PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora az gaz verince stop ediyor

JayGarrick
05 Haziran 2016, 00:27
Merhabalar.Motorum Bajaj Discover 125ST.3 Gün önce motoru servise götüreyim zinciri falan yağlatayım dedim.Her şey iyi zinciri falan yağlattıktan sonra usta motora eğilip bişeyler yaptı.O zaman motor rölantide çalışırken daha az ses çıkartmaya başladı.Motoru aldım eve giderken ışıklardan geçiyorum yeşil ışık yandı az gaz verdim motor stop etti.Gittim eve boşa aldım motoru bi deneyeyim dedim rölantide çalışırken gaz verince stop ediyor.Sıkıntı ney sizce?

Tvs01
05 Haziran 2016, 00:47
Rolantiyi yükselt kardesim çok düşürmüştür ayarı o yüzden stop edebilir ustanın eğildiği yere bak vida şeklinde bişe olması lazım onu elinle yada düz tornavida ile çevir sorun çözülürse ustaya içinden tüm duaları oku 😬

Mamba09
05 Haziran 2016, 00:54
Ara gaz verince stop ediyorsa ara gaz verme.

Şaka şaka. Rölantiyi dusurmus olabilir. Arttir. :)

JayGarrick
05 Haziran 2016, 01:01
Rolantiyi yükselt kardesim çok düşürmüştür ayarı o yüzden stop edebilir ustanın eğildiği yere bak vida şeklinde bişe olması lazım onu elinle yada düz tornavida ile çevir sorun çözülürse ustaya içinden tüm duaları oku ��

O vidayı gördüm acaba usta naptı acaba diye baktığımda,yarın sabah bir deneyeyim bakalım sonuç ne olacak

Tvs01
05 Haziran 2016, 03:06
Motosikleti ataklığa al vitesi 1 E geçir o vidayı çevir devir yükselecektir ve teker dönmeye başlayacaktır teker çok az hızlı dönünce bırak vidayı fazla açma yakıt fazla yakarsın azaltırsanda şu anki gibi stop eder :)

JayGarrick
05 Haziran 2016, 10:32
Motosikleti ataklığa al vitesi 1 E geçir o vidayı çevir devir yükselecektir ve teker dönmeye başlayacaktır teker çok az hızlı dönünce bırak vidayı fazla açma yakıt fazla yakarsın azaltırsanda şu anki gibi stop eder :)

Eyvallah usta sağolasın yardımların için

Tvs01
06 Haziran 2016, 02:04
Rica ederim kardesim kazasız sürüşler

Fautzin
06 Haziran 2016, 02:09
Peki skuter motorlarda rolanti ayarı ideal nasıl olmalıdır? Teker hafif dönecek kadar mı mesela? Çünkü benim motorum da dönerken yavaşladığım zaman stop ediyor bazen.

Tvs01
06 Haziran 2016, 23:49
Peki skuter motorlarda rolanti ayarı ideal nasıl olmalıdır? Teker hafif dönecek kadar mı mesela? Çünkü benim motorum da dönerken yavaşladığım zaman stop ediyor bazen.
Biraz yükselt kardesim yine stop ederse az daha ayar cek yinede bi ustaya danışın derim bende Çin cup vardı aynı olayları yasadım ondan söylüyorum yoksa pek anlamam bu işlerden :)