PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TVS Apache Ön Kaldırma [Yardım]

NeVerQuaKe
10 Nisan 2016, 23:59
Evet sevgili kardeşlerim, abilerim, TVS Apache 150 Rtr kullanıyorum. Daha yeni aldım diyebilirim 1 ay olmadı. Şu ön teker kaldırma işine merak saldım, arka kaldırmayı düşünmüyorum, arka kalkarsa tüm yük ön gidonu dengesizleştiriyo gibi. Bana sadece ön kaldırmak yeter, ancak bikaç defa yavaşça denedim başaramadım. 2. viteste 30km'de aragaz verip debriyajı birden çekince motor ileri fırlıyo ama çok kısa süreliğine, önü kaldırabilmem için yeterince zaman tanımıyor :pr:. 7-8-9 bin devirlere getiriyorum. Ancak ilk denemelerim olacağı için biraz ürkek ürkek yaptığımdan mıdır bilmem, ön kaldırıcakken gidonu kendime çekmeye yemiyor o yüzden, bu motorda ön kaldıran üstadlar varsa,

Kaç km'de ve kaçıncı viteste yaptığını,

Gidonu kendine çekip çekmediğini,

Debriyajla mı ön kaldırdığını,

ve motorun dengesinin iyi olup olmadığını bana anlatabilirse çok sevinirim...

mostro
11 Nisan 2016, 00:02
::145:: .

bagriacik
11 Nisan 2016, 00:03
Buralar değerlenir. #rez. (forum bayağı iyi bu akşam)

mostro
11 Nisan 2016, 00:06
korkmayaraktan, gazlayaraktan olur.

NeVerQuaKe
11 Nisan 2016, 00:11
Neyse ben blackjack oynayıp kawasakiyi alacam en iyisi

Bthndmrl
11 Nisan 2016, 00:13
Siz geçenlerde başlamadınız mı motora?
Acemiyim ve daha iyi nasıl frenlerim diye düşünüyorum siz ise ön kaldırmakla meşgulsunuz. Ne olacak ön kaldırınca?

kuzan14
11 Nisan 2016, 00:20
Ben de yeniyim motorda, aşağı yukarı 2 sene oldu başlayalı ama böyle şeylere hiç merak sarmadım. Siz nasıl beceriyosunuz bunlara ilgi duymayı arkadaş? Nolur yani kaldırmasanız, sen de görmeyiver göğü sonra dibi de görürsün :(

ZamboKage
11 Nisan 2016, 00:27
Durun durun kızmayın hemen anlatalım da bi motosikletle ters gelsin kafasına geçsinde bak nasıl bırakıyor tek tekeri :)

3 aşamadan oluşan bir olay;
1) Motosikletin gücüne göre vites seçimi 150 cc de 1 veya 2. vites idealdir.
2) 10 KM/H VEYA 20 KM/H ile giderken Debriyaj'ı sonuna kadar sıkıyoruz , gaz vermeye başlıyoruz devir yükseliyor 5-6 bin devir arası debriyajı bir sinir ile bırakıyoruz hani sinirlenip elindekilerini bir yere fırlatır gibi çat diye bırakıyorsun debriyajı
3) Debriyajı bırakırken ön gidonu kendine doğru çekiyorsun ve azcık poponu arkaya veriyorsun.

Ve tek tekerdesin tabi gerisi gazın %30 unu kapatıyorsun daha sonra az az gaz ver bırak ve arka fren yardımı ile ilerlemeye çalışıyorsun.

Önemli Not: Çok düşeceksin ve motosiklet kafana geçmesin istemiyorsan panik yapmadan arka frene bas ve ayağın sürekli arka frende olsun.

