PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : inazuma f arka fren balatası öneri

adem2727
03 Mayıs 2016, 15:20
arka fren basınca metal-metale sürtüyor dün farkettim balata bitmiş sanıırm. önerebileceğiniz arka fren balatası var mı? internete yazdım tek çeşit geldi 30tllik bişey. almışken orta ya da üst kalite birşey almak istiyorum danışayım dedim
önerilerinizi bekliyorum
şimdiden teşekkür ederim...

bundan alakasız birşey daha var sormak istediğim. ön frene basarken manet arada bir tıkırdıyor. düzgün ayarlayamıyorum ne kadar sıktığımı
hidrolik sıvısı mı değişmesi gerekiyor?

bazen25
03 Mayıs 2016, 16:14
LUCAS TRW MCB841SH bir ara İstanbul motor getiriyordu hala varmı sormak lazım ayrıca başka marka ve modeller ile uyumlu olduğu kesin Honda nc 750 ile aynıymış mesela

HAZZILHAR
03 Mayıs 2016, 16:14
Kilerci Motorlu Araçlar'ı arayıp EBC markasının motosikletinize uygun balatalarının stok durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Piyasadaki bilinen en kaliteli fren balatası markasıdır.

Diğer sorunuza gelince, servise sormanız gerekmekte. Tıkırtının pek çok sebebi olabilir, ilk başta aklıma diskin yamulmuş olması ihtimali geldi ancak daha farklı bir şey olabilir. Görmek lazım. Hidrolik sıvılarını da en geç senede bir değiştirmek idealdir. Eğer çok nemli bir güney şehrinde ikamet ediyorsanız 6 ayda bir değiştirmeniz daha faydalı olur. Çünkü hidrolik sıvısının muhteviyatındaki alkol nem tutma özelliğine sahiptir ve aşırı ısınan hidrolik sıvılarındaki su daha hızlı ısınıp buharlaşarak fren hidrolik haznesinde ve fren hortumlarında hava yaparak fren performansınızı düşürebilir.

adem2727
03 Mayıs 2016, 16:52
sanırım haklısınız. istanbulda yaşıyorum 1 sene oldu hemen hemen. hidrolik sıvısını değiştirmeliyim.

adem2727
05 Mayıs 2016, 10:21
2 fren hidrolik sıvısı değiştirmek için kaç ml yeterli olur? 500 ml aldım ama yeter mi acaba ?

bir de barkın abi videoda ön fren hidrolik sıvısını değiştiriyordu. arkanınkinin değişiminde bilmem gereken başka bişey var mı ?

godfather
05 Mayıs 2016, 10:23
https://www.youtube.com/watch?v=dWlrBpYgJv8

https://www.youtube.com/watch?v=QqS9mXS3oBY

adem2727
06 Mayıs 2016, 17:09
arka balatayı değiştirdim az önce. beklediğimden kolay oldu. ebc fa496v kullandım ilk frenimi yaptım orjinal balata ile arasında fark yok şuanki haliyle. ama bunlarla balata rodajı tamamladığımda bu çok daha iyi tutacak gibi görünüyor.
kullandıklarım: wd40, balata temizleme spreyi, locktite, ebc fa496v balata.
ucu açık anahtar kullanmayın hem çok zor hem de kayıp yalama yapar. önümüzdeki hafta da ön-arka fren hidrolik sıvılarını değiştireceğim. kargoyu bekliyorum.

hayaletfilo
07 Mayıs 2016, 09:23
arka balatayı değiştirdim az önce. beklediğimden kolay oldu. ebc fa496v kullandım ilk frenimi yaptım orjinal balata ile arasında fark yok şuanki haliyle. ama bunlarla balata rodajı tamamladığımda bu çok daha iyi tutacak gibi görünüyor.
kullandıklarım: wd40, balata temizleme spreyi, locktite, ebc fa496v balata.
ucu açık anahtar kullanmayın hem çok zor hem de kayıp yalama yapar. önümüzdeki hafta da ön-arka fren hidrolik sıvılarını değiştireceğim. kargoyu bekliyorum.

Resimlerini çekip atarsanız bizde yararlaniriz. Kolay gelsin.

adem2727
07 Mayıs 2016, 20:46
Resimlerini çekip atarsanız bizde yararlaniriz. Kolay gelsin.

yaparken resim-video çekmedim anlatılmaya değecek bi zorlukla karşılaşmadım.
ürünleri soruyorsanız linklerini yazıyorum şimdi http://www.hepsiburada.com/loctite-243-orta-mukavemetli-vida-sabitleyici-10-ml-p-OTLCT243-10
http://www.hepsiburada.com/404-balata-temizleme-spreyi-500-ml-p-OTEV8690725444634
http://www.kmadepo.com/suzuki-gw-250-inazuma-2015-ebc-fa496v-yari-sinterli-balata-arka-sag-28186?search=inazuma%202015

adem2727
10 Mayıs 2016, 16:46
fren hidrolik sıvılarını da değiştirdim. kısaca özetleyeyim. barkın abinin videosunda zaten güzel anlatılmış. inazumada ön disk solda (fren maneti sağda) olduğu için yardım edecek bi arkadaş lazım. motoru orta sehpaya aldıktan sonra arkadaşım seleye oturdu. ben diskin yanına çömeldim. barkın abinin anlattığı şekilde (tıpayı aç-fren sık-tıpayı kapat-fren sal) defalarca yaptım. tabi bu sırada hidrolik sıvısı eksildikçe üstten ilave ettim. arka frene gelince hidrolik sıvısının kutusunu yerinden sökmem gerekti. konumu itibariyle tornavida ile kapağı açılmıyordu. yerinden söktükten sonra. aynı işlemi arka frene de uyguladım. en son kaynar su ile akıttım. en üstteki mesajda bahsettiğim tıkırtı geçti. on numara oldu frenler. gözde büyütecek bir zorlukla karşılaşmadım. bu arada yardımcı olacak bir kişi işi oldukça kolaylaştırıyor. tek başıma olsam ne kadar zorlanacağımı hayal dahi edemiyorum. anlattıklarım birilerinin işine yararsa ne mutlu bana. video çekecektim ama telefonu tutacak 3. kişiyi bulamadım kusura bakmayın
tekeriniz düz bassın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

son olarak 500 ml castrol dot 4 hidrolik sıvısının yaklaşık 1/3 ü arttı. pahalı bişey değil ama ihtiyacı olup gelme imkanı olan biri varsa samandıra verem savaş dispanseri'ne gelirse verebilirim. adres: abdurrahman gazi mah. osmangazi cad. sağlık sokak. no:3 sancaktepe/İSTANBUL

adem2727
06 Ağustos 2016, 03:02
dip not:
tıkırtı bir süre sonra tekrar oluştu. baya canımı sıktı. hava mı var diye tekrar değiştirdim hidrolik sıvısını ama yine bir süre sonra tıkırtı yapmaya başladı. dün tork anahtarı sahibi olan bir abimin atolyesinde zincir gerginliğini ayarladıktan sonra tıkırtıdan bahsettim. fren manetinin pompa mekanizmasına dışardan sprey gress sıktı tıkırtı temelli geçti şimdi. kullanıcı el kitabında zaten bahsediyormuş greslenmesi gereken yerleri...