PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölümlü trafik kazası / Araç sürücüsünün maksadı ne ?

Sayfa : [1] 2

Zuzuuw
11 Nisan 2016, 23:08
http:// gazeteport.com/2016/soyadi-cengiz-olunca-olum-kaza-yapildi-36926/ (http://gazeteport.com/2016/soyadi-cengiz-olunca-olum-kaza-yapildi-36926/)

Arkadan gelen jeep sürücüsünün maksadı ne sizce?

Motosikleti kovaliyor mu yoksa öndeki beyaz dolmusun şerit degistirecegini düşünerek sağ tarafa mi geçiyor.

Ayrıca video biz motosiklet sürücüleri için görmeden şerit değiştirmenin ne kadar tehlikeli olduğunuda gösteriyor.

Kaza sonucu artçı vefat etmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

http://gazeteport.com/2016/soyadi-cengiz-olunca-olum-kaza-yapildi-36926/

Carbondioxid
11 Nisan 2016, 23:12
Her türden yoruma açık, gerçekte ne olduğunu moto sürücüsünden öğrenmek gerek.

tanertc
11 Nisan 2016, 23:17
Tahminime ediyorum! İleride sol şeritte bir şey var (tarik sıkışıklığı vs)., bu sebepten motosiklet önündeki minibüsü sağından sollamak için sağa geçip gazlayacakken duran araca çarpıyor. Cip sürücüsü de aynı şekilde sağa doğru yanaşıyor. Çarpan motor önüne düşüyor. 1:00 dakikada cipin duruş görüntüsünde sol şerit boş görünüyor. Ama o andan önce, kaza sırasında sanki orada bir tarfik yoğunluğu vs bir şey olabilir.

Mengu16
11 Nisan 2016, 23:23
Honda Spacy ile koskoca jiple kapışmaya çalışacağına önceden sağ şeride geçip biraz yavaşlasaydı böyle olmazdı bence. Güçsüz motoru olanlar böyle makaslara girdiğinde böyle bi sonla karşılaşmaları çok olası. Jipin suçu heralde motorcuyu panikletmek olabilir.

dejavoo
11 Nisan 2016, 23:24
Sanırım motosiklet hakimiyetini kaybedince, jeep farkediyor kurtarmaya çalışıyor.
Kazazedenin istemsiz kol hareketleri çok fena :(
Meşhur Mehmet Cengiz'in oğluymuş jeep sürücüsü.

burak burk
11 Nisan 2016, 23:29
abi jiple ne alakası var olayın.görünen o ki 3 motor kapışıyor en sondaki kontrolü kaybedip minibüse giriyor jipin sahibi sanırım dönüş var o yüzden sağa doğru yaklaşıyor.o sıradada olan oluyor zaten.yapılabilicek maksimum kaçırmayı yapıyor bence jip.bu arada enteresan bir gazeteymiş inip arabaya bakıyor falan yazıyor yani adam ne olduğunu bile anlamadı bakmasınmı altına adam alıp almadığına.kaldıki jip 600 binlira falan o arkadaşın parayla işi olucağını pek sanmıyorum.sellektör falanda yapılmıyor ayrıca sinyal açık dikkatli bakılırsa görünüyor.allah rahmet eylesin..

Furkan Tarık
11 Nisan 2016, 23:31
o adam yerde şoka mı giriyor ya çok kötü Allah kolaylık versin

Yiğit_
11 Nisan 2016, 23:33
Darbeyi kafaya aldı asıl soru kaskı niye yok gerçi kaskı olsada emniyet kayışını bağlamıyorlar.

dejavoo
11 Nisan 2016, 23:35
abi jiple ne alakası var olayın.görünen o ki 3 motor kapışıyor en sondaki kontrolü kaybedip minibüse giriyor jipin sahibi sanırım dönüş var o yüzden sağa doğru yaklaşıyor.o sıradada olan oluyor zaten.yapılabilicek maksimum kaçırmayı yapıyor bence jip.bu arada enteresan bir gazeteymiş inip arabaya bakıyor falan yazıyor yani adam ne olduğunu bile anlamadı bakmasınmı altına adam alıp almadığına.kaldıki jip 600 binlira falan o arkadaşın parayla işi olucağını pek sanmıyorum.sellektör falanda yapılmıyor ayrıca sinyal açık dikkatli bakılırsa görünüyor.allah rahmet eylesin..
Prdn, düzeltme; kapışmayı çarpışma okumuşum...

