PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hyosung gt250r yardım lütfen

mhrrm06
24 Nisan 2016, 15:49
öncelikle arızanın nasıl geliştiğini anlatayım yardımcı olabilecek abilerim kardeşlerim sizlere zahmet ...
Trabzon da öğrenciyim motorum en son ankaradan kamyonla getirdim hava şartları sürüşe el vermediği için ve 20-30 km sıkıntısız sürüş yaptım ve shell den benzin aldım 10 km sonra motorum teklemeye başladı teklemek derken örneğin motor 120 ile sabit giderken gaz açtığında tepkime verir direk hafif gecikmeli de olsa ama benim motorum önce yığılma yapıyor sonra gaz açıyor böyle bir arıza gelişti ve daha sonrasında motorum gaz açmadan da aynı şekilde kendini boğup tekrar seviyesine gelmeye başladı abilerim kardeşlerim öğrenci halimle 2000 lira harcadım yine aynı motorcuya verdim yaptıklarına göre konuşuyor adam malum dediği sadece mekanik hiç bir problemin yok sadece beyin kaldı onuda değiştir dedi ve inanın ev kirasını veremez duruma geldim başına böyle bir problem gelen çözen veya fikir sahibi arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum beyin tamir edilir mi veya ne kadardır bilmiyorum ...

hyosung gt250r 2008 karbüratörlü

demir2001
26 Nisan 2016, 09:26
Karbüratör saglammı aklıma bu geliyor kolay gelsin

kahraman1
26 Nisan 2016, 10:16
Karbüratörlü olmasına rağmen 2000lira harcatip hala adam edemediyse o ustayla işin olmasin.Kim bilir gereksiz yere nereleri kurcaladi.2000lira karsiliginda hangi işlemleri yapmış neleri değiştirmiş?Ben zannetmiyorum büyük bir problem olduğunu,yakiti aldıktan sonra yapmaya başladiysa yakit pistir yada karbüratör pistir belkide sadece karbüratör ayariyla düzelecek.Facede hyosung gt250 Türkiye grubu var oradan sormadan böyle ustalara kesinlikle gitmeyin.

berk_cglr
26 Nisan 2016, 10:51
bir arkadaşın daha başına gelmişti forumda gaz kolunda tps sensörü arızalıydı bence onlara bakmalısın

mhrrm06
27 Nisan 2016, 00:05
Karbüratörü temizledim dedi makinayı yarınca mecbur piston sekman attım dedi honlamaya gittim dedi anlamıyorum abilerim tek beyin kaldı dedi gaz sensörü dediğiniz şey nerdedir aceba yardımlarınız için teşekkür ederim

kahraman1
27 Nisan 2016, 00:39
Antalya Motodizayn yunus emre bünyat ı googleden arat numarasini bul,zor durumda olduğunu söyle eminim yardimci olacaktir sana.O ustaylada ilişkini kes başka usta bak.Mecbur piston atilmaz conta dese anladik yağ desek anladikta mecbur piston ne alaka hemde 2000liraya? Şerefsiz ustalar bitmiyor aksine cogaliyor.

mhrrm06
27 Nisan 2016, 13:14
Teşekkürler abilerim çözülürse sorunum nasıl kurtulduğumuda yazarım inş.