PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW F650 97' ÇALIŞMAMA PROBLEMİ

arnuwanda
14 Nisan 2016, 21:37
Öncelikle iyi akşamlar forumdan çok yararlanıyorum fakat ilk defa çözemediğim bi problemim oldu sizlerle paylaşarak çözmeye çalışıcam , şimdiden teşekkür ederim.
BMW F650 97' MODEL makinamda çalışmama sorunu var , marş swich ine basınca çık çık ses geliyor marş almıyor.Bugün aküyü söküp test ettirdim hiçbi sıkıntısının olmadığını söylediler zaten yeni almıştım , bujileri söküp baktım kuruydular , bi arkadaşım vurdurarak çalıştırıp deneyelim dedi denedik hemen çalıştı fakat gazı bıraktığım an stop etmekte...

Shamy
14 Nisan 2016, 23:14
Sen 1997 deki kendi fotoğrafına hiç baktınmı?
Nasıl değişim olmuş?
20 yıl olmuş el insaf, kullanma klavuzunda bile tüm bakımlar yapılırsa efektif kullanım ömrü 10 yıl yazar araçların.
Kaldıki burası Türkiye,
Bir Amerika, bir Almanya, İngiltere değil her türlü ustanın ,parçanın ve bakımın işçiliğin üst düzeyde olduğu.

20 yıl çalıştıysa iyi bile çalışmış bence. Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağarmış, Çinli bile olsa al bir 2016 küçük bişiler onu satıp keyfine bak. 20 yıllık motormu olur?

arnuwanda
15 Nisan 2016, 00:04
Nasıl değişim olmuş?
20 yıl olmuş el insaf, kullanma klavuzunda bile tüm bakımlar yapılırsa efektif kullanım ömrü 10 yıl yazar araçların.
Kaldıki burası Türkiye,
Bir Amerika, bir Almanya, İngiltere değil her türlü ustanın ,parçanın ve bakımın işçiliğin üst düzeyde olduğu.

20 yıl çalıştıysa iyi bile çalışmış bence. Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağarmış, Çinli bile olsa al bir 2016 küçük bişiler onu satıp keyfine bak. 20 yıllık motormu olur?

Benim makinam şimdiki sıfır motorlara taş çıkartır , sizin bit pazarı dediğiniz 20 senede bir sorun çıkarıyor , yeniler de hep sorun , birde öyle düşünün ...
http://i.hizliresim.com/ljXEQB.jpg (http://hizliresim.com/ljXEQB)

Shamy
15 Nisan 2016, 10:46
Vurdurmayi deneyin calisir belki, ben bu konuda size yardimci olamam bilmiyorum cunku, benim marş basiyor hep.

hisvarlar
15 Nisan 2016, 13:46
Adım adım gitmek lazım,

1- bujiyi söküp şase alacağı bir yere değdirip tutun(yalıtımlı eldiven yada pense vs ile yoksa çarpar) bu sırada marşa basın, bujide ateşlama var mı kontrol edin

2- Karbüratörden motora giden hortumu sökün bakın benzin geliyor mu ?

Eğer 1 ve 2 sağlıklı ise ancak motor patlatma yapıp çalışmıyorsa manifolda bakın çatlak var mı diye

Manifold da sağlam ve benzin-buji sağlıklı ise aklıma statör tarafındaki okuyucu geliyor. Okuyucunun mıknatısında çok fazla çapak birikirse ateşleme zamanı kaymış olabilir.

Son madde , bu tip teknik işleri endurois yada rideturkey gibi forumlarda açın, daha iyi cevaplar alırsınız.

arnuwanda
15 Nisan 2016, 21:40
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim sorunun kaynağını gece gece buldum , marş motorunu söktüm en arka kısmındaki mıknatıslarında kayma olmuş düzelttim ve taktım ilkinde çaktı :) , bu kadar basit birşeymiş bir günümüzü aldı ... Şu linkteki adımları takip ettim sizlerde yararlanabilirsiniz : http://www.motovirus.com/forum/teknik-bilgiler/10615-bmw-f-650-hakkinda-paylasimlarimiz-37.html

mterayes26
16 Nisan 2016, 12:23
Sorunu yazacaktım ama bulmuşsunuz geçmiş olsun

arnuwanda
16 Nisan 2016, 13:40
Teşekkür ederim ilginizden dolayı

Levent
16 Nisan 2016, 15:47
Nasıl değişim olmuş?
Kaldıki burası Türkiye,

Yorum çok amatör olmuş, bahsedilen makine Biemdabulyu..