Zuzuuw
11 Nisan 2016, 23:40
Benim dikkatimi ceken bir sey var. jip motosikletin peşinden sağa doğru aniden kiriyor v3 o esnada jipin dörtlü leri yanıyor. Aynı anda selektor çekiyor.

O kadar ani bir manevra ki esp dereye girdiği için dortluler yanıyor diye düşünüyorum.

mete_han
11 Nisan 2016, 23:42
göz var nizam var beyler...doğruya yanlış demeyin yanlışa da doğru demeyin...vefat eden argadaşa üzüldüm ama kazaya kendi ani şerit değiştirmesi sebep olmuş...patlayacağını kendiside anlamış...olayın jiple alakası yok...iyiki altına almamış diyeceğim düşünün kaza yapan bir başkası ve sırf sizin aracınıza değiyor diye başınız belaya giriyor...hatta jip sürücüsü iyide kaçtı direksiyonu kırdı...

dejavoo
11 Nisan 2016, 23:43
Minibüs sağa girerken sola çıkısı şaşırtmış olabilir mi?Minibüsten kurtarmak için sağa giriyor ve dolmuşa çarpıyorlar.Jeep minibüse selektör çekmiş te olabilir.

RedCBR125
11 Nisan 2016, 23:46
Çok fena ya....

Beyler yaz, kış, sıcak, soğuk demeyelim full ekipman gezelim nolursa olsun kasktan tutun montan eldivenden dizliğe kadar yani baklala giderken bile tam takım gidin üşenmeyin.Zaten 2 teker üzerinde gidiyoruz.

Düşünün ki en ufak kazada üşenipte takmadığımız bir dizlik yüzünden ömür boyu sakat kaldık...??
Sadece o dizliği takmaya sıkıldık üşendik diye yürüme yeteneğimizi kaybedebiliriz.

Merdo
11 Nisan 2016, 23:48
jeepi süren sıkıştırmış olabilir sol şerit boşken kuryeye bu kadar yakın gitmemesi gerekir, kazadan sonra da kaportaya bakması nasıl bi tip oldugunu gösteriyor bence.

mete_han
11 Nisan 2016, 23:54
kask yok..motor şirketten...benzin bedava...boş beleş hayatlar...canını bu kadar ucuza saymanın bedeli diyorum...macera fantastik hareketler trafikte gevşeklik laubalilik...işini düzgün yapanları tenzih ederim...ailesine Allah sabır versin ne diyim aga...hadi jip sıkıştırdı diyelim...e önünde arac var nereye sıkıştırcak ...diğer geçen 2 motordanda anlaşılacağı gibi orada bir yarış veya tapa gaz durumu var...

emin olun böyle zenginler arabalarında bir çizik olmasın diye kendilerini yırtarlar...arabasında hasar olmasın ama canını al...canı malında...arabaya bakması bence altıma adam aldımmı diye bakıyo...olayı o da çözemedi...babası yine kurtarır onu...

asıl hatalı motoru kullanan ve arkasındakinin hayatınıda riske atan sürücü...vefat eden de o kişi galiba...

BlackGhost
12 Nisan 2016, 00:01

bende videoyu birakç kez izlediğimde aynı kanıya vardım.ucuz bir kapışma sonrası kaza yapan rahmetli,önündeki minibüsü sollamak isterken kontrolsüz bir çıkış yapıp gazlıyor ve karşısında birden minibüsü görünce panikleyip (nereye bakarsan oraya gidersin olayı) minibüse bindiriyor.Jipin sıkıştırma maheyetinde ciddi bir aksiyon yaptığıı bende göremedim açıkçası.Biz istanbul trafiğinde ne davarlar görüyoruz,direkt üzerine kıranlardanmı dersin,yol vermek bir yana köşeye sıkıştıranmı dersin ne cins model varlıklar var.Burda maalesefki ciddi bir sürücü hatası durumu söz konusu ve bu hatada hayatına mal olmuş.Çocuk önündeki minibüsten ötürü yol kenarındaki dolmuşu görmüyor ve bile bile lades edip sağından gazlama hatası yapıyor.

