PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabayı sürttüm

DOGUKAN35
11 Nisan 2016, 00:32
arkadaşlar sitemizde bu konuyu açmak çok saçma ve yanlış yere açtıysam özür dilerim ama sizden yardım almak istedim. dar sokaktan geçerken hatalı park etmiş bir adamın aracına sürttüm sağ arka tamponu bizim arabada biraz büyük olunca fark edemedim. eve gelip baktığımda plastik değil onun üst kısmında metal kısımda 5 6 santimlik bir aşınma var. öyle çok fazla değil elimi sürtünce bile takılmıyor sadece rengi aşınmış anladınız siz zaten ne demek istediğimi. bunu nasıl kapatırım evin hemen altında sanayi var pasta cila falan işe yararmı? yardımlarınızı bekliyorum şu an eve çıktım isterseniz otoparka inip fotoğrafını çekerim. iyi geceler.

ZamboKage
11 Nisan 2016, 00:33
Çizikler çok çok derin değilse pasta cila halleder ama derin ise macun atılıp tekrar boya şart.

gokberk6426
11 Nisan 2016, 00:34
eger hasar sadece disardansa kapatma macunlarini kullanabilirsin pasta cilada kalici cozum olur ama metali asindirmissan ve egdirdiysen biraz sknti sanayiye goturmeden birsey denilmez

harun27
11 Nisan 2016, 00:35
Pasta ile gecer dediğin gibi çok derin bir çizik değilse sıkma canını olur böyle şeyler insanlık hali

cbr1907
11 Nisan 2016, 00:38
Git babana söyle ağız tadıyla azarini ye

kahraman1
11 Nisan 2016, 00:39
Elini sürttüğünde takilma yoksa kalin pasta ile en az %70i düzelir diye tahmin ediyorum.

DOGUKAN35
11 Nisan 2016, 00:54
http://i.hizliresim.com/VaGNaj.jpg
arkadaşlar bunu sonradan fark ettim diğerininde resmini çektim ama o yüklenmiyo zaten bu geçerse o hayli hayli geçer o çok ufacık bişey benim korkum bu, ne diyorsunuz geçermi?
edit: diğeride şu:
http://i.hizliresim.com/a3ap1B.jpg

YERUÇAĞI
11 Nisan 2016, 01:21
üstteki resimde boya dökülmüş,macun çekilip lokal boya yapılması gerekli,,alttaki resimdeki sürtme pasta cilayla kurtulur

DOGUKAN35
11 Nisan 2016, 01:32
üstteki resimde boya dökülmüş,macun çekilip lokal boya yapılması gerekli,,alttaki resimdeki sürtme pasta cilayla kurtulur

alttaki resimdeki tamamen kapanırmı pasta cilayla peki çünkü elimi sürtüyorum hiçbir şekilde hissedilmiyor, ve üstteki resimdekine macun çekiğ lokal boya yaparsak ne kadar düzelir? yanıtladığınız için teşekkürler.

bagriacik
11 Nisan 2016, 01:40
Kırmızı ile işaretlediğim yere kadar boya atılır, sarı ile işaretlediğim yere kadar da vernik. Arabanın yaşı çok yok ise ve usta iyi ise ayırt etmek imkansıza yakın olur sadece ölçümde çıkar lokal boyalı olduğu.
http://i1301.photobucket.com/albums/ag110/bagriacik/VaGNaj_zpsxdxoelbr.jpg (http://s1301.photobucket.com/user/bagriacik/media/VaGNaj_zpsxdxoelbr.jpg.html)

DOGUKAN35
11 Nisan 2016, 02:05
Kırmızı ile işaretlediğim yere kadar boya atılır, sarı ile işaretlediğim yere kadar da vernik. Arabanın yaşı çok yok ise ve usta iyi ise ayırt etmek imkansıza yakın olur sadece ölçümde çıkar lokal boyalı olduğu.
http://i1301.photobucket.com/albums/ag110/bagriacik/VaGNaj_zpsxdxoelbr.jpg (http://s1301.photobucket.com/user/bagriacik/media/VaGNaj_zpsxdxoelbr.jpg.html)

anladım peki fix it denen kalemle büyük bir kısmı giderilebilirmi bu iki çiziğinde veya o olmazsa wd 40 işe yararmı?

