PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Cbf 150 - Lifan Emisol 150 - Kuba Cr-1 (HANGİSİ)

motoco
12 Nisan 2016, 08:58
Selam arkadaşlar para biriktiriyorum motor almak için. Bu üçünden hangisini tavsiye edersiniz. Tip olarak en hoş cr-1. Emisol mantıklı bir seçim olabilir cbf motoruna sahipmiş. Honda da tip olarak eskidi gibi.
Bir de lifan çok yakar mı acaba. Öyle şeyler duydum. Cr-1 de titreşim ve yakıt nasıldır, uzun gezilere gidebilirmiyim.

Seko
12 Nisan 2016, 09:02
CBF'e kadar çıkılacaksa listede neden Bajaj NS150 yok merak ettim. Bence 6 bin TL üzerine onu almak lazım. Diğerleri de güzel motorlar ama CR1 bir tık daha iyi sanırım. Ayrıca bir de kimsenin aklına gelmeyen RKS Titanic-S var ki bence çok güzel motor. Satışa sunuldu mu bilmiyorum ? Yakıt olarak hepsi birbirine yakındır, en rahatları açık ara CBF'tir.

motoco
12 Nisan 2016, 10:01
CBF'e kadar çıkılacaksa listede neden Bajaj NS150 yok merak ettim. Bence 6 bin TL üzerine onu almak lazım. Diğerleri de güzel motorlar ama CR1 bir tık daha iyi sanırım. Ayrıca bir de kimsenin aklına gelmeyen RKS Titanic-S var ki bence çok güzel motor. Satışa sunuldu mu bilmiyorum ? Yakıt olarak hepsi birbirine yakındır, en rahatları açık ara CBF'tir.

(Teşekkürler)
Bajaj da titreşim olduğunu okudum forumda. Titreşim varsa olmaz benim için en önemli konfor+sağlamlık. Gerçi cr-1 de arka amartisörler iyi değil fotolardan bile belli ama kaliteli mesela emisolün amartisörleri takılabilir mi sonradan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Ns 150 yi görmemişim, teşekkürler.

oguzhanlal
12 Nisan 2016, 11:14
Japon ya da hintli abiler 150 cc enjensiyonlu makina getirip 5-6 bine satmadigi surece, istediginiz motorla kiyaslayin ben CBF diyorum.

erensipahi
14 Nisan 2016, 19:06
cr1 ide kullandım cbf yide kullandım ikisi arasında kalacak olursam cr1 derim neden? ;
parçası ucuz
bakımı ucuz
cbf den daha hızlı
diğer bütün özellikleri cbf150 ile aynı hiçbir farkı yok biraz titreşim konusunda cbf nin yanında geride kalıyor ama öyle aman aman abartacak bir titreşim yok cbr125 den kat kat daha azdı onuda kullandım