PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaplumbağalar sezonu açtı

BLACK_ICE
11 Nisan 2016, 10:16
Merhaba değerli MT Ailesi bir haftadır mahalle araları ve şehir dışı bölünmüş yollarda yolun bir tarafında ki yeşillik alanlardan diğer tarafındaki yeşillik alanlara geçmeye çalışan kaplumbağalara denk gelmeye başladım . Sizlere de hatırlatmak istedim dokunduğunuz anda istenmeyen durumdan kaçmak pek mümkün değil . Şayet bizler gibi viraj da yolda denk geldiğiniz zaman sağa çekip gidecekleri istikametteki en yakın yeşilliğe bırakıp arkadan gelen diğer sürücülerin ve en önemlisi o sevimli arkadaşlarımızın da canlarının yanmasını engelleyebiliriz diye düşünüyorum :rendeer::rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

something123
11 Nisan 2016, 10:22
Bilgi için teşekkurler, kesinlikle en yakın gitceği yere kadar eşlik ederim :)

seta34
11 Nisan 2016, 10:30
Ben 2 gun once gece onume iki tane kedi firladi kacacak yer yoktu karsi seritten araba geliyordu fren-korna-slalom yapmama ragmen birinin ustunden gectim malesef tuyleri havada ucustu. Ölmedi geri dondum birseyi varmi diye ortada yoktu. O an sinir bozuyor bayagi el kadar hayvan yuzunden ölümü hissetmek kotu bi duygu

A.Volkan
11 Nisan 2016, 10:39
Bizim burda da kirpiler var :) ama genelde gece gözüküyorlar.

omerbguclu
11 Nisan 2016, 10:42
Ben 2 gun once gece onume iki tane kedi firladi kacacak yer yoktu karsi seritten araba geliyordu fren-korna-slalom yapmama ragmen birinin ustunden gectim malesef tuyleri havada ucustu. Ölmedi geri dondum birseyi varmi diye ortada yoktu. O an sinir bozuyor bayagi el kadar hayvan yuzunden ölümü hissetmek kotu bi duygu
Bende bir kere aniden onumden gecen kediye carptim.o anda kaciyolar ama bi yere oturup yardim edilmezse oracikta ölüyorlar:(

namikcan
11 Nisan 2016, 11:14
keşke herkez böyle bilinçli olsa

essegesse
11 Nisan 2016, 11:18
Bir de öküzler var ama onları boş verin.

Carbondioxid
11 Nisan 2016, 11:23
Akan trafik değilse elbette, ancak akan trafikte sakın ola refleks edinip durayım meleklik yapayım demeyin önce emniyet!

Maalesef defalarca dinledim tanıdıklarım vardı, yavru köpe ,kedi çıktı vurmamak için manevra yaptı ve uçtular.. hikayenin geri kalanını yanında bulunundan dinleyebildik, söz konusu araç otomofil.

Tüm şimşekleri üstüme çekeceğim ancak, böyle bir durumda bilhassa işlek trafikte otomobil kullanıorsanız ani manevradan kaçının .

Hubalahubhub
11 Nisan 2016, 11:26
Bende ''tosbaaaa'' diye ifade ettiğimiz muhteşem külüstürleri kastettiniz sandım bir an nedense...

Konu ile ilgili olarak; dikkatli olalım hayvanların da canları olduğunu unutmayalım, bizlerin dikkatsizliği bazen sadece bizimle sınırlı kalmıyor bu bir hayvan bir ''öküz'' bile olsa dikkat edelim bunun bilincinde olmaya çalışalım,lütfen.

DKN
11 Nisan 2016, 11:27
çok iyi karete yaptıkları söyleniyor. aman ezmeyin

ybalci
11 Nisan 2016, 11:43
http://www.komikaze.net/content/komikaze/694-06.jpg