PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Mi Daha Masraflı Yoksa Vitesli mi ?

ceyhun383
11 Nisan 2016, 21:32
Arkadaşlar merak ediyorum scooter mi daha masraflı yoksa viteslimi ? hani viteslide zinciri temizleme yağlama masrafı var scooterde kayış var kapalı kutu oda temizlenmiyor sizce hangisi masraflı ? :silent:

NeVerQuaKe
11 Nisan 2016, 21:40
Bence fitesli daha masraflı, ama fiteslideki karizma hiçbirinde yok. Scooter eğer boyun falan uzunsa yada kalıplıysan yada ikisi de değilsen adamı çok komik gösteriyor. Sanki böyle yunus balığına biner gibi görünüyor. O yüzden al bitane iyi 4-5 bin tlye ikince el temiz fitesli şeklin olur, ayrıca fitesli motor daha zevklidir, yağını mağını güzel koy fitesi her değiştirdiğinde aşırı büyük zevk alıyosun, hatta ilk seferlerde bağımlı olabilirsin, soruna gelicek olursak, fitesli motorda debriyajdır, balatadır, yağdır felan ufak tefek sorunlar genel olarak 2-3 ayda bir çıkabilir. Tabi şans meselesi bu 2 yılda da çıkmayabilir. Ama ben fitesli mayağıyım artık.

OğuzÖztürk
11 Nisan 2016, 21:41
Scooterlar daha masraflı diye biliyorum.

MeNGuC
11 Nisan 2016, 21:43
1 lt gaz yağı alırsın 6 7 tl birşey bi kaba biraz koyar bir fırça yardımıyla bi güzel tmizlersin motorun yağ değişiminden cıkan yağı bi kaba koyarsın onla zinciri yağlarsın en uygunu aklıma bu geldi :) Bende bnu merak etim kendimce bakındım scoote külfetli geldi

Carbondioxid
11 Nisan 2016, 21:43
Hıhh tam oldu, bende benzinliden kurtulup şehir içi için elektrikli almayı düşünürken...

EthanHunt
11 Nisan 2016, 21:48
1 lt gaz yağı alırsın 6 7 tl birşey bi kaba biraz koyar bir fırça yardımıyla bi güzel tmizlersin motorun yağ değişiminden cıkan yağı bi kaba koyarsın onla zinciri yağlarsın en uygunu aklıma bu geldi :)

5tlye balata spreyi alirsin hic elini kolunu pis etmeden temizligini yapar, kullanilmamis kalin yag ile (yagdanlik kullanarak) yaglamani yaparsin

Bthndmrl
11 Nisan 2016, 21:52
Malesef scooter daha masraflı kayış, varyatör temizliği 4000 binde bir, debriyaj seti, bide varyatör ü harekete geçiren tahrik parçası mıydı neydi oda var :(

ceyhun383
11 Nisan 2016, 21:59
Hıhh tam oldu, bende benzinliden kurtulup şehir içi için elektrikli almayı düşünürken...
Yanlış etiketledim sory

Carbondioxid
11 Nisan 2016, 22:00
Bro sen ne diyon :) bartında oturuyorum köyden bartına 13 km işimi görüyo benim sanane bundan ? Senimi gerdi ;)

tmm cnm n gzyn

MeNGuC
11 Nisan 2016, 22:02
Malesef scooter daha masraflı kayış, varyatör temizliği 4000 binde bir, debriyaj seti, bide varyatör ü harekete geçiren tahrik parçası mıydı neydi oda var :(

adam acısın var tahminim doğruymuş :salut:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Yanlış etiketledim sory

adam kötü birşey dememişki atarlı genç diyicektim düzeltin :pr:

Nikkfurie
11 Nisan 2016, 22:06
aynı cc viteslinin işletim masrafı daha düşüktür..

en büyük gider yakıttır ve viteslide %25 daha az tüketirsiniz..

evet zincir bakımı var , sık sık olmasada varyatöründe var ve daha pahalı (varyatör temizliği ortalama 25 tl servislerde)

zincir temizliği için 100 ml motorin yeter,yağlama için motordan çıkan yağı kullanırsan maliyet sıfır olur,hemde zincirin ömrü uzar :wiinkk:

ceyhun383
11 Nisan 2016, 22:08
adam acısın var tahminim doğruymuş :salut:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

adam kötü birşey dememişki atarlı genç diyicektim düzeltin :pr:

Ben yanlış anladım valla kusura bakmayın :)

tr100a
11 Nisan 2016, 22:13
Motor hacmi büyüdükçe 250cc üzeri ve çinliden inip ikinci el marka alınca masraf 4veya5 misli artıyor kesinlikle sıfırına yaklaşıyor

F54
11 Nisan 2016, 22:39
en ucuzu bisiklet çeşme suyunu dayan git

burak burk
11 Nisan 2016, 22:59
bence scooter daha az masraflı.maxi scooter bilemicem.vitesli daha az yaksa bile bastığın için aradaki farkı kapatıyorsun.zincir temizlemiyorsun.tabi parça fiyatında scooterlar bence daha pahalı.scooter nasılsa sessiz sedasız gidiyor diye basma meraklısı olmaman daha muhtemel.hayattan bezmiş gibi sürmeye başlarsın bi süre sonra:P.debriyajıydı vitesiydi falan derken daha yüksek olabilir motor.
sym sürerken servise verdiğim para 90
pulsarda servise verdiğim para sanırım 100 kaattı.atla deve değil yani

istanbu_gezg
12 Nisan 2016, 09:44
scooter sıfır kayış ortalama 10-15 bin km gidiyor ortalam 1 yıl gerdirme yağlama hiçbirşey yok yağ kendin değişebilirsin kolay kayışla birlikte birde şanzuman yağı değişirsen oldu bitti

nuwanda324
22 Nisan 2016, 12:56

Elektrikli motor pişmanlıktır (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/161703-elektrikli-motor-pismanliktir.html)

Hondolog
22 Nisan 2016, 13:09
Masraf, nasip işidir :)

memer
22 Nisan 2016, 14:11
düşmediğin sürece scooter da falza giderin olmaz :) bakımları ben masraftan saymam , düştün mü vitesli yi mumla arasın :) , temizlik scooter da çok kolay , vitesli tam bir işkence bana göre.( hele yağışlı havanın ardından.)

Levent
22 Nisan 2016, 14:17
Velespit der geçerim.

Carbondioxid
22 Nisan 2016, 14:45
Elektrikli motor pişmanlıktır (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/161703-elektrikli-motor-pismanliktir.html)

"" Eğer karanlık bir odada kaskınıza bakarak 13 kere "elektrikli motor" derseniz, o gece nuwanda tarafından ziyaret ediliyormuşsunuz.""

İmzan yetti bro , neye elimi atsam bir kudreti ilahi tarafından el çektiriliyorum, vaz caydım vardır bir keramet herhal...