PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15 Bin TL Motor Önerisi (RX3İ-R25-TNT250)

Sayfa : [1] 2

€mre
15 Nisan 2016, 11:05
Boy: 1.90
Kilo: 77
Bütçe: 15000 TL

Beklentilerim:
1- Rahatlık (uzun yol yapacağım için önemli)
2- Uzun yol - eşya taşıma (şehir dışı aynı zamanda işe git gel)
3- Yakıt tasarrufu
4- Hız (Son planda)

İncelemelerim (kullanmadım, diğer arkadaşların yorumlarına göre):
*YZF R25 +'ları: Gösteriş, sürüş keyfi, kalite, hız, servis desteği, 2. el piyasası
-'leri: yakıt sarfiyatı (bence çok da değil aslında), uzun yolda rahatlık?, kask-yağmurluk-eşya vs koyacak yerim yok (şehirdışı yapacağımı düşünürsek benim için önemli)

*TNT 250 +'ları: Gösteriş, sürüş keyfi, kalite, hız (tabi bunlar r25'den bi tık aşağıda bence ama kimileri r25 de alabilirdim ama bunu aldım diyor), rahatlık, uzun yol, eşya taşıma
-'leri: yakıt sarfiyatı (kimine göre çok ama r25'den iyidir), servis desteği

*RX3i EVO +'ları: Cüsseye uygunluk, yakıt sarfiyatı, gösteriş (bence uzaktan bmw gibi :) ), sürüş keyfi (göreceli tabi), uzun yol + eşya taşıma
-'leri: marka tırt, kalite (bence -), servis desteği (kimi iyi olduğunu söylüyor)

R25 alsam eşyalarımı nereye koyacam, uyzun yolda rahatsızlık verir mi? TNT 250 alsam servis desteği var mı? 2. el piyasası yok gibi. RX3i alsam markadan çekincem var beni yolda bırakır mı?

3ü de farklı model farkındayım, benim seçtiklerim bunlar ama çok kararsızım. Tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum. Teşekkürler.. :king:

Tundzhay
15 Nisan 2016, 11:14
Ymahanın servisine.....
yamalube yağ dayatmaları benim gözümde bitirmiştir. Bu kadar saçma bir uygulama olamaz. 2 kuruş daha fazla kazanacaklar diye acizliklerini gösterir... Uzun yolda o motorla baya yorulursun. Keza TNT de bol bol rüzgar yersin.
Senin isteklerine göre en uygun acı ama gerçek, Mondial...

TURAN.RTR
15 Nisan 2016, 11:21
Bul temiz bir fazer6 bak keyfine kardeşim tüm ihtiyaçlarını karşılar, 4 silindir makine al en azından mondial felan hikaye.
3 lü topcase im var dolduruyorum tura çıkıyorum, söküyorum gazlamaya çıkıyorum. Her şeye cevap veriyor.

erkan3420
15 Nisan 2016, 11:26
Her derdin devası CRF250L. uzun yolsa ön cam takıyorsun alete, oluyor mini africa twin :)

Tundzhay
15 Nisan 2016, 11:27
Bul temiz bir fazer6 bak keyfine kardeşim tüm ihtiyaçlarını karşılar, 4 silindir makine al en azından mondial felan hikaye.
3 lü topcase im var dolduruyorum tura çıkıyorum, söküyorum gazlamaya çıkıyorum. Her şeye cevap veriyor.

Adamın 3,maddesini okumadın mı?
4 silindirli eski bir motor sence ne kadar yakar? Çok tasarruflu deme? Bir çift lastik değiştirirsin 1500 tl bayılırsın? Büyük motorun büyük dertleri var. Arkadaş belli ki az maliyetli bişey soruyor. Yoksa para olsa hepimiz biliyoruz Kaliteli ve büyük motor almayı....