Jipin sahibinin hal ve hareketlerini bindiği araçtan ötürü yargılamayalım,ünlü filan diyorsunuz ama tanımam bilmem bu şahısları ancak korku panik hepsi bir arada bir durum yaşamış o arkadaşda.Allah rahmet eylesin.

Uçan Kar
12 Nisan 2016, 00:03
Beyaz minibüs şoförünün serit değişikliği en temel sebep. Motorcu soldan gececekken beyaz minibüs önüne doğru atılıyor. Motorcu da sollamayi düşünmeyip minibüsün tam tersi hareketle daha kolay secenek olan sağlamayı seciyor. Park etmiş minibüsü sonradan fark ediyor ama kurtaramiyor. Bu arada Motorcu kontra verirken hizlaniyor aynı zamanda. Muhtemelen ya ilerde solda bir şey var ya ışıklar yaklaştığı için tarali alana girmek istemeyip jip sağ şeride geçti. Ya da motorcunun sola kacacagini sanıp sağa kırdı. Bu tur araclarin kapisacagi motorlar pizzaci skuterleri degildir. Gsxr600 r6 r1 falandir. Tani gosterisli motorlardi. Bu arada Yüzde doksan motorcunun arkadaki cipten haberi bile yok. Pek ayna kullanma ihtiyacı hissetmezler. Motorcu da önündeki aractan kurtarmak daha çok küçük motor ve skuter kullananlarda görülen refleks olarak sağlamayı seçiyor. Sonuçta sağlayacağı için ve diger araçlardan da hızlı olduğu için aynaya falan da bakmıyor zaten. jipin herhangi bir teması yok. Adam inince Tampona bakıyor demek saçmalıktır. Ne olduğunu anlamaya çalışıyor ve en kötüsü birini sürükledim mi diye bakıyor.

Bu arada ölen de yolcusu sanırım.

Karalı
12 Nisan 2016, 00:07
Allah rahmet eylesin yazık.

127
12 Nisan 2016, 00:08
Kaza sebebi belli. Motorcunun dikkatsizliği. İnternette onlarca video vardır belki de sağdan sollayacaksanız 50 kez kontrol edin diye. Beyaz minibüs ilk gelen motorcular yüzünden şeridi ortalayamıyor ve ortalamaya başlayınca scooter arkasında görünüyor zaten soldan kaçmak yerine sağı tercih ediyor. Hata %100 sürücüde. Jip sürücü belli ki sadece yakınında olan bir kazaya karışmış olayla alakası olmayan birisi. Olayı jip sürücüsünün üstüne yıktıklarına göre adama baya kin besliyorlarmış. Asıl suçlanması gereken motoru süren kişi.

newmoto76
12 Nisan 2016, 00:09
Metehan harika ozetlemis durumu..

Bu memlekette trafikte 3 kurusluk motosikletlerle ki bunu soyleme nedenim bu aletler zaten teknik olarak zayif ve 70 le gitmen gereken cihazlar..Akrobatik hareketler yaparak ilerleyenleri gordukce bu tip kazalarin azligina sasiyorum..

Neden az .Cok basit akli selim otomobil kullanicilari daha dikkatli..

Bukadar mantik hatasi ancak Hindistanda, Cinde ve bu memlekette olur.

Kardesim sen motorsun kutlen belli , aracinin teknik kapasitesi belli trafikte once sen sakinacaksin sen motorsun diye diger tasitlarin sakinacagini dusunmek cehalettir..

Motorcu her daim maksimum dikkatle,full ekipmanla ve seridini degistirirken onunde arkasinda mantikli mesafeyi birakan olmalidir..

Trafikte cani cikmis motora soba borusu takip iki kisi gazlayan kasksiz vs.siz cok tipleme gordum.Saga sola makas atip duruyor bi dokunsan olecek vicdan azabi duyacaksin..

Ozellikle bu forumdada defalarca coluk cocugun konusu haline gelen bu 180 basiyomu haci ..vs muhabbetlerini sonlandiracak bir sewiyeye gelmedikce olmaz bu is..

Maalesef camiada motosikleti cok yanlis anlamis tum yol ve hata hakki kendinde oldugunu sanan arkadaslar cok fazla..

Daha gecen gun ozguven patlamasi yasayan bir arkadasa yazmistim en fazla bir arabanin sag camurlugunda 1000 tl lik hasar olursun..Sense sakatlik yada ölumle odersin..

