PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar gösterge, rolanti ve devirde saatı sorunu.

fatihilhan7
15 Mayıs 2016, 12:38
Evet abilerim,ablalarım ve kardeşlerim yaklaşık 3 hafta önce ikinci elden crypton motorumu takasa verip pulsar aldım aldığımda Tek sorunu devirde dalgalanma yani rolanti sürekli 1-2 arasında oynuyor sabit durmuyor Herkes yazılımsal bir sorun olduğunu söyledi,devir saatında hiçbir sorun yoktu ama ben aldıktan bi kaç gün sonra saat bazen ortalarda duruyor bazen tam tur atacak kadar gidiyor bazen 5b devirde giderken 10b devir gösteriyor üstündeki camın ibreyi sıkıştırdığı kanaatindeyim çünkü camı çizmiş biraz ibre, ve son sorun olarak gösterge aldığımda Her rakamın ve yazının üstündeki çizgide sönüklük hatta hiç gözükmemesi sorun Bu halde muayeneden geçemez bana göre çoğu zaman hızı anlayamıyorum geçen servise gittim orda motorun yağmurda sel basmıştı su altında kaldığını öğrendim sanırım gösterge Bu yüzden göstermiyor şuan servise gitmeye param yok motora saydığım para dışında sigorta beni sömürdü resmen 550 tl den tutun 11000tlye kadar fiyat verdiler elim ayağım titredi bunu duyunca.sorunlarımın cevabını sizden duymak istedim belki yaşayanınız yada anlayanınız vardır diye.Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum..

MeNGuC
15 Mayıs 2016, 12:44
O nasıl yetkili serviski motor sel altında bırakmış ve bu sorunlar gene yetkili servis çözer garantin varsa ve benim motorum su altında kaldığını söyleseler nasıl bi tepki vericeğimi şuan düşünemiyorum ::rantinp:

fatihilhan7
15 Mayıs 2016, 13:10
Yok hocam yanlış oldu benden önceki sahibi bırakmış motoruna falan su kaçmış hatta biraz konuştuk Bu kadar bilgi öğrendim

kukul
26 Mayıs 2016, 11:54
merhaba arkadaşlar,
bende nisan ayı başında 200 ns aldım . 1000 km e yaklaştım. gösterge panelindeki devir dalgalanması bende de oluyor. motor sıcakken yapıyor daha çok. rölanti sensöründen olabilir belki ama bilemedim. ayrıca kontağı açtığımda devir saati ve göstergeler tamamen açılıyor marş yapıp çalıştırdığımda tüm gösterge gidiyor ve tekrar kontağı ilk açtığım gibi tüm ışıklar yanıyor ve normale dönüyor. servis aküyü şarj etmek gerekiyor falan dedi ama zaman bulup bırakamadım. sıfır aldığım motorda böyle küçük sorunlar olması mide bulantısı yapıyor açıkçası. net olarak motordan memnun değilim.

EmreKocyigit
26 Mayıs 2016, 11:58
Motorun çalışmasında sorun yoksa tek derdin devir göstergesi ve bu yüzden muayeneden geçip geçemeyeceğini düşünüyorsan saat 2 de aracımızı muayeneye sokuyoruz bizde de hız/devir yok oynamıyor değil direk yok. Muayeneden sonra bilgi veririm sana

Mertcan39
26 Mayıs 2016, 12:07
Motorun çalışmasında sorun yoksa tek derdin devir göstergesi ve bu yüzden muayeneden geçip geçemeyeceğini düşünüyorsan saat 2 de aracımızı muayeneye sokuyoruz bizde de hız/devir yok oynamıyor değil direk yok. Muayeneden sonra bilgi veririm sana

kilometre saati çalışması lazım diye biliyorum

fatih.
26 Mayıs 2016, 12:29
Devir dalgalanması stop etme onlarca kez yazdım
Servise gidip yeni yazılım yüklettirin sorun bitiyor (Bende 2 sorunda bitti)
Km saati motorun garantisi varsa servis yenisi ile değiştiriyor

EmreKocyigit
26 Mayıs 2016, 13:19
kilometre saati çalışması lazım diye biliyorum
Desene patladık bakalım bakalım hafif mi ağır mı acaba