PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincirin Maşaya Surtmesi

aksako
10 Haziran 2016, 20:15
Arkadaslar herkese merhaba,

Zincir yaglama icin motoru (R25) arka sehpaya aldim. Yagladiktan sonra bir calistirayim dedim (hala arka sehpada) Bir ses dikkatimi cekti ve egilip bakinca zincirin masaya sürekli surttugunu gördüm. Zincirim mi bol? Km: 1160 fazla erken degil mi bunun icin? Sert kullanmadim çünkü hic zorlamadim motoru.

Video : https://youtu.be/l9vI_HMFfMc
Bu normal midir?

Herkese hayirli aksamlar

Carbondioxid
10 Haziran 2016, 20:19
Sehpada iken normal , yüklü sürüş sonrası şayet maşada erime çizme olsa idi sorun var demekti , ancak bu halde yaptığınız çizikler ne olur bilemem, yada kontrol için servisinize gösterin en iyisimi, zincir sıhhatini gerginliğinide kontrol ettirmiş olursunuz.

aksako
10 Haziran 2016, 20:29
Carbondioxid cevap icin cok tesekkurler. Orucu unuttum iftari unuttum surekli bunu dusunup duruyordum.
Daha alali 3 hafta/1160 km olan bi motoru servise goturmek cok abest geliyor. Zincir gerginligi 2.5 cm civarinda.
Tekrar cevap icin cok sagol.

Ahmet Turan Peker
10 Haziran 2016, 20:34
Carbondioxid cevap icin cok tesekkurler. Orucu unuttum iftari unuttum surekli bunu dusunup duruyordum.
Daha alali 3 hafta/1160 km olan bi motoru servise goturmek cok abest geliyor. Zincir gerginligi 2.5 cm civarinda.
Tekrar cevap icin cok sagol.

Sehbanin plastik takozlari düşmüş olmalı ona bakın kapanınca ses yapmasını diye konulan altlı ustlu

Jemand
10 Haziran 2016, 21:45
birazcık gerdir. sephada iken olur böyle fakat bana biraz fazla geldi.

matrax33
10 Haziran 2016, 21:51
Zincirin üzerinde yük yoklen gevşek olması normal. Yolda düşük devirde giderken şakırtı yapmıyorsa gevşek değildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Bide servise gitme abes gelmesin. Cep telefonu değil bu :) 10 km içinde bile arıza çıkarabilir. Çeşitli faktörlere bağlı olarak. Motoru o şekilde çalıştırıp yağlamayın zinciri. Elinle çevirerek yağla.

Olcay Avşar
10 Haziran 2016, 22:25
sürttüğü yer maşa değil, zincir maşaya sürmesin diye koyulan takoz.

ayrıca arkadaşların dediği doğru, sehpada değil de üzerinde yük varken bu kadar boşta çalışmaz.

2,5 cm normal bir boşluk, az bile denebilir.

aksako
11 Haziran 2016, 00:55
Zincirin üzerinde yük yoklen gevşek olması normal. Yolda düşük devirde giderken şakırtı yapmıyorsa gevşek değildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Bide servise gitme abes gelmesin. Cep telefonu değil bu :) 10 km içinde bile arıza çıkarabilir. Çeşitli faktörlere bağlı olarak. Motoru o şekilde çalıştırıp yağlamayın zinciri. Elinle çevirerek yağla.

Yok hocam merak etme. Once yagladim isimi bitirdim sonra calistirdim. Allah korusun bir sakatlik cikarmaya niyetim yok,sagolasin :)

Herkese cok tesekkurler vakit ayirip cevap attigi icin.
Daha yeni oldugum icin basinizi daha cok agritirim
:)
Iyi geceler