Motorsu uyanik ve herseyden onemlisi diger tasitlarin farkinda iyi niyetle trafiktw seyreden kisi olmalidir..

mete_han
12 Nisan 2016, 00:11
Beyaz minibüs şoförünün serit değişikliği en temel sebep. Motorcu soldan gececekken beyaz minibüs önüne doğru atılıyor. Motorcu da sollamayi düşünmeyip minibüsün tam tersi hareketle daha kolay secenek olan sağlamayı seciyor. Park etmiş minibüsü sonradan fark ediyor ama kurtaramiyor. Bu arada Motorcu kontra verirken hizlaniyor aynı zamanda. Muhtemelen ya ilerde solda bir şey var ya ışıklar yaklaştığı için tarali alana girmek istemeyip jip sağ şeride geçti. Ya da motorcunun sola kacacagini sanıp sağa kırdı. Bu arada Yüzde doksan motorcunun arkadaki cipten haberi bile yok. Motorcu da önündeki aractan kurtarmak daha çok küçük motor ve skuter kullananlarda görülen refleks olarak sağlamayı seçiyor. Sonuçta sağlayacağı için ve diger araçlardan da hızlı olduğu için aynaya falan da bakmıyor zaten. jipin herhangi bir teması yok. Adam inince Tampona bakıyor demek saçmalıktır. Ne olduğunu anlamaya çalışıyor ve en kötüsü birini sürükledim mi diye bakıyor.

şimdi aynı şeyi yazacaktım..beyaz servis aracının yolu ortalamasından sonra en sağa makas atıyor kendince...

^adm^
12 Nisan 2016, 00:15
o adam yerde şoka mı giriyor ya çok kötü Allah kolaylık versin
Kardeş o şok değil, kollar o şekilde öne geliyorsa beynin ağır hasar aldığı ve vücut ile bağlantısı kesildiği manasına geliyor.

dejavoo
12 Nisan 2016, 00:17
Metehan harika ozetlemis durumu..

Bu memlekette trafikte 3 kurusluk motosikletlerle ki bunu soyleme nedenim bu aletler zaten teknik olarak zayif ve 70 le gitmen gereken cihazlar..Akrobatik hareketler yaparak ilerleyenleri gordukce bu tip kazalarin azligina sasiyorum..

Neden az .Cok basit akli selim otomobil kullanicilari daha dikkatli..

Bukadar mantik hatasi ancak Hindistanda, Cinde ve bu memlekette olur.

Kardesim sen motorsun kutlen belli , aracinin teknik kapasitesi belli trafikte once sen sakinacaksin sen motorsun diye diger tasitlarin sakinacagini dusunmek cehalettir..

Motorcu her daim maksimum dikkatle,full ekipmanla ve seridini degistirirken onunde arkasinda mantikli mesafeyi birakan olmalidir..

Trafikte cani cikmis motora soba borusu takip iki kisi gazlayan kasksiz vs.siz cok tipleme gordum.Saga sola makas atip duruyor bi dokunsan olecek vicdan azabi duyacaksin..

Ozellikle bu forumdada defalarca coluk cocugun konusu haline gelen bu 180 basiyomu haci ..vs muhabbetlerini sonlandiracak bir sewiyeye gelmedikce olmaz bu is..

Maalesef camiada motosikleti cok yanlis anlamis tum yol ve hata hakki kendinde oldugunu sanan arkadaslar cok fazla..

Daha gecen gun ozguven patlamasi yasayan bir arkadasa yazmistim en fazla bir arabanin sag camurlugunda 1000 tl lik hasar olursun..Sense sakatlik yada ölumle odersin..

Motorsu uyanik ve herseyden onemlisi diger tasitlarin farkinda iyi niyetle trafiktw seyreden kisi olmalidir..