Hadi sana iyi düşmeler.

harun27
11 Nisan 2016, 00:37
Gazı ardına kadar ac ve debriyajı bırak

NeVerQuaKe
11 Nisan 2016, 00:40
Teşekkürler arkadaşlar çok sağolun yarın ilk iş istiklal caddesinde deneyecem :D

kahraman1
11 Nisan 2016, 00:45
%100 çözüm..
1.vites + dik rampa.
Rampanin en dik yerinde duruyorsun gazi sonuna kadar acip debriyaji birakiyorsun.Olmazsa gel yüzüme tükür.

jimi_hendrix
11 Nisan 2016, 01:21
kalkmadığı zaman deponun içine bir tablet koy :queen:
http://i.hizliresim.com/E8BNdZ.png (http://hizliresim.com/E8BNdZ)

osmanico
11 Nisan 2016, 01:28
Arka lastiğin iyi ise, 1. Viteste 15 km hızda iken debriyajı sıkıp dipgaz veriyorsun. Birden debriyajı bırakıyorsun hoooopppp ön teker havada. Sonra gazı bi an bırakıp ön teker havadayken vitesi 2'ye takıp tekrar gaz veriyorsun ve bu şekilde hızlanıp gidiyorsun tekerde.

Ahh ahh eski günlerr

sagat
11 Nisan 2016, 06:34
Teşekkürler arkadaşlar çok sağolun yarın ilk iş istiklal caddesinde deneyecem :D

Apache olan motosikletin markası senim apaçi olmana gerek yok. Bana öyle geliyor ki bi kaç gün sonra kırıklar nasıl çabuk iyileşir ya da şu parçayı nerden bulur tarzı sorular soracaksın.

planet58
11 Nisan 2016, 08:53
Arkana kalın bir şeyler al....

namikcan
11 Nisan 2016, 10:16
adam showman çıktı rıza baba

shooter1
11 Nisan 2016, 10:24
Plakayı öğreninde bu motosikletin debriyaji bitik alırken dikkatli olsun millet

essegesse
11 Nisan 2016, 11:13
Çok merak ediyorsan AEA'nın teker yapmak videosunu izleyebilirsin.

denizildir
11 Nisan 2016, 15:56

kafalar mı güzel?

NeVerQuaKe
11 Nisan 2016, 21:33
Beyler sağolun Muğladayım Dalamanda deneme şansım yok. Etraf yeterince çılgın sürücü kaynıyor, konu sadece bilgi edinmek amaçlıydı. Şimdi başka sorunlarım çıktı. Motor erken vites istiyordu mesela 2. viteste 25 km-s de motor vızıldıyor hızıldıyor vites istiyor daha fazla basarsam patlayacak gibi.Neyse babam debriyaj balatası almış, bugün değiştirmek için yağını felan boşalttık. Ama motorun kapağını açamadık. Marş kolu sanırım kasıyordu kapağı. Babam da zorlamadı,, fakat conta lazım dedi motoru sarmak için, neyse yoktu ben gittim ehliyet kursuna, motor acayip beter oldu, yağını tekrar koyarken, 2-3 kaşık şişenin dibinde kaldı babam koymadı dibini, ben bişey demedim kızıyo ne desem sanki ben bozdum. Neyse motor çok kötü durumda 20 km-s ye gelince 2. vitesten 3'e atmak zorunda kalıyorum motorun sesi aşırı ince ve hızıldıyor. Sanayiye götürüp yaptırmayı planlıyorum. Yağı sanayide değiştirip debriyajı da değiştirsem ne kadar para alırlar benden?

YAKUTAY
11 Nisan 2016, 21:51
kardeş inşallah trollüyondur ya.Bilmeyen adamın debriyaj balatası değiştirmeyle işi ne?
bunun için gerekli takımın var mı anahtarın var mı allah aşkına?
fazla yağ veya az yağ doldurmakta büyük cesaret.Babanda barzo bi beyfendi herhalde.O motoru sanayiye bırakmak öpülmek anlamına gelir.
tanıdık eş dost bişey bulmanı tavsiye ederim

Sokollu
11 Nisan 2016, 22:31
Neyse babam debriyaj balatası almış, bugün değiştirmek için yağını felan boşalttık. Ama motorun kapağını açamadık. Marş kolu sanırım kasıyordu kapağı. Babam da zorlamadı,, fakat conta lazım dedi motoru sarmak için, neyse yoktu ben gittim ehliyet kursuna, motor acayip beter oldu, yağını tekrar koyarken, 2-3 kaşık şişenin dibinde kaldı babam koymadı dibini, ben bişey demedim kızıyo ne desem sanki ben bozdum.

