PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz verince 3000 devirde kalıp yavaş yavaş düşüyor...

mehmetyigit
04 Haziran 2016, 01:28
Cümleten selamun aleyküm. Bajaj Pulsar 150ns motorum var. Daha 1 aylık falan 700 km'de.

İlk aldığımda rölantisi çok ayarsızdı yani motor soğukken çok düşük devirde çalışıyordu çok ısınınca normale dönüyordu. Bende kendim ayarlamak istedim.

Rölantiyi arttırdım burada bi sorun yok ama devir 3000 e geldiği zaman çok kısa bir süreliğine 3000 de kalıyor ve yavaş yavaş düşüyor aşağıya. Motor çok sıcakken bu takılı kalma süresi dahada uzuyor bazen 4 5 saniye 3000 devirde kalıyor. Hatta kırmızı ışığa yaklaşırken motor freniyle durmak istiyorum fakat yavaşlamıyor. Ama rölantiyi düşürünce bu sorun ortadan kalkıyor fakat motor çok düşük devirde çalışıyor rölantide iken.

Sizce bu sorun nasıl düzeltilebilir?

Ek olarak motorda yüksek devirde seyrederken teklemeler oluyor. Yeni diye aldırış etmedim ilerde geçer dedim fakat 700 km oldu değişen birşey yok :silent:

https://www.youtube.com/watch?v=fwxSejfybhw

osmanico
04 Haziran 2016, 01:33
İyi bir Karbüratör ayarı gerekli. Yüksek devirde tekleme yapıyorsa hava yakıt karışımı dengesiz demektir. Servise gidip bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Sübap ayarı da bozuk olabilir. Usta sesinden anlar

Yolcu0
04 Haziran 2016, 01:42
ybrde soğukken 800-900 de çalışıyo. 2-3 sn gazı 2500 de tutuyom sonra 1000 devir oluyor ve bırakmıyor motor kendini sıcak havalarda tek marş. ısınınca 1500 devir oluyor. motorun normalmiş gibi geldi bana bence 20 dk bin motora ısınır zaten ondan sonra kitapçıkta ne diyorsa onu yap. servise gittiğindede söyle abi böyle böyle soğukken zor marş alıyor de

satoyama
04 Haziran 2016, 03:44
karbüratör genel problemi veya emme manifoldundan hava alıyor olabilir. en kötü hikaye sibobların ayarsızlığı

mehmetyigit
04 Haziran 2016, 11:35
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. En iyisi ustaya bir göstermek sanırım. Karbüratörde ince bir ayar gerekli galiba. Birde karbüratörden bir hortum çıkıyor uzunca egzozun yanına kadar iniyor. Ucuda ıslak oluyor bi kokladım benzin sanırım. Bunun bağlanması gereken bi yer varmı?

tr100a
04 Haziran 2016, 11:54
Motorunuz yeni ve garantili sizin karıştırmanız doğru değil kıl birine denk gelirseniz motorunuz garanti dışı kalabilir

mehmetyigit
04 Haziran 2016, 12:33
Aynen öyle @tr100a haklısınız. En iyisi servise göstermek...

Tvs01
04 Haziran 2016, 12:45
Servise gidecek ve motorda bi sıkıntı yok diyip geçiştirecekler bundan eminim

fedos
04 Haziran 2016, 13:30
Aleyküm selam. İstanbul da isen Adres Oktay Motor.

mehmetyigit
04 Haziran 2016, 14:09
@Tvs01 servisteki ustayla yakınız baya. Halden anlar o :)

@fedos antalyadayım abi eyvallah çok saol :)

tyfn06
04 Haziran 2016, 14:33
Hocam eğer garantili motorsa servise gitmekte fayda var eğer garantisi yoksa karbüratör den önce bi bujiyi degistirmenende fayda var

Hasan7
06 Haziran 2016, 10:15
Muhtemelen motor daha rodajda ve yüksek devir vs yazdığı için rodajı iyi yapılmadı, ayarı oynamakla yanlış yapmışsınız garantili motor yetkili servise gidin baktırın problemlere

walter
06 Haziran 2016, 17:05
arkadaşlar aynı sorun bende de var,motoru ısıtıp yola çıkmama rağmen 2 3 km gidinceye kadar hareket halinde debriyajı bırakıp gaz verirken stop ediyor rolantiyi artırıncada 3binde takılma yapıyor servis hava ayar vidasını sıktı biraz ama sorun düzelmedi

efemontana
08 Nisan 2018, 18:37
Merhaba, 2016 model rx3 motosikletim dün bakımdan çıktı. Yağ, buji ve hava filtresi yetkili serviste değişti. Ayrıca subap ayarı yapıldı. Şuanda aynı bu şekilde 3000 devirde 1 saniye kadar takılıp sonrasında devir düşüyor. O devire geldiğinde motor yığılmayı bırakıp sanki çok az gaz veriliyormuş gibi ileriye gitmeye çalışıyor. Sorun subap ayarından mı yoksa başka bir şey mi?

sedataynn
11 Şubat 2019, 11:15
Arkadaşlar merhaba bende de aynı sorun mevcut.Hava filtresi buji yağ yağ filtresi gaz teli debriyaj teli değişti fakat sorun devam etmekte.Yardımcı olan biri var mı ? Yada sorunu çözen birisi varsa çok sevinirim.

MrMud
11 Şubat 2019, 13:49
700km motora karbüratör ayarı gerekiyor ahhahaha :mrgreen:
Canım bajaj :D

Edit:Konu da hortlamış şimdi fark ettim.