PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tiger 250 ye iridyum buji hakkinda

STEWARD26
04 Haziran 2016, 20:23
Arkadaslar
250 cc lik motora iridyum buji atsak nasil olur.Hacim kucuk oldugu icin fayda etmez diyenler var???

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Bu forumda eskiden bisey yazdigimizda fikrini soyleyen arkadaslar vardi yahu

kahraman1
04 Haziran 2016, 20:25
Gereksiz olur,gereksiz ısınır,ateşleme bobinini uzun vadede bozabilir.Alt devirlerde tekleme yapabilir.Hic bir artisi olmaz yani.

Hasan7
06 Haziran 2016, 10:13
Eğer motora uyumlu bujinin iridyum muadilini biliyorsan tak,eğer gerçekten uyumlu modelse sorun yaşamazsın, ilk çalışma kolaylaşır yüksek devirde titreşim düşer, ateşleme bir tık daha iyi olur ama bunların gerçekleştiğini ne kadar hissedersin bilemem. Ben ngk iridyumdan memnun kalmadım, denso iridum hem daha kaliteli hemde daha sorunsuz oldu benim motora

STEWARD26
06 Haziran 2016, 23:49
Eğer motora uyumlu bujinin iridyum muadilini biliyorsan tak,eğer gerçekten uyumlu modelse sorun yaşamazsın, ilk çalışma kolaylaşır yüksek devirde titreşim düşer, ateşleme bir tık daha iyi olur ama bunların gerçekleştiğini ne kadar hissedersin bilemem. Ben ngk iridyumdan memnun kalmadım, denso iridum hem daha kaliteli hemde daha sorunsuz oldu benim motora

Motorunuzun modeli nedirki?

TamGazDevam
06 Haziran 2016, 23:54
iridyum bujilere akü düşmanı diyorlar bildiğim kadarıyla :)

Carbondioxid
06 Haziran 2016, 23:56
250cc 'de kullandım muadili olarak cr8eix idi , özet ile ; düşük devirlerde rahat ivmelenme , buna mukabil yüksek devirlerde minimumda olsa(bisgolocik deel yanı) performansız buldum , aksine orjinal bujisini taktığımda tersi olarak düşük devirlerde hiss edilir fark, yüksek devirde normal/alışılan performans.

Durumu ateşleme bobinin yeterli/yetersizliğine yordum , ara ara şehir içinde iridium kullanıp , arazi/enduro/av maksadı hasıl olunca orjinal olanı geri takıyor idim.

Forumda birkaç defa performans ateşleme bobini hakkında sorularım oldu ancak, gelen yanıtlar tatmin etmedi.

Salık ; kendiniz deneyimleyin, uygun kod'lu olanının haricinde başkaca birşey takmayın, bizede durum hakkında yazın.