Onurhan D
11 Nisan 2016, 02:11
Kardeşim üstteki resimdekine boya vurulması lazım.Parça boya olarak atıyolar.150 TL isterler oraya.Bizim arabada da aynısı var sormuştum ben.Birde inşallah sürttüğün arabanın sahibiyle görüşmüşsündür.Yada numaranı falan bırakmışsındır.Çünkü bizim arabaya da park halindeylen taksicinin biri dönerken sürtmüş.Haber falan vermedi ve sol ön kapı boydan boya çiziklerle doluydu ayrıca çiziklerin içine sarı boya sürülmüştü.Görünce şok olduk çok sövdüm hakkımızı da helal etmedim.Sanayiye götürdüm 200 TL fiyat çektiler.Eğer haber vermediysen de bence yarın git ve sahibini bul konuş kimsenin hakkına girmiş olmazsın.

bagriacik
11 Nisan 2016, 02:14
anladım peki fix it denen kalemle büyük bir kısmı giderilebilirmi bu iki çiziğinde veya o olmazsa wd 40 işe yararmı?

Hiç bir işe yaramaz orası mecbur boyanacak. Başka bir olur yanı yok.

DOGUKAN35
11 Nisan 2016, 02:33
Kardeşim üstteki resimdekine boya vurulması lazım.Parça boya olarak atıyolar.150 TL isterler oraya.Bizim arabada da aynısı var sormuştum ben.Birde inşallah sürttüğün arabanın sahibiyle görüşmüşsündür.Yada numaranı falan bırakmışsındır.Çünkü bizim arabaya da park halindeylen taksicinin biri dönerken sürtmüş.Haber falan vermedi ve sol ön kapı boydan boya çiziklerle doluydu ayrıca çiziklerin içine sarı boya sürülmüştü.Görünce şok olduk çok sövdüm hakkımızı da helal etmedim.Sanayiye götürdüm 200 TL fiyat çektiler.Eğer haber vermediysen de bence yarın git ve sahibini bul konuş kimsenin hakkına girmiş olmazsın.

abi inip baktım sürttüğüm araçta hiç birşey yoktu benim o hafif olan çizik gibi pasta cilayla, çizik kalemiyle halledilir asıl sorun benim araçta. şimdi böyle birşey için sanayiye götürmekte istemiyorum ilerde expertizde çıkar diye. hafif olanı cifle güzel bir yıkayıp çizik kalemi çekicem diğerinede aynı şekilde yapıcam sadece yıkarken biraz bastırıcam. eğer yine geçmezse sizin dediğinizden başka çare yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

varsa söyleyebileceği birşeyler olanlar yardımlarınızı bekliyorum
güncel

kordinaryus
11 Nisan 2016, 03:25
valla nolursa olsun bu halinin fotoğraflarını saklayın. boya atılsa bile büyük hasar var zannetmesinler satarken.

DOGUKAN35
11 Nisan 2016, 04:01
gözüme uyku girmiyor düşünmekten :(

6uven
11 Nisan 2016, 04:08

Yaşın kaç bilmiyorum ama bunu düşündüğüne göre 18-19 yaşlarında ehliyetini yeni almış birisin..

Git babana söyle farketmedim nasıl oldu dalgınlığıma gelmiş de özür dile azarını ye otur..

Gidip birine çarpıp ölümüne sebep te olabilirdin şöyle 100-200 liralık şeyleri sorun yapmayın..

Ya birine çarpıp kaçsaydın nolacaktı...

DOGUKAN35
11 Nisan 2016, 04:28
şöyle birşey var acaba üstteki yani derin olan kısmı onarırmı merak ettim baya. https://youtu.be/Pv5gTgA3OpM
Güven bey sonuna kadar haklısınız. sadece araç benim değil ablamın ve satarken onun zarara uğramamasını istiyorum. boya attırırsam expertizde çıkar büyük ihtimal bundan çekiniyorum. iyi geceler

sagat
11 Nisan 2016, 06:10
Hiç boyatayım deme git rötuş yaptır, rötuş kusursuz şekilde çiziği kapatmaz ama işini görür o kadar çizik için araba boyatılmaz.

