PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EBAY daki Faiş Kargo ücretleri.

toseabul
13 Nisan 2016, 00:15
Arkadaşlar malumunuz ebay sitesinde motosiklet parçaları alma niyetindeyim daha önce full tesisat aldım 15 $ kargo ücreti verirken daha ufak kablosu için 65$ kargo ücreti cıkıyor ürün kendisi 35$ iken. iki misli kargo ücreti. benim anlamadığım nokta ise şu bu kargo ücretlerini satıcımı belirtiyor yoksa ebay kendisimi belirtiyor.. gerçekten şaşkınlık içindeyim. satıcı bu kargo ücretinde indirim yapabiliyor mu ?
bu konu hakkında fazla fikir sahibi değilim malumunuz bilen arkadaşlar yol çözümü varsa yazabilir mi ? saygılar hürmetler..

örnek bir link vermem gerekirse : http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-R1-Wiring-Loom-/162010119880?hash=item25b88e3ec8:g:g10AAOSwr7ZW6xR 0#shpCntId

zeuces
13 Nisan 2016, 00:18
Satıcının göndermiş olduğu kargo şirketi ve kargo türü ile alakalı. Satıcı ile konuşup var ise posta yolu ile göndermesini isteyebilirsiniz.

^adm^
13 Nisan 2016, 01:02
Arkadaşlar malumunuz ebay sitesinde motosiklet parçaları alma niyetindeyim daha önce full tesisat aldım 15 $ kargo ücreti verirken daha ufak kablosu için 65$ kargo ücreti cıkıyor ürün kendisi 35$ iken. iki misli kargo ücreti. benim anlamadığım nokta ise şu bu kargo ücretlerini satıcımı belirtiyor yoksa ebay kendisimi belirtiyor.. gerçekten şaşkınlık içindeyim. satıcı bu kargo ücretinde indirim yapabiliyor mu ?
bu konu hakkında fazla fikir sahibi değilim malumunuz bilen arkadaşlar yol çözümü varsa yazabilir mi ? saygılar hürmetler..

örnek bir link vermem gerekirse : http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-R1-Wiring-Loom-/162010119880?hash=item25b88e3ec8:g:g10AAOSwr7ZW6xR 0#shpCntId
Hi, Can you let me know how much shipping would cost to Turkey with Royal Mail International Signed delivery method? Thanks

toseabul
13 Nisan 2016, 13:28
Hi, Can you let me know how much shipping would cost to Turkey with Royal Mail International Signed delivery method? Thanks

ecnebice bilmiyorum ki dostum :D hema siparişi veriorm takip ediyorum ürün geliyor bugune kadar sıkıntı yaşamadım ama son zamanlarda kargo ücretlerinde inanılmaz fiyat farkı var.. 2.el ürünlerde özellikle.

zeuces
13 Nisan 2016, 13:35
"Royal Mail International Signed" olarak işaretlenmiş kargo seçeneğinde ne kadar kargo parası istiyor" demiş

xawa
13 Nisan 2016, 14:01
ingilterenin kargo üçretleri pahalı egzoz aldım 243 tl kargo parası 256 tl verdim.

bpak
13 Nisan 2016, 14:07
ebay .uk ve .de de fiyatlar böyle. uzakdoğulu satıcılara bakcan ucuzluk için

schumacher__
13 Nisan 2016, 15:54
ebay da amazon gibi garantili shipping yöntemine geçmiş. sigortalı ve vergi vs. ödememe garantili olarak gönderiliyor uluslararası postalar, fiyatlar o yüzden artmış durumda. Fakat amazon gibi tutardan fazlası iade ediliyor mu ondan emin değilim.

becytr
13 Nisan 2016, 17:35
10 yıldan uzun süredir ebayden alışveriş yaupıyorum. Koyduğun linke baktım, o ürünün kargo ücreti direkt satıcının kullandığı kargo şirketinin muhtemelen boya, kiloya ve gönderilecek ülkeye göre belirlediği ücret.

Benden önceki arkadaşın bahsettiği gümrük vergileri dahil uygulama bu ürün için söz konusu değil gibi. Çünkü öyle olan ürünlerde "No additional import charges at delivery! This item will be shipped through the Global Shipping Program and includes international tracking." şeklinde bir açıklama shipping alanında net bir şekilde belirtiliyor.

Kullanılan kargo firmasına göre fiyatlar çok değişiyor. Son 1 ay içinde Amerika'dan $25 değerinde elektronik ufak bir ürün aldım. $5 kargo ödedim ve 5 gün sonra bana ulaştı. Ertesi günü $50lık az daha büyük bir ürüne $30 kargo ödedim. Ürün Türkiye'de yoksa veya kargo ile toplamı hala daha ucuza geliyorsa, garantisiz olması problem değilse yapacak birşey yok, tıpış tıpış alacağız :)

bassturbin
13 Nisan 2016, 17:50
Bu fiyatlar faiş değil, aynı şeyi başkasından alırsın aynı ülke ve şehirden 5 siterlin verirsin kargoya, bazı firmalar anlaşmalı ve indirimli oluyor.

^adm^
13 Nisan 2016, 22:14
Dostum üstte arkadaş satıcıya soru sor demiş ya, ben de sana ne sorman gerektiğini yazdım. Bunu kopyala yapıştır soru olarak