PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigortamı = Bütçeye tecavüzmü öğrencinin geliri ne ki sen ehliyete 1000 TL istiyosun,

MeehMT
14 Nisan 2016, 10:18
Merhaba, sayın MT üyeleri,

Sizlere sora sora bağdat'ı buldum

Güzel hayallerle başladık hüsranla gidiyoruz. (Motor yok yayan)

Öğrenciyim Ehliyete istediler 1.000 TL verdik yarın kartı alıyorum :queen:

Motora 6.000 TL ayırdık o tamam. (bütün param bu ekipmanın önemini bile bile o motoru alacağım diye canımı riske atacağım değermi ? değer) :flower: :thumright:pr:

Sigortaya istiyosunuz 600-700 TL oda en iyi ihtimal. :pr::silent:

Lastik alacağız 600 tl den aşağı fiyat çıkmıyor önerilen lastiklerde paran yoksa binmiyeceksin kafası :pr:

Ekipman diyorsunuz 300 tl den aşağı kask yok 400 tl den aşağı mont yok dizlikler eldivenler derken hepsi ediyor bir motor parası artık ekipmanları takıp otobüse bineriz.:thumright

Önemli : Bir yan yatırsak 5.000 TL fiyat çıkıyor paran varsa alıyorsun bazende paran olduğu halde parça yok ya arkadaş sattığın yarım kilo fiberglas neyin kafası bu yokmu bi sanayi cbr, yzf, gt250, ns,roadwin250 parçalarını yan sanayi satan grenaj bu sonuçta zararı olacağını sanmıyorum artık canıma tak etti 15.000 TL motor 5 bin TL'si vergi :pr:

Ülkeme kastımı var birilerinin ? gelin bir eylem yapalım hakkımızı arıyalım ama insan gibi.

Draconian
14 Nisan 2016, 11:04
Hocam nereden bakarsan öyle görürsün. Tecavüz gibi geliyorsa keyif almaya bakacaksın yapacak bir şey yok.

MeehMT
14 Nisan 2016, 11:08
Hocam nereden bakarsan öyle görürsün. Tecavüz gibi geliyorsa keyif almaya bakacaksın yapacak bir şey yok.

Ooo Trollcü hocam hoşgeldin haklısın zevk almaya bakacağızda büyük beyaz balina yunus balığı ile çifleşmeye kalkması gibi oluyor anlatabildimmi tünele giremeyen tren caps gibi bu konuya sessiz kalmayacağım

Onurhan D
14 Nisan 2016, 12:03
Aynı dertten müzdaribim.6 aydır para biriktiriyorum.Üniversite öğrencisiyim part time işte çalıltım biriktirdim.Motorun parası çıktı,ekipmanın parası çıktı.Alsam siforta yaptıramicam.400 falan olsa neyse.800 900 nedir ya valla isyan edicem bende en sonunda.

bozok_54
14 Nisan 2016, 12:06
Demek ki bu iş senin butçene göre değilmiş. İett ye devam

Pisman
14 Nisan 2016, 12:24
tablo aynen bu şekilde, kimse vatandaşı düşünmüyor, mümkün olduğu kadar sen kendini kollayacaksın, gerekirse isteklerinden feragat edip bütçeni mecburen ekipmana yada işletme giderlerine kaydıracaksın, yoksa yetkililerin bizi düşünüp, hiç olmazsa ekonomik motorlarda bir düzenlemeye gitmesini beklersek, çok bekleriz...

MeehMT
14 Nisan 2016, 12:34
Demek ki bu iş senin butçene göre değilmiş. İett ye devam

Paramın yetmediği yerde canımı harcarım biraz hassas olunmalı bu konuda dur demek şart

berkcigdem
14 Nisan 2016, 13:55
Paramın yetmediği yerde canımı harcarım biraz hassas olunmalı bu konuda dur demek şart

merak etme helvana ayrı bir bütçe ayarlarız biz.

MeehMT
14 Nisan 2016, 14:03
merak etme helvana ayrı bir bütçe ayarlarız biz.

Öldüren motor değil öldüren kendimiz insan para kazanmak için ömrünü harcar sonra kazandığı parayı ömrüne harcar stresten ölüp yanımdan arora 100 cc motosikletle geçip hava atanların havasını çekmektense ne olmuş alacağım adam verecek kaskımı dizlik dirseklik pat diyede vutututu diye 160-170 görecek değilim zaten alıp tenha yerlerde çalışacağım motora geliştireceğim kendimi olay bu yani tepkinizde haklısınız kasksız ekipmansız düşüpte ortadan ikiye ayrılanları duyduk ben kendime güveniyorum en önemliside bu değilmi hocam ?

