PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir kilit arka tekerde unutulursa

cagiran
02 Temmuz 2016, 20:05
Selamlar,
Başlıktan anlayacağınız gibi zincir kilidi (bisiklet kilidi) arka tekerde unuttum, Sol amortisörün arasından tekerin içinden geçirip kilitlemiştim,
Ciddi sayılacak kadar gaz verdim sonra inip baktığımda aklım başıma geldi.
Motoru arka sehpaya alıp tekeri ters yönde çevirerek çıkarttım,
Fren diski, teker, sol amortisör ve sele altı arasında sıkışmıştı,
Bayağı bi hasarlanmıştı kilit direk çöpe attım,
Teker sehpadayken gazladım dönüşte frenlemede sorun yoktu, lastik hafiften aşınmış o kadar
Düz yolda denge ve fren kontrolü yaptım sorun görünmüyor, ortalama 80 km hızla 10 dk kadar kullandım, gene tamam
Var mıdır ekstra kontrol edilecek bir husus ya da tavsiyeniz, tecrübeniz?

Bir de aklıma takılan soru şu, alet scooter olduğu için arka fren sıkılı iken gaz vermiş gibi oldum, bunun motorda (buji, piston, kayış, kasnak vb..) sıkıntı yaratma ihtimali geliyor aklıma..

Saygılar

kahraman1
02 Temmuz 2016, 21:30
2gün önce bende unuttum,Allah tan bağladığım yerde dandik bi zincir vardı o zincire benim grade 100 ü bağlayıp arka janta geçirmiştim,gazlayinca dandik motosiklet kilidi olarak üretilen çelik tel kilit noktasındaki birleşme noktasından koptu ve bi sorun olmadı.Direk grade 100 ile unutmuş olsaydım vay halime..
Buji piston kayış etkilenmez bu arada.

cagiran
04 Temmuz 2016, 01:46
Sanırım önemli bir durum değil, ilgi görmediğine göre :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Sol arka amortisör, sağ arka amortisöre göre lastiğe daha yakım duruyor, acaba bu olay sonrası mı yaşandı yoksa normak bir durum mudur emin değilim
Bilgisi ya da fikri olan varsa paylaşsın lütfen

Saygılar