PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorumdan gelen tak tak ses

matematikçi
11 Nisan 2016, 22:53
arkadaşlar mondial 100lük cup yarıotomatik motorum motrun sol tarafından tak diye ses geliyor.özellikle marş basıp almayınca yada kendi kendine istop edince geliyo.bu ses sürekli gelmiyo.sesin tam geldiği yer vitesi attırdıgım ayak pedalin çevresi.inşallah anlatabilmişimdir.yardımlarınızı bekliyorum az çok elimden gelir tamir işleri şimdiden teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

yardımcı olabilecek birileri yok muuu

Furkan Tarık
11 Nisan 2016, 22:59
Benim de arada sırada vites atıp debriyajı bırakırken oluyor zincirden olabilir mi? bi gergiyi kontorol et

MazhaRR
12 Nisan 2016, 00:19
Marş dişlisinin birkaç dişi kırılmış olabilir.Bende de bir tane cub motor var o dediğin ses bayadır geliyor bir sorun olmadı babam sabah akşam tarlaya gidip geliyor, bozulana kadar bin.

matematikçi
12 Nisan 2016, 20:36
gergide sıkıntı yok hocam kontrol ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

marş dişlisi olabilir peki sonucu kötü olur mu degişimi hakkında bilgisi olan var mı

Choppers77
04 Mayıs 2016, 14:02
Sorun çözüme ulaştımı bilmiyorum ama marş rublesini sökmek bi bakmak gerek değişime gerek kalmayabilir. Değişse de çok maliyetli bir parça değil.