DKN
14 Nisan 2016, 14:17
aslında güzel konu. mesela yeni tanıştığın iki teker ortamında böyle bi konu aç eee burda böyle yiyosa gel tarzı konuşuyosa direk salla :) güzel bi test malzemesi olur

Draconian
14 Nisan 2016, 14:22
Ooo Trollcü hocam hoşgeldin haklısın zevk almaya bakacağızda büyük beyaz balina yunus balığı ile çifleşmeye kalkması gibi oluyor anlatabildimmi tünele giremeyen tren caps gibi bu konuya sessiz kalmayacağım

Seçim günü sessiz kalan halka müstehak birader. İstikrar istediler, istikrarlı bir şekilde ittiriyorlar vatandaşa.

Toplanma işi de hikaye. Sen ben bunun farkındaysak bu ülkeyi yöneten kişiler hayli hayli farkındadır. Sadece onlar ittirmekten, bizim halk da itelenmekten hoşlanıyor. Olay bu.

MotorKafa
14 Nisan 2016, 14:53
Motora 6.000 TL ayırdık o tamam. (bütün param bu ekipmanın önemini bile bile o motoru alacağım diye canımı riske atacağım değermi ? değer) :flower: :thumright:pr:

Ben sigortacı olsam sana en az 50.000 TL fiyat çekerim.

osmanico
14 Nisan 2016, 15:13
Beyler 3 yıldır para biriktiriyorum. Ne zaman motoru almaya niyetlensem zam geliyor. Cbr 500r alacaktım bi baktım fiyatlar uçmuş. Param artıyor ama zamlar da gelince hevesim kursağımda kalıyor.

MeehMT
14 Nisan 2016, 15:22
Ben sigortacı olsam sana en az 50.000 TL fiyat çekerim.

:)ben kask, dizlik dirseklik gibi şeyleri ekipmandan saymıyorum onlar benim parçam benim kast ettiğim full ekipmandı öyle yapamayacağım sende o ittirici heriflerdensin zaten hepimizi senin bakış açından görüp fiyat çekiyolar ayrıcı benim ekipmanımla motorumun alakasıda kel yani hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Beyler 3 yıldır para biriktiriyorum. Ne zaman motoru almaya niyetlensem zam geliyor. Cbr 500r alacaktım bi baktım fiyatlar uçmuş. Param artıyor ama zamlar da gelince hevesim kursağımda kalıyor.

aynen bende hocam 2.2.5 yıl olacak ben yılda 3 bin biriktiriyorum motora ekipmana geliyor 2.500 tl zam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Seçim günü sessiz kalan halka müstehak birader. İstikrar istediler, istikrarlı bir şekilde ittiriyorlar vatandaşa.

Toplanma işi de hikaye. Sen ben bunun farkındaysak bu ülkeyi yöneten kişiler hayli hayli farkındadır. Sadece onlar ittirmekten, bizim halk da itelenmekten hoşlanıyor. Olay bu.

Hocam ne güzel dedin tam yerine oturdu vallahi fakat ben seçimle alakalı olduğunu düşünmüyorum bence çıkarcı insanımız ve çıkarcı utanmaz şirketler i suçluyorum bu konuda. Bence herşey kollara bölünen yönetimin suçu demektende kendimi alamıyorum

bozok_54
14 Nisan 2016, 15:29

Sanma ki bu lafı söylerken altımda son model motosiklet var. İstediğin kadar hevesli olabilirsin, eğer elindeki para sadece motoruna yetiyorsa bu iş sana göre değil bu kadar basit. Bugün sigorta yaptırmayan ekipman almayan adam yarın motora bakım yaptırmaz lastik almaya paran kalmaz. Bu iş böyle böyle gider.
Canını güle güle harca, Show TV de yine bir apaçi yine bir ölüm başlıklı haberi izlerken, senin defin işlemlerin için uğraşan anana babana acırım.