Dünün haberlerinden; http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/e-5te-yurekleri-agza-getiren-goruntu_129944

Hubalahubhub
12 Nisan 2016, 00:40
Allah rahmet etsin, adamlarda farkedemediysem ozur dilerim ama ekipman yok zaten, minibusle takip mesafesi az gibi geldi, birde eger ondeki motorlarla bir iliskileri varsa yarismak gibi sikinti buyuk arkadasi olen surucu icin vicdani bir durum var keske surucu olseydi o vicdan azabiyla ben yasayamam mesela. Arkadaki jipte yakin bir surus gerçeklestiriyor birde neden hepsi ayni seritte seyrediyor jip niye o manevrayi yapiyor tam anlayamadim, ben haberdeki uslubu da begenmedim acikcasi ilk isi aracina bakiyor diye not dusmusler okuyucuyu yonlendirme amacli bir yazi olmus tarafsizligini yitirmis simdi adam indi bakti oraya ama motor aracin altinda adam nerden bilecek ki surucusu de altinda mi degil mi belki ona bakti,belki de aracina bakti o Allah ve kendisi arasinda, bence kimseyi suclamayalim ortada bir can kaybi var herkesin hatasi var bu kaza aninda. Motor surucusunun ifadesi cok onemli. Olene Allah rahmet etsin yarali olanlara da Allah sifa versin, ayrica cahilligime verin kimdir bu jipin sahabı?

OğuzÖztürk
12 Nisan 2016, 00:42
Kazalar hakkında yorum yapmaya korkuyorum. Motosiklet kazalarının çoğunda sanki göz göre göre gidip çarpıyorlar gibi. Ama tabi o durumu yaşamadan buradan yazmak daha kolay tabi. Allah kimseye kaza göstermesin. Ama burada birinci ve ana hata şeritte ne olduğunu görmeden aniden dalmakla oluşuyor. Bunu panikle mi yapıyor, yoksa kızgınlıkla mı, gaza geldiği için mi? bunları cevaplamak zor.

Zaman zaman kızıp saçma sapan hareketler yapabiliyoruz. Eee adam canımıza kast edince kızıyoruz ki kendi adıma artık boşşşveerr gitsin yaa diyorum :)

Dün E-5 te gidiyorum. Orta şeritteyim. Yollar boş. Orta şeridin hızına uygun bir hızda ilerliyorum. Önümde araç var. Sağ orta da konumlanmış durumdayım. Sol aynadan beyaz bir jip aniden gazlayarak hızlandı. Amacı: benimle solumdaki araç arasından geçmek. Bunu görür görmez hemen biraz daha hızlanarak ve kontrol ederek sağ şeride girdim. Adamda tam düşündüğüm gibi yaparak benim ayrıldığım konumdan soldaki aracada makas atarak gazladı.

Ondan önce E-5 e çıkış yapılan bir yanyol var. Tam yanyola çıkışta önümdeki minibüs aniden durup yolcu alınca bende arkasında (görüşüm kapandığı için durdum). O sırada beyaz içinde genç bir arkadaşın olduğu bir araba aniden e-5 e çıkmak istedi ve arkadan tam buna vuracakken durabildi. Baya bir kızacaktım ama sadece napıyorsun gibisinden bi el salladım. Sonra adam 3 araç hareket edip yola çıkınca yanımdan yakın olarak geçti.

Bir kez daha anladım ki motosiklet değil diğerleri tehlikeli. Beni en çok korkutan ve motor sürerken yoran sürekli başkalarının hatalarından ötürü kaçmak zorunda kalmak.

Geçen hafta karşıdayım. Sağdan çıkış yapacağım. Viraj var. Aynadan bir baktım deli gibi bir kamyon geliyor. Virajın girişinde emniyet şeridinde durdum. Yoksa dibime kadar girip beni viraja hızlı sokacaktı. Fren yapma şansım yok. O hayvan herif aynı hızla viraja girip gitti. Ben virajın devamının L şeklinde keskin olduğunu görünce şükrettim.

Yani ortalık psikopat dolu. Herkesin acelesi var. Acele edip kapışmamak lazım.

Bartas3010
12 Nisan 2016, 01:02
Semt altunizade millet parkının yanı ümraniyeye giden taraf. Google mapsten bakılabilir. Tahmini 200-300 metre sonra videodaki araçlara göre sağa kıvrım var (tali yol yok cadde devam ediyor) caddenin başında ve ortasında ışık var, sanırım arkadaşlar ortadaki ışıktan kalktılar. Devamında karakol var. Sadece dikkatsizlik ve ihmalkarlık sonucu yaşanan bir ölüm. Elemanın zihninde ne vardı onu da bilemeyiz. Bir kere daha buna benzer bir şoka rastlamıştım. Bir doktor, beyin şoka girdiği sırada yada şoka girmeden hemen öncesinde yaptığı hareketi tekrarlıyor demişti. Epilepsi muhabbetine benzer beynin dalga üretmesi vs... Kontra anını tekrarlıyor bence. Ağır bir hasar almıyor gibi gözükse de alıyormuş demek ki. Tabi bilen biri açıklarsa daha iyi olur bu olayı. Artçı olan arkadaş mı öne fırlayan yani ölen?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Ayrıca cadde hız yapmaya çok müsait uzun ve geniş. Pistin başlangıç düzlüğü gibi. Güçlü bir motosiklet 200+ hızlara rahat ulaşır diye tahmin ediyorum. Kazaya bu da bir etken bence.