Keoma
15 Nisan 2016, 11:30
r25 sahibi olarak ilk uzun yolumu yaptım.Uzunyol dediysem anayolda 40 km :) Yakıt ort. 3.7 litre gösteriyo makine.Seçeneklerin arasında en mantıklısı r25 zaten büyük ihtimalde onu alacaksın.Elini çabuk tut derim.Geçen hafta bayiiye motorlar gelir gelmez satıldı.Ben ismimi yazdırdığım için önden aldım diyebilirim.

TURAN.RTR
15 Nisan 2016, 11:45
Adamın 3,maddesini okumadın mı?
4 silindirli eski bir motor sence ne kadar yakar? Çok tasarruflu deme? Bir çift lastik değiştirirsin 1500 tl bayılırsın? Büyük motorun büyük dertleri var. Arkadaş belli ki az maliyetli bişey soruyor. Yoksa para olsa hepimiz biliyoruz Kaliteli ve büyük motor almayı....

3 lü top case artçılı 120-140 bandında 4,5 lt sarfiyatım var. Bu tüketime çok diyende kusura bakmayında binmesin motora. Amacım fazeri yüceltmek değil ben o paralara mondiale güvenemem. İlla yeni model ise İNAZUMA derim.

DKN
15 Nisan 2016, 11:51
yamaha mt-125 al. bildiğim kadarıyla yakıt 1.70 (Tek silindir, 4-subap, 6 vites, su soğutmalı) oturuş pozisyonu rahat ve 125 cc hacime göre güçlü, kısaca bu kriterle en mantıklısı bu. ayrıca boxerın suyu mu çıktı yahu memnun değil misin ? :P ön fren kampana oluşundan dolayı merak edip hep sürmek istemişimdir duruyo mu durmuyo mu diye :)

Tundzhay
15 Nisan 2016, 11:53
3 top case artçi ve 140km/h ve 4,5 tl.
hadi arkadaşlar hep birlikte inanmış gibi yapalım...

Darkcity2000
15 Nisan 2016, 11:55
2- 3 tl daha kat NC 700X al saydığın tüm maddeleri ömrünün sonuna kadar sağlar, gemi gibi motora binersin, hem son teknoloji kombine abs li vs olur..

hebelube
15 Nisan 2016, 11:55
Suzuki inazuma.

Bosix
15 Nisan 2016, 11:59
tnt ye cam takarsan aralarındakı en keyıflı gorunus ses ve surus tnt de ...
camsız bır ızdırap uzun yol.
eksoz sesı cift on disk fren , celik fren hortumları bunları es geçme led farlar...
250 cc de en dolu makına benelli.

MANKU
15 Nisan 2016, 12:01
Bir rx3 evo kullanıcısı olarak, göğüsümü gere gere tavsiye edebilirim.

yakıt: benim ölçümlerimde 3.3litre ile 3.6 litre arası değişiyor.
konfor: bence konforlu tel jantın faydaları var. Ayrıca ön ve arkada ayarlı amortisörler var. Gayet rahat.
Eşya ve yük taşıma: Ne yüklersen yükle, ben almam demiyor. Torku da yerinde olduğu için sıkıntı yok.
son hız: motor normal koşullarda 160 gibi hızların üzerine çıkıyor, fazla gösterdiğini de düşünmek gerek. ayrıca bir kaç arkadaş 44 olan arka dişliyi, pulsarın 40 dişlisi ile değiştirip hızı daha da yükseltmişler ve torkta düşüş olmadığını söylüyorlar. uzun yolda rahat ettirir.
Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.

Yeni motorunuz şimdiden hayırlı olsun.

Seko
15 Nisan 2016, 12:01
250'likler 4,5 litreyi şehir içinde yakıyorlar yalnız. Fazer şehir içinde 6'nın altına düşmez dolayısıyla arkadaşın yakıt tasarrufu beklentisini karşılamaz.

