PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Fizy 125 bakıma götürücem nelere dikkat etmeliyim

KumanBayram
24 Haziran 2016, 11:29
Selamın Aleyküm

Honda fizy 125 motorum var şuan 4800 km de şehir dışında olduğum için 4000 bakımına götüremedim babamda götürmeyince bakım aralığını aşmış.

Size sorum bakıma götürdüğümde nelere dikkat etmeliyim teknik bilgim pek yok.

4800 km de nesi biter nesi değişim ister beni düdüklesinler istemiyorum :)

Bir diğer sorumda istanbul Pendikte yaşıyorum motorun garantisi bitti Güngör yetkili servistemi bakımı yaptıriyim yoksa esnaf dükkanındamı.?

iskender123
24 Haziran 2016, 13:57
bende motoru ilk aldigimda goturuyodum onu değiştirdik bunu değiştirdik diye çok para aliyolardi ,dikkat ettim yagini degistiriyolar sonrasi pek mühim değil gibi , yağ değiştir sur bence 😆 ama yinede sen bilirsin:)

KumanBayram
24 Haziran 2016, 14:31
Canımı sıkan birşey var motorda arka freni sıktıımda kampanadan ses geliyo metale bişey surtunce cıkan ses gibi başına böyle birşey geldimi

Tefoo
24 Haziran 2016, 15:02
Canımı sıkan birşey var motorda arka freni sıktıımda kampanadan ses geliyo metale bişey surtunce cıkan ses gibi başına böyle birşey geldimi

aynı ses arka freni ayarlattıktan sonra bende de vardı. ama sanki herzaman olmuyor. bakıma gittiğimde söyledim yoo ses falan gelmiyo, tuttuğu sürece sıkıntı yok dedi. ben de neyse biraz kullanayım bakarım dedim.

iskender123
24 Haziran 2016, 15:13

Kampana demi arka fren , balatayi bi değiştir derim 10-15 lira bisey kendin takabilirsen al tak yoksa bi ustaya göster genelde oluyor o ses ,bide sokunce balatanin bastgi yerleri bi islak bez olur kolonyali olur bi sil temizle