PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites Kendiliğinden Düşüyor

ygt47
25 Haziran 2016, 21:45
Mondial 150kt 3. viteste devirli giderken bir anda kendiliğinden 2. vitese düşüyor motor öne yığılıyor ve bazende arka teker kitleniyor. Işıklarda boşa atıp durduğumda tekrar 1. vitese geçirmek için 2 kez basmak gerekiyor ilk basışta vitese geçmiyor 2. kez bastığıdma ancak geçiyor. Şanzımanda sorun olduğunu düşünüyorum. Motor 9bin km de her yağ değişiminde mıknatısın üstünde aşırı derecede birikmiş demir tozu oluyor. Ben şanzıman sorunlu diye düşünüyorum sizce sorun nerede ?

Ayrıca motor eskisi kadar hızlanamıyor 90 a bile zar zor çıkıyor vites geçerken titreme takur tukur seslerde cabası....

Şimdi ben bu lanet aleti tamirciye götürsem bana kaç para kitleyecek ?

Motoru bu haliyle satılığa çıkarsam sizce alan olurmu olursa ne kadara satabilirim ?

acestor
25 Haziran 2016, 22:07
Problemlerini yazarak satılığa çıkarabilir, bu süreç içerisinde uygun fiyata yaptırabilirsen ister ilanı kaldırırsın, alıcı çıkarsa da satarsın vs.

matrax33
25 Haziran 2016, 22:08
200-300 falan tahmini masraf çıkar. Böylece satmaya kalkarsan alıcıya bağlı.

iskender123
25 Haziran 2016, 22:18
Vites dusmesinde hilallerde sorun olabilir,kendin sökebilirsen sök ben hic bi bilgim yokken söktüm YouTube de yabanci sitelerde var sökme videyolari ,hiz yapmamasi debriyaj dan kaynaklanabilir ,komple motor iner silindir piston dan sonra karter acilir dişlileri görürsün eğer ben bu motora daha binerim diyosan komple dişli grubu ve hilal grubu alir değiştirirsin,ama sökmeden önce tamirciye göster ne sorunu var kesin öğren uygun fiyat isterse yaptir

ygt47
26 Haziran 2016, 13:27
Ben bu motorun ön, arka tekerlerini ve gidonunu söküp gövdesini eve taşımak istiyorum iki kişi acaba taşıyabilirmiyiz

iskender123
26 Haziran 2016, 13:40
Hiç denemedim

lokman33
26 Haziran 2016, 22:23
Vites dusmesinde hilallerde sorun olabilir,kendin sökebilirsen sök ben hic bi bilgim yokken söktüm YouTube de yabanci sitelerde var sökme videyolari ,hiz yapmamasi debriyaj dan kaynaklanabilir ,komple motor iner silindir piston dan sonra karter acilir dişlileri görürsün eğer ben bu motora daha binerim diyosan komple dişli grubu ve hilal grubu alir değiştirirsin,ama sökmeden önce tamirciye göster ne sorunu var kesin öğren uygun fiyat isterse yaptir

Hiç bir bilgin yokken motoru yardin .
Vallahi helal olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Ben bu motorun ön, arka tekerlerini ve gidonunu söküp gövdesini eve taşımak istiyorum iki kişi acaba taşıyabilirmiyiz

Hayretler içindeyim.
Gücün kuvvetinde yerindeyse tekeri gidonu sokmeden de tasirsin tasirsin da evde ne yapacaksin:pr:

ayzek
26 Haziran 2016, 22:26
Dostum sorun buyuk ihtimal sanzumandan kaynakli sokulup bakilir disliler degisebilur fakat sanzuman biraz lanet bir istir her usta yapamaz isinin ehli ustaya gitmende fayda olacaktir kendi basina yapabilecegin bir is degil

iskender123
26 Haziran 2016, 22:44
Hiç bir bilgin yokken motoru yardin .
Vallahi helal olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Hayretler içindeyim.
Gücün kuvvetinde yerindeyse tekeri gidonu sokmeden de tasirsin tasirsin da evde ne yapacaksin:pr:

Zevk almak önemli işten,ve de kendine güven , yapılamayacak iş yok , pek alet edavatimda yoktu,8ve 10 lokma bile bulamadim,bizimkisi yoktan var etmek(hâşa tek yaratici Allahtır) Allen kafalı vidalari somunlu vidalara kaynatip öyle soktum motoru ,sonuçta topladim herşey tamam çalıştıramadım çünkü egzantirik ayarini yapamadim, tamirci aldi 10-20 lira tamamdir,maşallah tık tık

mterayes26
27 Haziran 2016, 00:32
Sana komple şanzıman göndereyim derdin bitsin dişli tırnakları gidik
Yaparım dersen yardımcı olurum