Bu sorulara cevap verecek bir numaralı 250 cc motor Inazuma'dır. Saydıklarının içinde rahatlık açısından TNT 250 ilk tercih olmalı. R25'le de gidilir ama çanta derdi var ve artçı alırsan uzun yolda yorulur. RX3 için ise bir kere artçılı denemeden karar verme. Ben beğenmedim, artçım da beğenmedi ama beğeneni çok. Tek sürüyorsan bence TNT25 al. Hem ucuz, hem de TNT 25 kalitesine...

alpbdr
15 Nisan 2016, 12:31
5 bin daha bütçeyi kasma imkanın varsa 660 tenere derim.

YouSuffer
15 Nisan 2016, 13:18
hiçbiri ile uzun yol yapamazsın, nc 700x al 20 kagıda güzelce gez he 700cc olmasın dıyosan tabıkıde ınazuma alıcaksın

Tundzhay
15 Nisan 2016, 13:25
hiçbiri ile uzun yol yapamazsın, nc 700x al 20 kagıda güzelce gez he 700cc olmasın dıyosan tabıkıde ınazuma alıcaksın

Açıklarmsın neden uzun yol yapamaz?

Hubalahubhub
15 Nisan 2016, 13:31
Rx3i al pisman olmazsin etrafimda cok sayida gormeye basladim yakisikli makine hemde performansi da guzel.

velizrsln
15 Nisan 2016, 13:42
Her derdin devası CRF250L. uzun yolsa ön cam takıyorsun alete, oluyor mini africa twin :)

Uzun yola cross motor onerisi ha ahmm

Seko
15 Nisan 2016, 13:44
Valla ben 110 km/saat hızı zorlanmadan yapan motorla dünyanın her yerine giderim. O işi de 250 cc rahat rahat görüyor.

planet58
15 Nisan 2016, 13:44
Uzun yol düşüncen varsa en rahat enduro tipi motorlardır. Ben kendi adıma mondial'i kapıma koymam, o kadar para vereceksem çok temiz BMW F 650 GS bakarım full enjeksiyon 3,7 lt/100km su soğutmalı motor, 50 ps ve 60 Nm tork var, mondial ne ya...

Tİme_shİft42
15 Nisan 2016, 13:46
Hem iyi gitsin hem artçı taşısın hem çanta yükleneyim ama az yaksın varsa öyle bi motor bende alayım 250 cc ile uzun yol yapılır fakat kazın ayağının öyle olmadığını kısa zamanda daha iyi anlarsın

istanbu_gezg
15 Nisan 2016, 13:46
r25 racing oturuş pozisyonu belini ağrıtacak, r3x naked daha mantıklı , mondial olması dışında bence bir sorun yoktur

€mre
15 Nisan 2016, 14:02
Öncelikle öneriler için teşekkürler. Ben de farkındayım isteklerimin hepsini bir motorda toplamak imkansız ama en akıllıca beni üzmeyecek seçimi yapmak istiyorum. Benim aklım TNT 250'de şu servis beni tam olarak tatmin etse. Bir de ikinci el piyasasına güvenebilsem düşünmeden alırım. 4 silindirli motorlar tamam uzun yolda iyi olabilir ama işe git gel yapacağım her gün. Bunu da hesaba katarsak şehir içi çok yakar. 4 silindir düşünmüyorum. İnazumayı herkes öneriyor ama ben hayatımda böyle tipsiz motor görmedim arkadaş :cherry: Dediğim gibi bütçem max 15 bin. Üstüne çıkmayacak öneriler olursa sevinirim. Alacağım motoru hemen değiştirmeyeceğim en az 3-5 sene kullanırım, belki daha fazla.

MKAYHAN
15 Nisan 2016, 14:09
Al kardeşim inazuma F bak işine malum sitede 15 bine inazuma f dolu

YouSuffer
15 Nisan 2016, 14:14
Açıklarmsın neden uzun yol yapamaz?

uzun yol motoru değiller biri naked biri ss (rx3 u görmuyorum çin malı ile uzun yol yapmam tercihen)

Erdost
15 Nisan 2016, 14:25
RX3 kesinlikle.Güzel bir shad arka çanta, sis farları, bol bol aksesuar takarsınız.Yedek parçasıda ucuz.Ancak diğer motorları alsan, R25 zaten ele, çanta, çanta demiri, koruma demiri, uzun tur camı, bunlar bile 2 3 milyar para yapar.Rx3 de bunlar hazır geliyor bunuda unutmamak lazım.

