombinasyonunu deneyenlerde var)

ama renk değişimi paslanma yönündeyse pası temizlemeniz gerek sonra parlatma yapabilirsiniz ki bu çok zahmetli ve kısa sürede yeniden paslanacak,

sorun paslanma ise dediğiniz gibi kalitesizlikten dolayı olur tavsiyem ara borusunuzu güzel bir egzozcuda krom yaptırmanız yaptırma derken kaplamayı kastetmiyorum krom ara boru imal ettirmek işinizi görür.

paslanma yok sadece renk değiştirme oluyor , bu resimini koyduğum egzozda sizce böyle bir problem yaşarmıyım , birtek sarı değil gökkuşağındaki renkler gibi rengarenk oldu boğum yeri her renk vardı