PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba Str 250 Kross motorda bazı sorunlar

Wasabi
12 Nisan 2016, 08:49
Günaydın arkadaşlar benim bir kaç sıkıntım var sizinle paylaşmak tecrübeli arkadaşlardan yardım almak istedim.

Elimde Küba str 250 var şuan için en büyük problemi Vites geçişleri. Mesela vites yukarı atarken hiçbir problem yok ama o vites düşürmek beni artık çok yoruyor. 4ten 3e düşmüyor tek geçişte. Tekrar debriyajı sıkıp ince ayar yapıp vitesi öyle atabiliyorum 4ten 3'e. Ama ilk 10 dakika falan viteslerde hiçbir problem yok 1 N 2 3 4 5 Hepsinin geçişleri kaymak gibi.Belli bi zamandan sonra vitesler çalışmıyor. Vitesi boşa alamıyorum zaten 2den 1e de düşmüyor. 4ten 3e geçerkenki muhabbetin aynısını yapıyorum 2den 1e geçmek için. Ama şöyle bi ince bir şey yakaladım mesela motordan iniyorum eve bırakacağım zaman O zaman 2de kapatıyorum motoru üzerinden kalktım mı tüy gibi hafif oluyor vites geçişleri direkt boşa atabiliyorum ya da 1. vitese geçebiliyorum. Sizce bunu tek başıma halledebilir miyim? Yoksa dişlilerde mi bi problem vardır.Ankarada olduğum için yokuş cıkarken 4 e atmaktan korkuyorum artık 3 ile tin tin gitmek de baydı beni. Malumunuz kross olunca 4. viteste bile hız elde edemiyorsunuz.

Küçük olarak 2. viteste kalkarken Zincirin tak tak diye ötmesi. Sanırım bunun da çözümü yağlarsam çözülür gibi geliyor. Malumunuz kış ayı olduğu için sürmemiştim hafif paslanmalar da mevcut zaten şuan için motorda.

Yardımcı olan, olmak isteyen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.