SenC_an
12 Nisan 2016, 01:11
Benmi yanlış görüyorum anlamadım .. Adam şeridi boşken müsaitken rahat rahat dümdüz gidebilecekken motorcunun arkasından sağa kırıyor mu? kırıyor.. öncesini geçtim herşeyi geçtim kaza oldumu? oldu , arabandan inip öne koşmak niye? arabanın haline bakıp elini kaldırmasından anlıyorum ki katil değil aslında. yinede dövesim geldi motoru kullananıda jipi kullananıda feci dövesim geldi ama neye fayda...

Mengu16
12 Nisan 2016, 01:11
Motosikletten düşen 2 kişi ile de aracın teması yok. O motosikleti deviren de jip değil. Boş motosikleti altına almaktan tutuklanmaması bence de normal.

MrJ
12 Nisan 2016, 03:03
Zor durumlar lütfen daha dikkatli olalım,

Durabileceğin yada kaçabileceğin yeri gördüğün hızda gitmek en iyi kural olmalı.

Saatte 100km/h hıza göre hesap yapsak saniyede yaklaşık 28metre yol alıyorlar,
Ortalama bir insanın reaksiyonu 280ms desek duran aracı gördüğü andan reaksiyon gösterene kadar 7.8 metre geçmiş olacak, kurtarmaları için gereken mesafe maalesef bu; jeep olmuş olmamış pek önemli değil orda.

http://www.humanbenchmark.com/tests/reactiontime (motosiklet üzerinde reaksiyon zamanının sürüş yeri,düşünce,sıcaklık,denge,çevre etmenlerine göre değiştini unutmayalım)

Taner YILMAZ
12 Nisan 2016, 04:47
Jip sürücüsü hiçbir suçu yok. Motora dokunmuyor bile.
Sağ kenarı göremediğinden altında biri var mı diye bakıyor.

Motorcu yolcu alan minibüse bodoslama giriyor.

Haber sitesinde de hemen nalına da vurmuş mıhına da vurmuş.

Maalesef bizim insanımızda servet düşmanlığı var.
Kendisi sahip olamadığı için fırsatını buldumu kaçırmıyor. Vuruyor da vuruyor...

Seko
12 Nisan 2016, 08:06
Normal bir kazaysa olayda motosiklet tamamen hatalı ancak burada jipin yaptığı hareketler garip, sanki motoru kovalıyor gibi bir gidişi var. Yanlış görmediysem jipin dörtlüleri de yanıyor. Motorsiklet sürücüsünün ifadesinden her şey belli olur.

cem_fb
12 Nisan 2016, 08:20
Gazete büyük servet düşmanıymış, direkt araç sürücüsünü suçlamış.

Mal gibi motor sürenlere bir örnek. Motor sürücüsü yargılayacaksın cinayet suçuyla.

MoKo777
12 Nisan 2016, 08:58
Benmi yanlış görüyorum anlamadım .. Adam şeridi boşken müsaitken rahat rahat dümdüz gidebilecekken motorcunun arkasından sağa kırıyor mu? kırıyor.. öncesini geçtim herşeyi geçtim kaza oldumu? oldu , arabandan inip öne koşmak niye? arabanın haline bakıp elini kaldırmasından anlıyorum ki katil değil aslında. yinede dövesim geldi motoru kullananıda jipi kullananıda feci dövesim geldi ama neye fayda...

