PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bazı ekipman önerileri ve maliyet sorusu

hebelube
11 Nisan 2016, 20:05
Merhaba Arkadaşlar,
2 Nisan tarihinde direksiyon sınavımı geçtim ve ekipmanlarımı almaya başladım. Şu ana kadar aldığım ekipmanlar:

MT Revenge Kask
Yds diablo 11.0 gtx bot
Vexo king kislik eldiven
Vexo charlee yazlik eldiven
Prohel 6767 spider pantolon
Prosev dizlik ve dirseklik set
Xrider dizlik mafsalli
Prohel 3002 volt mont
Tex 2093 reflektif capraz kemer
Tex gidon topuzu x2
Ilk yardim cantasi
Kan grubu etiketleri.

Henüz motosikletimi nerede tutacağımı belirleyemediğim için, kilit ve diğer güvenlik sistemlerine başlamadım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ancak tabii ki bütçe söz konusu. Zaten aldığım ekipmanlardan da belli oluyordur.

Şu anda harcayabileceğim 10-11 bin tl var. Bununla sıfır Pulsar 200ns almayı düşünüyorum. Motosiklet zaten 8290, plaka, sigorta, kilit ve güvenlik sistemi, ve diğer haberim bile olmayan masraflar toplamda aşağı yukarı ne kadar tutar? Veya önerebileceğiniz ürün, sistem, sigorta şirketi, vs... varsa ücretleri ile yazabilir misiniz?

Eskişehirde yaşıyorum yaşım 28 (bir ay içinde 29 olacak), 9 yıldır aktif otomobil sürücüsüyüm ancak motosiklet ehliyetim elime geçmedi henüz.

ulassscannn
11 Nisan 2016, 20:26
Dizlik dirseklik set + dizlik + pantolon fazla olmamış mı? Ayrıca alabiliyorsanız istediğiniz her şeyi alın ama sizi zora sokacaksa bence önce kask,eldiven,mont,bot,pantolon + kilitleri alın ( Motoru aldığınız gün akşam bırakmak için kilit aramayın direk hazır dursun ). Motor+ plaka ruhsat+ sigorta +benzin +hgs halledin. Sonra acil bakım gerekmesi durumunda falan harcanacak parayı kenara atın. Ondan sonra aksesuarları zamanla keyifle alın derim :)

lostmymindd
11 Nisan 2016, 20:45
Merhaba hocam bende sizin durumdayım. Hatta yaşlarımız bile aynı sayılır. Mt revenge kaskı nereden aldınız? İnternette bedeni olan bir site bulamadım?

hebelube
12 Nisan 2016, 06:45
Liste aldiklarim. Alacaklarim degil. Herzaman motosiklet ceketimi veya pantolonumu giyemeyecegim kiyafetim ne olursa olsun koruma takimim olmali. Ben kiyafetliyken de artcim ekipmansiz kalmasin. Once saglik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

N11 de buldum. Bolca vardi aldigimda. Ama motosiklet ekipmani satan siteler daha karli markalar satiyorlar. Insanlarda pahali diye daha iyi saniyor. Mt revenge de sharp 5 yildiz. Nitro aikido da 5 yildiz olup 400 tl sularindaydi. Mt yi 250ye aldim ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Gunaydin herkese

balamir01
12 Nisan 2016, 09:34
Sizin gibi bilinçli kullanıcıları takdir ediyorum :cat:

hebelube
12 Nisan 2016, 16:56
Tesekkurler.

oluroyle
12 Nisan 2016, 17:02
Merhaba...

Kazasız belasız şimdiden... hoşgeldiniz. .

Motosiklet için garajlar da var haberdar misiniz. Böyle bişey de düşünebilirsiniz. Forumda sorduugunuz soruları da araştırmayı tavsiye ederim. Çok soruldu... çok yanitlandi... mobil girdiğim için şu an link aramıyorum ama...

Görüşmek uzere