PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tanıdık Üzerine Sıfır Motosiklet Alıcam - Vekaletname Üzerine

Mimarca
12 Nisan 2016, 12:01
Arkadaşlar Merhaba,
Uzun zamandır beklediğim motosikletim çok şükür geldi ve şimdi plaka - ruhsat muhabbetleriyle uğraşıyorum.. Benim ikametgahım farklı bir şehirde olduğu için burdan plaka işlemlerini yapamıyorum o yüzden motosikleti tanıdığım üzerine alıcam. En azından yaşlı olduğu içinde belki sigorta biraz insaflı çıkar :)

Tanıdığımı bu işlerle uğraştırmak istemiyorum, adamın vaktini çalamam.. fakat bayii plaka işlemlerinin takibi için 450 - 500 TL gibi bir ücret istiyor bunuda vermeye çok gönlüm razı değil.. Noterden tanıdığım bana vekaletname verse daha sonraki emniyet - plaka - sigorta v.b işlemleri için onun başını ağrıtmadan benim halletmem mümkünmüdür? Noterden almam gereken vekaletname de dikkat etmem gereken kısımlar varmıdır?

Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler..

MeNGuC
12 Nisan 2016, 12:27
vekalet alıp yapmak mümkündür ama detayı bilmiyorum en yakın noterde bilgi alabilirsin sanırım

Olcay Avşar
12 Nisan 2016, 12:31
noter de yapmak istediklerinizi söyleyin yazarlar vekalete.

zaten oto alım satım evrak takibi ile ilgili hazır örnek vekaletleri vardır mutlaka.

vekalete süresiz satma yetkisi de koyun ki ileride satarken uğraşmayın.

EthanHunt
12 Nisan 2016, 13:25
Arkadaşlar Merhaba,
Uzun zamandır beklediğim motosikletim çok şükür geldi ve şimdi plaka - ruhsat muhabbetleriyle uğraşıyorum.. Benim ikametgahım farklı bir şehirde olduğu için burdan plaka işlemlerini yapamıyorum o yüzden motosikleti tanıdığım üzerine alıcam. En azından yaşlı olduğu içinde belki sigorta biraz insaflı çıkar :)

Tanıdığımı bu işlerle uğraştırmak istemiyorum, adamın vaktini çalamam.. fakat bayii plaka işlemlerinin takibi için 450 - 500 TL gibi bir ücret istiyor bunuda vermeye çok gönlüm razı değil.. Noterden tanıdığım bana vekaletname verse daha sonraki emniyet - plaka - sigorta v.b işlemleri için onun başını ağrıtmadan benim halletmem mümkünmüdür? Noterden almam gereken vekaletname de dikkat etmem gereken kısımlar varmıdır?

Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler..

İşlemler bittikten sonra vekalet için ne kadar masraf ettiğini buraya yazar mısınıs?

josepth_o6
12 Nisan 2016, 13:56
İşlemler bittikten sonra vekalet için ne kadar masraf ettiğini buraya yazar mısınıs?

Vekaletname için alacakları ücret ortalama 70- 100 arasında tutar. Alacağınız vekalete satmayı, almayı, trafik sigortasını yaptırmayı, sigorta parasını iade almayı, trafik tescil işlemlerini yaptırmayı, ceza makbuzlarını ödemeyi, araç parka çekilirse parktan almayı, periyodik muayene yaptırtmayı yazdırın. Bunlara ek olarak notere bu işlerle ilgili ne varsa yazın dersiniz.

Mimarca
12 Nisan 2016, 16:26
Cevaplarınız için çok teşekkürler.. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yapıcam.. Güncel fiyatlar hakkında da bilgilendiririm..

ay yildiz
13 Nisan 2016, 17:21
Ben olsam böyle bir seyi kesinlikle yapmam.Cok riskli cok basim agriyabilir. Cok problem yasayabilirsin.
Sadece bir tanesini yazayim. Bu motoru üzerine alacagin kisi isterse baban olsun. Allah gecinden versin Baban öldügü an, babanin bütün mirascilari o motora ortak olur.
Kisacasi; gider motoru kendi üstüme alir, sigortasini da kendi adima yaparim,

tr100a
13 Nisan 2016, 18:22
başkasının üzerine mal yapmak çok riskli hele kaza anında bütün sorumluluk ruhsat sahibinde olur ben kimseyi zor duruma sokmazdım şahsen

kahraman1
13 Nisan 2016, 18:36
O sana değilde sen ona vekalet versen senin adina alsa? Sigortada birak 300-400fazla olsun ki olacagi bile meçhul.

Mimarca
15 Nisan 2016, 17:23
Noter Masrafı 73 TL tuttu bilginize.. Eğer vekaletname'de alım - satım işlemleride geçicekse 2 fotoğrafta yanınızda bulunması gerekli.. Bilginiz olsun hocam :)

EthanHunt
16 Nisan 2016, 09:04
Sagolun teşekkür ederim