Tundzhay
15 Nisan 2016, 14:28
uzun yol motoru değiller biri naked biri ss (rx3 u görmuyorum çin malı ile uzun yol yapmam tercihen)

https://www.youtube.com/watch?v=hEHQ1vLdKSM

https://www.youtube.com/watch?v=GFRgDInG_oQ

https://www.youtube.com/watch?v=jJEiSNPzpuA

http://www.haberler.com/yollarin-efendisi-37-turkiye-turunda-3481807-haberi/

https://ikiteke.com/2015/12/14/japonya-yolculugu-icin-ybr-hazirlama/

Bu adamlar bu ufacık motorlarla o kadar uzun yol yapmışlar ki, sen 250 cc bunlara göre daha güçlü ve rüzgarı daha az yiyen motorlara uzun yol motoru değil diyorsun.

€mre
15 Nisan 2016, 14:32
Mondial olunca insan çekiniyor işte, bazı arkadaşlar şu parçayı söyledim bi ay bekledim gibi konuşunca ben de kendi kendime mondial gibi bi motorda da parça bulamayacaksak dedim..

Naked motor neye göre uzun yol gitmez? 400-500 km gidemez miyim? Bakınız ilandaki motoru ne de güzel donatmış: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-2015-orj-benelli-250-284311056/detay

ramcixx
15 Nisan 2016, 14:33
TNT & RX3i.... R25 ile kıyaslanamaz yaa... Yapmayın gözünüzü sevem al R25 devam et... Bunda kararsız kalacak ne var :bounce:

erkan3420
15 Nisan 2016, 14:34
Uzun yola cross motor onerisi ha ahmm

cross motor nerde? ben niye göremiyorum?
arkadaş mondial yazmasaydı crf demezdim ama mondial niye alınırki?tamam tipi güzel. üçüncü sınıf bir GS çakması ama mondial. sadece servisleri bile uzak durmak için yeterli bir sebep bence.(istisna servisler olabilir)

€mre
15 Nisan 2016, 14:34
TNT & RX3i.... R25 ile kıyaslanamaz yaa... Yapmayın gözünüzü sevem al R25 devam et... Bunda kararsız kalacak ne var :bounce:

R25'in kalitesine şüphem yok kıyas da yapmıyorum. Ben ihtiyaçlarıma uygun motoru istiyorum o kadar.

YouSuffer
15 Nisan 2016, 14:38
Öncelikle öneriler için teşekkürler. Ben de farkındayım isteklerimin hepsini bir motorda toplamak imkansız ama en akıllıca beni üzmeyecek seçimi yapmak istiyorum. Benim aklım TNT 250'de şu servis beni tam olarak tatmin etse. Bir de ikinci el piyasasına güvenebilsem düşünmeden alırım. 4 silindirli motorlar tamam uzun yolda iyi olabilir ama işe git gel yapacağım her gün. Bunu da hesaba katarsak şehir içi çok yakar. 4 silindir düşünmüyorum. İnazumayı herkes öneriyor ama ben hayatımda böyle tipsiz motor görmedim arkadaş :cherry: Dediğim gibi bütçem max 15 bin. Üstüne çıkmayacak öneriler olursa sevinirim. Alacağım motoru hemen değiştirmeyeceğim en az 3-5 sene kullanırım, belki daha fazla.

tipik herkesin söylediği şeyleri soyluyorsunuz :) 3 3.5 sene kullanırım satmam vs. fakat seçenekteki motorlar juzun yola uygun değil. Sizin tercihiniz için en iyi motor Suziki Inazumadır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Mondial olunca insan çekiniyor işte, bazı arkadaşlar şu parçayı söyledim bi ay bekledim gibi konuşunca ben de kendi kendime mondial gibi bi motorda da parça bulamayacaksak dedim..

