PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KUBA ELAND 200 İLERİ VİTESTE KAVRAMA SORUNU NEDENDİR?

tutuman_4
24 Mayıs 2016, 11:48
merhaba arkadaşlar 2. el kuba eland 200 aldım arac 400 km de daha geçen araziye çıktım motor geri viteste çok güzel tırmanıyor lastikler patinaja düşebiliyor yarım gaz verince ancak ileri vitese taktığımda güzel tırmanıyor ancak çok dik rampa diyelim ful gaz vermeme rağmen motor gitmiyor ful gaz kesik kesik verdiğimde gücü tekerlere daha iyi iletiyor ama devir max hali ile ileri viteste düz yolda gittiğimde gazı çok açmam gerekiyor motor aşırı devirde ileri viteste gidebiliyorum sorun nerede olabilir varyatör veya tahrik seti deniyor hangi parçayı değişmemiz gerek varyatör ü mü tahrik setinimi ? özetle ileri vitese taktığımda motora ful gaz veriyorum ama motor bağırmasına karşılık tork alamıyorum motor olduğu yerde sayıyor kesik kesik ful gaz verdiğimde kısmen daha güçlü tırmanıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

öncesinde vitesli motor kullandım senelerce bütün parçalarını kendim değiştim yarı motor ustası oldum diyebilirim ancak bu otomatik vites olayını daha çözmüş değilim varyatör , varyatör kayışı ve tahrik seti dedikleri 3 ana parça motorun torkuna etken parçalar olduğunu öğrendim sorunum yukarıda olduğu gibi ileri vitesin torkunun düşük olması ileri viteste lastikleri patinaja düşüremiyorum mesela motor yerinde sayıyor devride düşmüyor manuel vites olsa baskı balatayı değişeceğim sorun ortadan kalkacak ancak bu otomatik vitesi daha çözemedim baskı balata otomatikte varyatörmü yoksa takrik setimi oluyor ?