MeehMT
14 Nisan 2016, 15:44
Sanma ki bu lafı söylerken altımda son model motosiklet var. İstediğin kadar hevesli olabilirsin, eğer elindeki para sadece motoruna yetiyorsa bu iş sana göre değil bu kadar basit. Bugün sigorta yaptırmayan ekipman almayan adam yarın motora bakım yaptırmaz lastik almaya paran kalmaz. Bu iş böyle böyle gider.
Canını güle güle harca, Show TV de yine bir apaçi yine bir ölüm başlıklı haberi izlerken, senin defin işlemlerin için uğraşan anana babana acırım.

FARKLI DÜŞÜNEN BİRİYİM 3 KURUŞ PARAYA 24 SAATİN 10 SAATİNİ AYIRIYORUZ KALANI OKULDA GEÇİYOR OKUMA SEBEBİMİZDE PARA ÖMRÜMÜZ 24 SAAT 17 SAATİNİ PARA İÇİN HARCIYORKEN NEDEN KORKMALIYIMKİ HER NEYSE CANIMI HARCARIMDAN KASTIM ASLINDA DARA DÜŞERİM SIKINTI ÇEKERİMDİ :) :) :):) az yerim o motora binerimdi birazda risk alırım eksik ekipmanla demek istedim en azından kaskımı dizlik dirseklik takarım.

MotorKafa
14 Nisan 2016, 16:12
:)ben kask, dizlik dirseklik gibi şeyleri ekipmandan saymıyorum onlar benim parçam benim kast ettiğim full ekipmandı öyle yapamayacağım sende o ittirici heriflerdensin zaten hepimizi senin bakış açından görüp fiyat çekiyolar ayrıcı benim ekipmanımla motorumun alakasıda kel yani hocam

Ooo bilinçli sürücü :bounce: Neyse çevir kazı yanmasın :)

SenC_an
14 Nisan 2016, 16:15
Ehliyetini almışsın ,ok şimdi 1000 lira ekipmana bayılacaksın ok? bu şart kardeşim hiiç mırın kırın etmiyeceksin ls2 kask alacaksın 2 tane , ha yok ben hayatta artçı almam dersen al bi tane onada ok ama eldivenin montun kaskın olacak , bide dizlik şık olur. Sonra sigortayıda yaptıracaksın sevve seve . Yan yatırdığında 5.000 lira masraf çıkarmayan motor alıcaksın , motorun kendine o kadar bütçen var zaten artık tvs 'mi alırsın mondial'mi az daha koyup bajajamı girersin bilemem (ns150 iyidir) önün yaz motorla gelen lastikle idare edersin kışada binerim dersen lastiğini alacaksın. Çok büyük paralar değil kardeşim çalış hepsini alırsın .İçindeki apaçiyi gömüp efendi gibi yol yapıcaksın yoksa gömülen sen olursun eninde sonunda

DKN
14 Nisan 2016, 16:16
motosiklet.net boks köşesi açılsın. atıyorum her cumartesi buluşup ekipmanlar tam olması kaydıyla (boks eldivenleride dahil) herkes istediğine vursun ::karma:: ortam bir sonraki cumartesiye kadar saygı ve huzur bulsun.

MeehMT
14 Nisan 2016, 16:51
Öyle olsun iyiliğim için bana böyle davrandığınızı biliyorum hayırlı günler size

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Ehliyetini almışsın ,ok şimdi 1000 lira ekipmana bayılacaksın ok? bu şart kardeşim hiiç mırın kırın etmiyeceksin ls2 kask alacaksın 2 tane , ha yok ben hayatta artçı almam dersen al bi tane onada ok ama eldivenin montun kaskın olacak , bide dizlik şık olur. Sonra sigortayıda yaptıracaksın sevve seve . Yan yatırdığında 5.000 lira masraf çıkarmayan motor alıcaksın , motorun kendine o kadar bütçen var zaten artık tvs 'mi alırsın mondial'mi az daha koyup bajajamı girersin bilemem (ns150 iyidir) önün yaz motorla gelen lastikle idare edersin kışada binerim dersen lastiğini alacaksın. Çok büyük paralar değil kardeşim çalış hepsini alırsın .İçindeki apaçiyi gömüp efendi gibi yol yapıcaksın yoksa gömülen sen olursun eninde sonunda

teşekür ediyorum herşeye tamam fakat içimdeki apaçiyi azad ettim ömür boyu izindeler apaçi olduğumu nereden çıkardınız onu anlayamadım ben zaten s...ve seve yapacağım ama bunları hak etmeyene vermek istemiyorum yarım kilo fiberglas neden bukadar pahalı ülkemde derken konu nereye geldi ls2 kask verecek alacağım adam dizlik dirseklik tamam mayıs ayındada body armor alacağım konu bitti gitti kapandı.

