PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shenke jc 150 motorsikletim çalışmıyor

Abc123
25 Nisan 2016, 13:39
Arkadaşlar ben motoru yeni aldım yani motordan anlamam neyse olayı anlatayım bir gün önce akşama kadar motorla gezdim sonra deposuna benzin koydum tekrar marşa bastım çalıştı sabah işe gitmek için motoru garajdan çıkardım marşa bastım çalışmadı marş motoru çeviriyor ama çalışmadı akü bayılana kadar uğraştım nafile birde garaja girdiğim zaman aşırı bir benzin kokusu oluyor neden aceba

demir2001
25 Nisan 2016, 14:16
Karburatorun tahliye vidasindan biraz benzin akıt ateşleme vardır.Emin ol çalışır

Abc123
25 Nisan 2016, 14:24
Kardeşim peki garajın benzin kokması normal mi

demir2001
25 Nisan 2016, 22:53
Bende de major x6 var senke çindeki adı burda asya polanyada romet garaj niye benzin kokar tahminim bunların depo kapagı iki konomlu yani bastır kapanıyor fakat boşluk kalıyor conta ile kapagın buluşnası için bir daha bastır yagmurda yasta 1. Konumda kalırsa tam kapanmaz ve su girer ki başıma geldi .seninde motoro su girdi dibi karburatore doldu motor calismiyor . Dene banada bilgi ver gorusmek uzere

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Birde akü zayıfsa meret çeviriyor fakat ateşlemiyor bunu bende çözemedim ki özellikle soguk havalarda yapar bu sorunu

Abc123
27 Nisan 2016, 10:28
Tamam kardeşim teşekkür ederim deneyince yazarım