Naked motor neye göre uzun yol gitmez? 400-500 km gidemez miyim? Bakınız ilandaki motoru ne de güzel donatmış: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-2015-orj-benelli-250-284311056/detay

ne gerek var? yol motoru varken naked ile yol yapmaya,o paraya olmasa alıp tourıng yapılırda birsürü gezilecek motor var

@Tundzhay
Bisikletlede yol yapan var, ama bisiklet almıyoruz. Her motorla yapılır bütçen yoksa. Ama 15 binim varsa ben yol yapmak istiyosam yol motoru alırım bu kadar basit. Bana belli örnekler vermenize gerek yok..

€mre
15 Nisan 2016, 14:40
tipik herkesin söylediği şeyleri soyluyorsunuz :) 3 3.5 sene kullanırım satmam vs. fakat seçenekteki motorlar juzun yola uygun değil. Sizin tercihiniz için en iyi motor Suziki Inazumadır.

Siz de tipik savunmalar yapıyorsunuz. Ben de soruyorum neden uygun değil? İnazuma düşünmüyorum tipini sevmiyorum bu kaliteden anlamadığım anlamına da gelmez insan içine sinen motoru almalı. Bedava verseler almayacağım inazumayı, rahat kaliteli olduğuna şüphem yok ama şöyle arkamı dönüp bakınca senin gibi motorun tipini ... demek istemiyorum :)

cross motor nerde? ben niye göremiyorum?
arkadaş mondial yazmasaydı crf demezdim ama mondial niye alınırki?tamam tipi güzel. üçüncü sınıf bir GS çakması ama mondial. sadece servisleri bile uzak durmak için yeterli bir sebep bence.(istisna servisler olabilir)

RX3i kullanan arkadaşların özellikle tavsiye etmesi de ilginç özel olarak konuştuğum herkes memnunum diyor. Kimi de sattım kurtuldum. Burdan sanki sıkıntı motorda değil de kullanıcıdaymış gibi geliyor bana. Ya da memnun olanlar motoruna toz kondurmuyor bilemedim.

Draconian
15 Nisan 2016, 14:46
Marka değeri de önemli. Mondial bu sefer iyi bir motor yapmış da olsa nihayetinde Mondial. O kötü imajını düzeltmesi için daha çok motorlar yapması gerekir. 15 bin lirayla kumar oynamak bana pek mantıklı gelmiyor.

R25 de varmış seçeneklerde. Düşünmeye gerek yok. Gidişi, görünüşü ve popülerliği tatmin edici bir alet.

antilop_skul
15 Nisan 2016, 14:49
sana bitane mt 25 lazım yan cantayı dayıcan gezecen tip var cantada olur rahat edersin

€mre
15 Nisan 2016, 14:49
Marka değeri de önemli. Mondial bu sefer iyi bir motor yapmış da olsa nihayetinde Mondial. O kötü imajını düzeltmesi için daha çok motorlar yapması gerekir. 15 bin lirayla kumar oynamak bana pek mantıklı gelmiyor.

R25 de varmış seçeneklerde. Düşünmeye gerek yok. Gidişi, görünüşü ve popülerliği tatmin edici bir alet.