Bence adamın inip arabanın önüne koşmasının sebebi, arabanın altında adam olup olmadığına bakıyor.Motorla birlikte adamı da altıma alıp sürükledim mi diye bakıyor bence.İnip arabasında hasar olup olmadığına baktı yazmış gazete.Tamamen kötü niyetli bir yorum bence.Hiç öyle olduğunu düşünmüyorum.

sagat
12 Nisan 2016, 09:15
Cip motoru sıkıştırıyor bunu görmemek için kör olmak ya da "milletin ..... Koyacaz " diyrnlerin destekçisi olmak lazım.

istanbu_gezg
12 Nisan 2016, 09:18
http://i.hizliresim.com/MpZl9Q.jpg

jip sürücüsü de sıkıştırıyor gibi

çok üzücü bir kaza keşke dikkatli ve emniyetli olsaydı arkadaşımız.

motosiklet üzerinde hayatımız pamuk ipliğine bağlı hep yavaş sürelim arkadaşlar hep dikkatli olalım varsın trafik aksın,

Uçan Kar
12 Nisan 2016, 09:21
Genel bilgi amaçlı soruyorum? O soldaki tarali alan ne anlama geliyo? Hiç görmemiştim öyle sol şeritte tarali alan.

ybalci
12 Nisan 2016, 09:22
ne dandik bir yayın organıymış bu? bu kadar taraflı haber yapılabilir mi? video olmasa yiyeceğiz.

yerde yatan kişinin istemsiz hareketleri nedeniyle +18 olması gereken bir video bence.

mgora
12 Nisan 2016, 09:28
mevcut iktidarı ve yandaş iş adamlarını benim kadar sevmeyen az vardır ama en azından video'da görünene göre sürücüyü suçlamak zor , genel istanbul sürücüsü , orada motoru kullanan arkadaşın bunu bilip sürüşünü ona göre ayarlaması keşke mümkün olsaydı.Ölen artçıya Allah rahmet eylesin.
Bu son günlerde kasksız sürücü sayısında ciddi bir artış var , benim geçen kaskım içerde kaldı anahtarım yoktu otobüsle gittim işe , kask konusunda gereken önemi göstermek lazım.

istanbu_gezg
12 Nisan 2016, 09:32
Benim dikkatimi ceken bir sey var. jip motosikletin peşinden sağa doğru aniden kiriyor v3 o esnada jipin dörtlü leri yanıyor. Aynı anda selektor çekiyor.

O kadar ani bir manevra ki esp dereye girdiği için dortluler yanıyor diye düşünüyorum.

sanırım abs devreye girdiğindede yanıyor böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin

something123
12 Nisan 2016, 09:35
Arkadaşlar önden gelen 2 motorlu var 3. motorlu da onlara yetişme çabasında...
Araba konvoyunda da boyledir, beraber gitme istemi insanı öndekine yetişme çabasına sokuyor..
Gidilebilecek yer belliyse rota belliyse grup sürüşlerinde özellikle trafik var ise yavaş temkinli gitmek lazım,

Açıkcası bazen 2 - 3 motor suruyoruz, istem dışı beni etkiledigi için hep en onden gitmeyi tercih ediyorum, istemsiz bir yetişme isteği oluyor yada öndeki motorcu arkadasın girdiği yerden bende gireyim, yetişeyim psikolojisi oluyor..

Gerek yok herkes yoluna bakmalı..
Olayda -yetişme isteği-gaza gelme-jeep unsuru ve dikkatsizlik var açık net..

weirdo1
12 Nisan 2016, 09:40
Allah rahmet eylesin.

ZümeR
12 Nisan 2016, 09:51
Geçeceğin şeridin ilerisini görmeden bu şekilde makas yaparsan olacağı bu.
Tek suçlu acelesi olan motorcu.

GP500-1st
12 Nisan 2016, 09:53
jeep sürücünün hareketleri tuhaf, 100-200 metre önceden yarışan iki kuryeye uyuz olmuş(haklı olabilir) gibi, kaza geçiren motoru çok yakın şekilde takip ediyor dibinden o da sağa kırıyor. Ama kazada jeep sürücüsü suçlu değil veya o sebeple olmamış.

kaza yapan mc kuryesii ile onun önünde giden tek sürücülü kurye yarışıyor bariz şekilde.

Kaza güzel analiz edilmiş önceki yorumlarda ama kazada ölen arkadaşı çarpma sırasında iyi izleyin münübüsle teması hiç yok, motordan fırlıyor ve kafası asfaltla temas ediyor. ilk izlendiğinde münübüsten darbe aldı sandım ama hiç yok. boynunu kıracak bir ters düşme veya hareketsiz cisime çarpmada yok.