berkcigdem
14 Nisan 2016, 17:23
Öldüren motor değil öldüren kendimiz insan para kazanmak için ömrünü harcar sonra kazandığı parayı ömrüne harcar stresten ölüp yanımdan arora 100 cc motosikletle geçip hava atanların havasını çekmektense ne olmuş alacağım adam verecek kaskımı dizlik dirseklik pat diyede vutututu diye 160-170 görecek değilim zaten alıp tenha yerlerde çalışacağım motora geliştireceğim kendimi olay bu yani tepkinizde haklısınız kasksız ekipmansız düşüpte ortadan ikiye ayrılanları duyduk ben kendime güveniyorum en önemliside bu değilmi hocam ?

değil hocam.

ehil
14 Nisan 2016, 18:54
https://www.youtube.com/watch?v=fEX60HXT1EQ

Obs
18 Nisan 2016, 11:59
Hakıkatten yarama tuz bastınız hocam böyle bişey yok ya 1500 2000 tl sıgorta fıyatı yuzde 40 tan fazla ötv bu nedir ya? Motoru aldın kaskı bılmem neyı herseyı bır sekılde tamamladın ALLAH C.C izin verdi.Trafikteki yaratıklar!? İnsanlar montsuz,ehliyetsiz veya çin malına binince ölmöz öylö diyenler biz öğrencileri neden dusunmuyor?

Blindfire
18 Nisan 2016, 15:39
Motosiklet ülkemizde super ultra lüks oldu artık, fakir almasın diyolar resmen.

spacetime
18 Nisan 2016, 15:47
kesinlikle katılyorum artık buna bir dur demeleri lazım

GP500-1st
18 Nisan 2016, 16:40
Motosiklet ülkemizde super ultra lüks oldu artık, fakir almasın diyolar resmen.

15.500 nakit 250cc motor( r25 /inazuma)
750 sigorta
500 ruhsat
850 lastik. 170-180 km yapan motor ırc ile sürülmez
1500 tl fakir/ orta işi ekipman
1000 bakımı 200 tl

20 kağıt:cat: sıfır motor ilk yıl bakım 2 defa yine az olur... 6000-12000 toplam 500 tl 12 bin km yakıt 2000 küsür tl 2.500 de ordan

bütçeye alındığı yıl 22.500 tl delik açtı:cherry:

Çalınma riski/ park muhafaza sorunu, yılın yarısı binememe, ucuk parça fiyatları kaza kabusu ve otomobile göre yine uçuk sarf malzeme ve yıllık bakım maliyetleri cabası...

Motor satış adetleri 2015 te yüzde 10 geriledi, 2016 da yüzde 15 dah gerilese yeridir ama firmalar azalan motor müşterisine hiç rekabete girmeden fiyatları bol şisirip hiç indirmeyerek(kampanya, düşen dövizde fiyatı düşürme) alanlardan acısını fazlasıyla çıkarıyor.

Romedon
18 Nisan 2016, 16:44
15.500 nakit 250cc motor( r25 /inazuma)
750 sigorta
500 ruhsat
850 lastik. 170-180 km yapan motor ırc ile sürülmez
1500 tl fakir/ orta işi ekipman
1000 bakımı 200 tl

20 kağıt:cat: sıfır motor ilk yıl bakım 2 defa yine az olur... 6000-12000 toplam 500 tl 12 bin km yakıt 2000 küsür tl 2.500 de ordan

bütçeye alındığı yıl 22.500 tl delik açtı:cherry:

Çalınma riski/ park muhafaza sorunu, yılın yarısı binememe, ucuk parça fiyatları kaza kabusu ve otomobile göre yine uçuk sarf malzeme ve yıllık bakım maliyetleri cabası...

Motor satış adetleri 2015 te yüzde 10 geriledi, 2016 da yüzde 15 dah gerilese yeridir ama firmalar azalan motor müşterisine hiç rekabete girmeden fiyatları bol şisirip hiç indirmeyerek(kampanya, düşen dövizde fiyatı düşürme) alanlardan acısını fazlasıyla çıkarıyor.

ruhsat 500 tutmuyor yav