2 kaskı yağmurluğu ve bazı eşyalarımı nereye sokacağımı da söylersen sevinirim. Keşke tek başına turlayacak gezecek biri olsam da r25 alsam ama ihtiyaçlarımı karşılamıyor işte.

erkan3420
15 Nisan 2016, 14:52
RX3i kullanan arkadaşların özellikle tavsiye etmesi de ilginç özel olarak konuştuğum herkes memnunum diyor. Kimi de sattım kurtuldum. Burdan sanki sıkıntı motorda değil de kullanıcıdaymış gibi geliyor bana. Ya da memnun olanlar motoruna toz kondurmuyor bilemedim.
onun sebebi: çin işi kumar işi. tamamen şans. bende de vardı çin. aynısından çevremde de vardı.kendi gözlemim tamamen şans olduğu. kullanıcı farkı var ama alet hastaysa kim olursa olsun farketmiyor. ben en az sorun yaşayanlardan olduğum halde diyorum ki Allah bir daha nasip etmesin çin yapımı türk markası şeyleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

2 kaskı yağmurluğu ve bazı eşyalarımı nereye sokacağımı da söylersen sevinirim. Keşke tek başına turlayacak gezecek biri olsam da r25 alsam ama ihtiyaçlarımı karşılamıyor işte.

scooter düşündğnmğ hiç? xmax tam ihtiyacına göre görünüyor ama scootera binerim dersen

€mre
15 Nisan 2016, 14:54
onun sebebi: çin işi kumar işi. tamamen şans. bende de vardı çin. aynısından çevremde de vardı.kendi gözlemim tamamen şans olduğu. kullanıcı farkı var ama alet hastaysa kim olursa olsun farketmiyor. ben en az sorun yaşayanlardan olduğum halde diyorum ki Allah bir daha nasip etmesin çin yapımı türk markası şeyleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

scooter düşündğnmğ hiç? xmax tam ihtiyacına göre görünüyor ama scootera binerim dersen

Çinden biraz daha uzaklaştırdın beni :) Scooter ın rahatlığına şüphem yok ama o tip motorları sevmiyorum. Onu beğenmiyosun bunu beğenmiyosun diye kızacak şimdi millet bana :)

Draconian
15 Nisan 2016, 14:57

2 kask ve yağmurluk sığdırmaya niyetliysen niye ss makineyi tercihlerinin arasına koyuyorsun? Millet de iyice tuhaflaştı bu ara.

karayılan
15 Nisan 2016, 14:58
sayfada ne kadar anlama kıtlığı olan arkadaş varmış dikkat ederseniz konuyu açan arkadaş 3 tane marka model hakkında soru sormuş millet alakasız marka modeller ile aklına geleni yazmış :queen::queen::queen: arkadaşım senin ihtiyaçlarına karşılık verecek motosiklet Mondial rx3i evo :cat: kullanıcıları her konuda memnun kullanıcı sayfasına bir göz at oradaki arkadaşlardan çok daha net bilgi alırsın

erkan3420
15 Nisan 2016, 15:00
Çinden biraz daha uzaklaştırdın beni :) Scooter ın rahatlığına şüphem yok ama o tip motorları sevmiyorum. Onu beğenmiyosun bunu beğenmiyosun diye kızacak şimdi millet bana :)

elimizdeki motor öneri alternatiflerini tükettik :)
şaka bi tarafada biraz uğraşsan inazumayı seversin. nikahta keramet varmış:P

€mre
15 Nisan 2016, 15:08
2 kask ve yağmurluk sığdırmaya niyetliysen niye ss makineyi tercihlerinin arasına koyuyorsun? Millet de iyice tuhaflaştı bu ara.

Konuyu açtığımda ihtiyaçlarımı yazdım terbiyesizlik yapmaya gerek yok.

sayfada ne kadar anlama kıtlığı olan arkadaş varmış dikkat ederseniz konuyu açan arkadaş 3 tane marka model hakkında soru sormuş millet alakasız marka modeller ile aklına geleni yazmış :queen::queen::queen: arkadaşım senin ihtiyaçlarına karşılık verecek motosiklet Mondial rx3i evo :cat: kullanıcıları her konuda memnun kullanıcı sayfasına bir göz at oradaki arkadaşlardan çok daha net bilgi alırsın

Anlayışlı birilerini görmek güzel. Teşekkürler..

josepth_o6
15 Nisan 2016, 16:26
Senin ilacin scooter forumdasim. Ya x-max 250 yada forza 300.