Tamamen kask olmamasından dolayı vefat ediyor

Kask olsaydı şuan yaşıyordu en fazla kolu falan kırılmıştı. Yazık

c.ozan
12 Nisan 2016, 10:06
dün ekşi sözlükte bu kazanın başlığı açılmıştı. ofiste videoyu izleyememiştim ancak yorumlarda jip sürücüsüne k
frediliyordu açıkçası ben de mehmet cengiz adını görünce küfretmek için kendimi şartlamıştım. malum kendisi milletin .... koydum diyen biri. ama izledikten sonra oğlunun bir suçu olmadığını gördüm. çok yazık olmuş arkadaşa keşke kask taksaymış. allah rahmet eylesin

heia2654
12 Nisan 2016, 10:20
Herkes yazmış ama ben de tekrar edeyim adamın günhaını almayın.

Jipin kabahati yok, ileride yol daraldığı için gaza yüklenip sonra milletin önüne kırmak yerine gaz kesip orta şeride motorun arkasına giriyor.
İndikten sonra arabanın tamponuna değil, altında biri var mı diye bakıyor.
He, milletin a.... koyan adamın oğludur, belki kendisi de aynı karakterdedir ama günahını almamak lazım.

Beyaz minibüsün kabahati yok, ufak sağ-sol hareketi yaptı diye kontrolsüz gitti denemez.

Tek kabahatli motorun sürücüsü.

mchi
12 Nisan 2016, 10:51
Allah rahmet eğlesin. Full ekipman olsaydı ölüm ihtimali ne olurdu ?

Darkcity2000
12 Nisan 2016, 11:50
Hacilar arac saglamak hem motorcular hem araclar icin olumcul olabilir... illa iki teker olmasina gerek yok size bir ornek vereyim.. suratle gelen icinde iki kisi olan arac onundeki araci sert manevra ile sagliyor ancak sagda park etmis kamyonu gordugunde hersey cok gec oluyor, aracin cok yakin cekilmis yuksek cozunurluklu fotolarini gordum tutler urperticiydi manzara soyleydi, sag tarafta oturan kisa kollu tisortlu adam koltukta oturuyor, aracin tavani sokulmus yok, adam eli kapi uzerinde rahat bir pozisyonda duruyor sanki isikta bekler gibi duruyor.. ancak adamin kafasinda sadece alt cene duruyor gerisi yok... yani samuray kilici ile kesilmis gibi kafanin ustu yok..yani o kadar siddetli carpisma olmuski dorsenin kenari adami muntazam yontmus... o yuzden saglarken bir kere daha dusunun..

mephamd
12 Nisan 2016, 12:41
Çok defa izledim ama maalesef motosikletli arkadaşın hatası.
Jipin takip mesafesi daha fazla olabilirdi, ama sadece bu kadar. Başka açılardan da izlemek lazım.

ergul52
12 Nisan 2016, 13:03
Allah Rahmet eğlesin Ailesine Allah sabır versin
defalarca izledim Motosiklet sürücüsü ölüme davetiye çıkarmış resmen. nerdeyse minibüs ile tampon tampona gidiyor
burada 3 araçta hatalı jeep ve motosiklet'in takip mesafesi sıfır denilecek kadar az
Minibüs ise sağ şeride girecek gibi hareket edip sonra vaz veçiyor ve motosikletin kaza yapmasına sebep oluyor
(tabi burada motosiklet sürücüsü makas atacağına inceden frene dokunsaydı bu acı olay yaşanmazdı diye tahmin ediyorum)

josepth_o6
12 Nisan 2016, 13:24
Motosiklet surucusu suclu , gormedigi bir noktaya kontra vermemeliydi ki sag yone asla girmemeliydi. Burda arac surucusu de suclu bakinsana takip mesafesi namina hicbirsey yok vede motorcuyu hataya zorluyor motorcu da o anki psikoloji ile hata yapip bir canin gitmesine neden oluyor. Her ne kadar mosiklet surucusu suclu ise ayni oranda jeep surucusu de suclu. Ben ayrica zenginligine vs bakmiyorum orada range rover degilde sahinde olsa kucucuk motoru sikistiriyo serefsiz.