Evet, sen bozdun ::facepalm1::::153::::ouups::::shhh::

burak5353
12 Nisan 2016, 21:08
dene denemekten zarar cıkmaz her hata yaptıgında ögrenirsin motoru erkek adam dedigin düşe kalka ögrenir hayatı iyice ögrendinmide motor kullanmayı sahibinden temiz hatasız sıfıra yakın motor diyede sat

TURAN.RTR
12 Nisan 2016, 21:30
Evet sevgili kardeşlerim, abilerim, TVS .Apache 150 Rtr kullanıyorum. Daha yeni aldım diyebilirim 1 ay olmadı. Şu ön teker kaldırma işine merak saldım, arka kaldırmayı düşünmüyorum, arka kalkarsa tüm yük ön gidonu dengesizleştiriyo gibi. Bana sadece ön kaldırmak yeter, ancak bikaç defa yavaşça denedim başaramadım. 2. viteste 30km'de aragaz verip debriyajı birden çekince motor ileri fırlıyo ama çok kısa süreliğine, önü kaldırabilmem için yeterince zaman tanımıyor :pr:. 7-8-9 bin devirlere getiriyorum. Ancak ilk denemelerim olacağı için biraz ürkek ürkek yaptığımdan mıdır bilmem, ön kaldırıcakken gidonu kendime çekmeye yemiyor o yüzden, bu motorda ön kaldıran üstadlar varsa,

Kaç km'de ve kaçıncı viteste yaptığını,

Gidonu kendine çekip çekmediğini,

Debriyajla mı ön kaldırdığını,

ve motorun dengesinin iyi olup olmadığını bana anlatabilirse çok sevinirim...

Bende cok denedim yapamadim...

KrioterS
12 Nisan 2016, 21:38
Paşam sen bu işi yol yakınken bırak. :farao: ::yanliss:

cemmoto41
12 Nisan 2016, 22:05
Rampa falan hikaye adam durumu özetlemiş gerisi hikaye.

heia2654
12 Nisan 2016, 22:11
Motorda ABS olsaydı kalkardı...

!Lk£®
12 Nisan 2016, 22:15
senin yapmak istediğin : harakiri.
Direk bunu yap, kurtul.

http://image.shutterstock.com/z/stock-vector-man-silhouette-stubby-european-attempting-harakiri-with-a-samurai-sword-187911992.jpg

toseabul
12 Nisan 2016, 23:57
ön kaldiripta ne yapıcan lise önünde kızlara hava mı atıcan ? adam akıllı sür işte zevkinde birak. 1 ay dir motor almışsın motoru kafana gecirecen olanda gidecek yazık be güzel kardesim.

m1hcmurat
03 Mayıs 2017, 15:47
Kardeşim ben 2 aylık apache rtr 150 kullanıcısıyım . şimdiden tekere başladım ama sana verebilceğim bilgiler çok, şimdi dostum ilk olarak bu motorda teker kaldırmak istiyorsan yapacağın şey belli 1.viteste 10-15km hızla giderken 5-6 bin devirdeyken debriyajı sert bir şekilde bırakıyorsun ve gidonu kendine doğru çekiyorsun bu dediklerimi yaprsan tekere kalkarsın ben bunları yaparak 30m-40m gidiyorum 2.vitese geçişi sorarsan kardeşim bende orada takılıyorum 2.vitese debriyajı basıp atarken motor iniyor aşşa. bu anlattıklarımı uygularsan büyük ihtimalle teker kaldırmayı az çok çözersin kardeşim ama sana ilk başta söylediğim gibi verebilceğim tek tavsiye o arka freni unutma ...!!!

*Heka
03 Mayıs 2017, 16:54
Motosikletin karşısına ateşli bir piliç koyuyorsun, tüm dikkatini ona verip her ayrıntısına kadar inceliyorsun.

Hayal kuruyorsun, parmaklarını yalamaya başlıyorsun.

Evet, artık hazırsın.

Pilicini soslayarak afiyetle yiyebilirsin.

fatih.
03 Mayıs 2017, 17:44
10 yıl oldu belki daha fazla bir kere bile aklımın ucundan teker yapmak geçmedi.

moto.alic
03 Mayıs 2017, 18:36
gözlerini kapa gazı sonuna kadar aç ellerini gidondan çek. çok iyi oluyor. ilgili sahne 1.45 ten başlıyor

https://www.youtube.com/watch?v=UKXFJIB3YQM