PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sinavina kendi motoruyla gidenler ve kullananlar

Hubalahubhub
10 Nisan 2016, 23:22
Merhaba forumdaslar, şuan yapiliyor mu bilmiyorum ama eskiden sinavlara kendi motoruyla gidenler oluyordu hatta cogu zaman bakilmasa da muayenesi tam olmak sartiyla kendi motorlariyla sinava girenler oluyordu. Bir terslik yok mu sizce de burada yani bir ceza vs. bir yaptırım da bulunulmasi gerekmez mi sonuçta ehliyetsiz ama motorla geliyor hatta kendi motoruyla giriyor sinava... Bu konu hakkinda bilgisi olan hatta gidenler var mi bu sekilde?

ayzek
10 Nisan 2016, 23:25
Sadece surucu kursunun araclariyla sinava gorebilirsiniz meb onayli olmak zorunda dostum hala motorla gelen tipler var hocalarin isi degil ceza yazmak cevirmeye falan denk gelirse polisten ceza yer sadece hocalar bisey yapamaz

Hubalahubhub
10 Nisan 2016, 23:33
Sadece surucu kursunun araclariyla sinava gorebilirsiniz meb onayli olmak zorunda dostum hala motorla gelen tipler var hocalarin isi degil ceza yazmak cevirmeye falan denk gelirse polisten ceza yer sadece hocalar bisey yapamaz

Biliyorum fakat onceden izlemis oldugum birkac video var youtube de mobilden girdigim icin ekleyemedim videoyu, videoda ozellikle vurguluyor arkadas kendi motorlariyla sinava girenler diye, hatta yeriyordu bu konuyu. Ben gormedim acikcasi dediginiz gibi benim gorduklerim/bildigim kurslarin motorlariyla giriliyor sinava, bugun de bir arkadasla bu konu uzerine konusma firsati bulduk ve kendi motoruyla, sym fiddle II ile sinava girip gectigini iddia etti. Dogrulugunu merak ettim hatta videoyu bulursam paylasayim video acilmazsa en azindan linki vermis olurum.

MeNGuC
10 Nisan 2016, 23:35
Şimdi öyle bir dünya yok dediğin eskilerde kaldı püf oldu üçtü anlıcağın :)

Hubalahubhub
10 Nisan 2016, 23:40
https://youtu.be/-pHMeAiyR7c

Video gozukuyor mu bilmiyorum mobildeyim, linki de ayrica paylasayim.
https://youtu.be/-pHMeAiyR7c

fatih545
10 Nisan 2016, 23:41
Ben ehliyet sınavına gittiğimde kursun sahibi motor bozuldu gelirken dedi. Adamlarda sınavı iptal etmek istemedi, ne yapsak ne yapsak derken baktılar Dominos çalışanı ehliyet almaya dominos motoruyla gelmiş. Aha, işte orda yakalayın o motoru dediler :pl: Sonra bir bakmışım dominos motoruyla sınavı geçtik. :flower:

Hubalahubhub
10 Nisan 2016, 23:54
Şimdi öyle bir dünya yok dediğin eskilerde kaldı püf oldu üçtü anlıcağın :)

Yani evet dediginiz gibi ama arkadasim bu video ile de savini destekledi ve pek de birsey diyemedim.Bana sacma geldi acikcasi. Ben hic sahit olmadim boyle bir duruma. Ama saniyorum ki boyle ilginc bir durum soz konusuymus bir zamanlar suan belki bazi il ve ilcelerde yapiliyordur ama zannetmiyorum normalde bu sekilde izin verilecegine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Ben ehliyet sınavına gittiğimde kursun sahibi motor bozuldu gelirken dedi. Adamlarda sınavı iptal etmek istemedi, ne yapsak ne yapsak derken baktılar Dominos çalışanı ehliyet almaya dominos motoruyla gelmiş. Aha, işte orda yakalayın o motoru dediler :pl: Sonra bir bakmışım dominos motoruyla sınavı geçtik. :flower:

Ben scooter ile sinava girsem kesin kalirdim kullanamiyorum su meretleri bir turlu onyargimdan dolayi midir binemiyorum diye diye oyle mi sartlandirdim kendimi bilmem ama kullanamadigim tek motor türü ;)

sinan.erkan
11 Nisan 2016, 08:18
Ben de sınav alanına kendi PCX'im ile gitmiştim ama sınava kursun motoru ile katılmıştım.
Scooter ile sınav yapmak da nasıl bir kafaymış şaştım doğrusu.

namikcan
11 Nisan 2016, 10:19
bildiğim kadarıyla kendi motorunla girebiliyorsun ama tam emin değilim