PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayaklık müşürü ile problem var.

redlion999
22 Mayıs 2016, 21:44
Merhaba arkadaşlar. Sorun çok basit aslında. Ayaklık açıkken motor çalışmıyor. Buraya kadar güzel ancak boş viteste de çalışmıyor. Çalışırken boşa alıp açtığımda da motoru stop ediyor. Motor ısıtmak tarih oldu şuan. Merak ettiğim motosiklet boş viteste olduğunu nasıl anlar? Gösterge de görüyorum sonuçta N yi. Tek sorunlu kısım beyin gibi gözüküyor bana. Başka birşeyden olabilme ihtimali var mı?

Furkan Tarık
22 Mayıs 2016, 21:58
Hocam ayaklıktaki müşürün kabloyu çekip iptal edersin. Aynı müşür benim alette de var güvenlik amaçlı yapılmış bişe. Müşürü fişten çek sorun ortadan kalkıyor bu bir problem değildir :)

Düzenleme: Benim motorumda orta sehpa var. Ama genelde üzerine binip hem koltuğumu hem motorumu ısıtıyorum :queen:

Bu arada modelini de yazın da ona göre yorumlar gelsin

redlion999
22 Mayıs 2016, 23:01
Hocam iyi niyetle yazmışsınız ancak biri okur müşürü iptal eder. Birgün ayaklığı açık unutur ilk virajda araba altında kalır. Hiç çalışmayacağına hep çalışsın.

Müşür boş viteste kesmez normalde ancak benimki kesiyor bir problem yani :cat:

Birinin bana motor nasıl boş viteste ayaklık açıkken motoru kapatmıyor da vitese geçtiğinde kapatıyor onu açıklaması lazım :cherry: İşin kötü tarafı motorun N göstergesi düzgün çalışıyor.

Motor kadırga kd 250 gy bu arada. Gerçi vitesli tüm motosikletlerde mantık aynıdır sanıyorum