DOGUKAN35
11 Nisan 2016, 19:07
arkadaşlar rötüş yaptırdım. tanıdıktı yaptırdığım yer 10 liraya halletti 10 dakikada. tamamen kapanmadı ama eskisiyle arasında bariz bir fark oluştu. normal bir şekilde bakarsak görülmesi kesinlikle imkansız çok dibine girip yaklaşınca fark ediliyor oda mat bir kabarıklık gibi benim işimi gördü. yardımlarınız için sağolun

TrailBraking
12 Nisan 2016, 12:00

Yüksek ihtimalle yaşın küçük yahut büyük olsa bile ehliyetin yok. Ehliyetin varsa bile sürmeyi tam olarak kavrayamamışsın. Bundan sonra ehliyetin yoksa direksiyona elini bile sürmemelisin. Baban yanında ve izin veriyorsa deneyim edebilirsin. Ben ehliyetimi aldıktan sonra bile babamdan izinsiz babamın arabasına binmem. Kaldı ki bu tecribesizlikle kimsenin canına kastetmeye hakkınız yok :)

Olcay Avşar
12 Nisan 2016, 12:24
sürttüğün diğer aracın sahibini bulup söyledin mi?

DOGUKAN35
12 Nisan 2016, 19:33
sürttüğün diğer aracın sahibini bulup söyledin mi?

biraz geç gördüm kusura bakmayın. arkadaşımla aynı mahallede oturduğu için bulmam zor olmadı arkadaşımla beraber gittim konuştum aracın sahibiyle karanlık olduğu için göremedim arabam büyük ve alanda çok dardı dedim. direksiyonu yola doğru çevirdiğini park edilmemesi gereken yere koyduğunu bu yüzden zorlandığımı belirttim. benimkine nazaran onun aracı boya bile atmamıştı zaten o da boyatmaya falan gerek gerek olmadığını söyledi bana sağolsun iyi kalpli bir insandı kendisi. hallettik meseleyi. düşünceleriniz ve yardımlarınız için sağolun iyi günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Yüksek ihtimalle yaşın küçük yahut büyük olsa bile ehliyetin yok. Ehliyetin varsa bile sürmeyi tam olarak kavrayamamışsın. Bundan sonra ehliyetin yoksa direksiyona elini bile sürmemelisin. Baban yanında ve izin veriyorsa deneyim edebilirsin. Ben ehliyetimi aldıktan sonra bile babamdan izinsiz babamın arabasına binmem. Kaldı ki bu tecribesizlikle kimsenin canına kastetmeye hakkınız yok :)

haklısınız önerileriniz için teşekkür ederim.

essegesse
12 Nisan 2016, 20:39
Bu nedir yahu? Burası Güzin ablaya danışma hattına dönmüş:)

erensipahi
14 Nisan 2016, 18:56
kalem falan sakın almayın hiçbir faydası olmaz pasta cila ile deneyin eğer tırnağınız o kazınan yerin içine giriyorsa izler çıkmaz ama tırnak girmiyorsa pasta cila kurtarır olmadı gidersin sanayiiden arabanın boyasından alırsın 5 gr küçük bir fırçayla rötüşler geçersin arkadaşların dediği gibi bunun için araba boyatılmaz

DOGUKAN35
15 Nisan 2016, 01:18
kalem falan sakın almayın hiçbir faydası olmaz pasta cila ile deneyin eğer tırnağınız o kazınan yerin içine giriyorsa izler çıkmaz ama tırnak girmiyorsa pasta cila kurtarır olmadı gidersin sanayiiden arabanın boyasından alırsın 5 gr küçük bir fırçayla rötüşler geçersin arkadaşların dediği gibi bunun için araba boyatılmaz

evet bende sizlerin dediğiniz gibi gidip rötuş yaptırdım yakından bakılmadıktan sonra anlaşılmıyor hiçbir şekilde yorumunuz için sağolun iyi geceler

telike
15 Nisan 2016, 07:23
Hasar kaydı yok etek altı boyalı.

Babana söyle satarsa ölü fiyata alırım.

Şaka bi yana ne kadar yaptırmış da olsan aracın sahibi kimse baban annen halan dayın her kimse mutlaka söyle bunu. Gizli kapaklı işler yapma