Bartas3010
15 Nisan 2016, 16:44
Ya 15 kağıt bir çinliye verilir mi allah aşkına bunların alınacak motorları 4 bine kadar olan motorlar onlar da idare etsin diye. Çinliyle uzun yola çıkarken yanında piston segman conta seti biyel kolu tork anahtarı da taşı lazım olur. Ben olsam gidip xmax ya da tecrübeye göre fazer 6 alırdım o paraya en azından ne olduğu belli. Çinlilerin servisi her yerde var evet. Bisikletçiden kırma motorcular... Sanki yalanmış gibi karşı çıkmayın çoğu bisikletçi

Tundzhay
15 Nisan 2016, 16:55
@Tundzhay
Bisikletlede yol yapan var, ama bisiklet almıyoruz. Her motorla yapılır bütçen yoksa. Ama 15 binim varsa ben yol yapmak istiyosam yol motoru alırım bu kadar basit. Bana belli örnekler vermenize gerek yok..
o zaman 15 bin tl ye yol motoru önerir misin? Ama gidip üzerinde 5 koy 20 bine şunu al deme lütfen...
Arkadaşın saydığı gibi 15 bine yol ve tasarruflu motor...

ake
15 Nisan 2016, 16:57
ilk yazdığın mesajı okudum. aradakileri es geçtim. arada bişey yazdıysan bilmiyorum, öncelikle bunu belirteyim.

rx3 almıştım geçen yaz. 1-2 ay kadar kullandım. şuan tnt250 im var. tnt25 görmedim , kullanmadım henüz. bu bilgiler ışığında;
rx3 u ben pek beğenemedim. selesi u şeklinde . istediğin gibi yerleşemiyorsun selesine. bide acayip bir kumaşla kaplamışlar. rahat edememiştim. titreşim var. gaz tepkileri tuhaftı. bi noktada var-yok , on-off şeklindeydi. göstergedeki hız ve gözünün gördüğü arasındaki fark fazla. gösterge fazla gösteriyor. (%20) yeni sezonda bunlar belki giderilmiştir. takip etmiyorum. unutmadan , yakıt 3,5 lt gibiydi ama hız farkı gidilen mesafeyede yansıdığından onunda %20 az gösterdiğini düşünebilirsin. diğer motorlarında göstergelerinin %10 sapması olsa arındırılmış tüketim %10 farklıdır. 3,8-3,9 filan

tnt250 tam olarak 600 cc kalıbında bi motor. ağırda. 200 kg civarı. yakıtından başlayım. 4-4,5 civarı tüketiyorum. ağırlığına verebilirsin bu tüketimi. titreşim yok gibi. alt devirler cansız. 125-150 cc gibi. ama 7000 den sonra azıtıyor. 3.-4. viteste 7000 devir sonrası çok keyifli. selesi rahat. ayaklar biraz geride konumlanıyor. parmak ucu ile tutup depoyu sıkıştırmak çok kolay. konforlu bir motor. açık söyleyim, rx3 ile kıyaslanacak motor değil. açık ara önde.

tnt25 , görenerin söylediği, tnt250 den daha ufak tefek. pulsar tipinde diye duydum. alt devirleri çok daha iyi. tüketimi daha az. 150 kg.

MimTolga
15 Nisan 2016, 17:05
konforlu rahat hem de şehitçi kullanacaksınız alın sym gts 250 evo ya da xmax 250 abs, çileler bitsin

nokiaxxx
15 Nisan 2016, 17:14
oyumu Mondial rx3i evo dan yana kullanıyorum tarife bu model uyuyor.

tr_select
15 Nisan 2016, 17:15
4 silindir motorla ve artçıyla 4.5 litreyi yakalamak çok kolay. Sadece dozajı ayarlamak lazım.
Milletle alay geçer gibi yazmayın.
Bilgisi yok, fikri var.
Bu tipler başımı belaya sokacağından dolayı yazmayı bıraktım anadını satiyim :pr: