PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda forza hakkında bazı sorular

cagiran
10 Nisan 2016, 23:06
Arkadaşlar İzmir'den merhaba.
Tecrübelerinize güvenerek bazı sorularım olacak aşağıda maddeledim, uzun olduysa affola.
Şimdiden teşekkürler

2015 model forza 300,
6.900 km
Periyodik bakımları yapılmış durumda

1- Motora ve aksesuara kasko yaptırmak istiyorum tahmini bütçe nedir ve kasko şirketi hakkında fikriniz var mıdır?
2- Motorun düşük devirdeki sesinde bazen gariplik hissediyorum (özellikle sol arka taraftan) ya da motor soğukken sebepleri ne olabilir?
tekrardan 6.000 km bakımı yaptırsam mı acaba?
3- Arka çantadan gelen sesleri kesmenin yolu var mıdır? (Givi 45 lt)
4- Aynaları ayarlamanın pratik bir yolu var mıdır? Artçı varken zorlanıyorum.
5- Ön tur camı temizlemek sıkıntılı oluyor, çiziliyor ya da lekeleniyor.Bir çözüm bilen var mı?
6- Disk kilidi önerir misiniz? Sonuçta kamyonete yüklenir gider.Ya da ne önerirsiniz kasko dışında?
7- Bir otopark çıkışında rampada yokuş yukarı kalkışta düştüm, motor yukarı yönlü 3-4 metre biraz sürüklenip duvara değerek durdu, sağ grenajda derin çizik, ön çamurlukta kırık, egsozda çizikler oluştu. Değiştirilmeli mi sizce? Tamir olur mu? Değişirse değer kaybı olur mu?
8- Şasede eğilme olmuş mudur? Nasıl anlarım?
9- Koruma demiri ya da farklı bir koruma yöntemi önerir misiniz?
10-Dün motoru silerken, arka tekerde balans için çakılan ağırlıklardan olduğunu fark ettim. Orjinalinden olabilir mi? Yoksa ilk sahibinden midir sizce? İlk sahibinden ise neden gerek duyulmuş olabilir?

Saygılar

tifosipod
11 Nisan 2016, 11:37
Önce hayırlı olsun, sonra Geçmiş olsun en büyük kazanız boyle olsun. Xmax 250 ve joymax 250 diye yola çıkıp forza da karar kıldım, bekliyorum. , ama bu forza ilanlarına bakınca hepsi düşük km de, insanların parası mi çok ki acaba? Yüksek km lide pek yok alanlar memnun galiba. Konuyu takipteyim.

cagiran
11 Nisan 2016, 11:43
Teşekkürler hocam. Umarım öyle olur. O gün eldiven yoktu elimin yarası 10 gün oldu geçmedi.
Benim motorun ilk sahibi model yükseltmek için satıyordu, bense 2 yıla kadar satarım diye düşünüyorum.
Belki insanlar Güçlü, kaliteli, Emniyetli ve Rahat olan Forza 300 ü vitesliye ya da daha büyük modellere geçiş için tercih ediyordur.
Benim açımdan öyle en azından

TurboTastic
11 Nisan 2016, 12:25
Arkadaşlar İzmir'den merhaba.
Tecrübelerinize güvenerek bazı sorularım olacak aşağıda maddeledim, uzun olduysa affola.
Şimdiden teşekkürler

2015 model forza 300,
6.900 km
Periyodik bakımları yapılmış durumda

1- Motora ve aksesuara kasko yaptırmak istiyorum tahmini bütçe nedir ve kasko şirketi hakkında fikriniz var mıdır?
2- Motorun düşük devirdeki sesinde bazen gariplik hissediyorum (özellikle sol arka taraftan) ya da motor soğukken sebepleri ne olabilir?
tekrardan 6.000 km bakımı yaptırsam mı acaba?
3- Arka çantadan gelen sesleri kesmenin yolu var mıdır? (Givi 45 lt)
4- Aynaları ayarlamanın pratik bir yolu var mıdır? Artçı varken zorlanıyorum.
5- Ön tur camı temizlemek sıkıntılı oluyor, çiziliyor ya da lekeleniyor.Bir çözüm bilen var mı?
6- Disk kilidi önerir misiniz? Sonuçta kamyonete yüklenir gider.Ya da ne önerirsiniz kasko dışında?
7- Bir otopark çıkışında rampada yokuş yukarı kalkışta düştüm, motor yukarı yönlü 3-4 metre biraz sürüklenip duvara değerek durdu, sağ grenajda derin çizik, ön çamurlukta kırık, egsozda çizikler oluştu. Değiştirilmeli mi sizce? Tamir olur mu? Değişirse değer kaybı olur mu?
8- Şasede eğilme olmuş mudur? Nasıl anlarım?
9- Koruma demiri ya da farklı bir koruma yöntemi önerir misiniz?
10-Dün motoru silerken, arka tekerde balans için çakılan ağırlıklardan olduğunu fark ettim. Orjinalinden olabilir mi? Yoksa ilk sahibinden midir sizce? İlk sahibinden ise neden gerek duyulmuş olabilir?

Saygılar

1-şair sigorta
2-servise gidin, usta baksın. 12000'e geliyorum bende böyle bir ses yok.
3-48LT var orjinal rolantide hafif sallanmadan dolayı çıkan hafif bir ses oluyor bende onu diyorsan çok titiz birisin.vidalarını kontrol et gevşeme varsa düzelt.
4-182 boyum var artı ile de artçısızda aynalar oldukça iyi. büyük ihtimal ayarları yapılmalıdır. serviste anahtarla açtırıp istediğiniz pozisyona alırsınız. yada varsa aletleriniz sizde yapabilirsiniz.
5-istediğin kadar uğraş mutlaka çizilecektir. motor bakım yerleri var km olarak biraz daha aşındır komple temizlik (plastik bakımı-koruma vs..) yaptıracağın zaman onunda bakımını yaptırırsın.(Deruchi avrupa yakası)
6-her zaman zincir taşınmaz en iyisi ispanyol alarmlı bir (100tl) kilit almak. hiç değilse caydırıcı. ve tabiki kasko.
7-zaten kazalı tabiri olacak o motor için dolayısı ile değer kaybı zaten var. estetik olarak seni rahatsız etmiyorsa devam et.tamir yada değişim yaptıracaksan işlemler başlamadan her bir yerini resimle ve satışta göster. + güven itemidir.
8-servis
9-ben koruma demiri görmedim bu motor için varsada ebay üzerinden yada en çok taiwan da modifiyesi oluyor belki oradan varsa temin edilebilir.
10-lastiklerin orjinalmi? orjinalse sıkıntı vardır bence. değilse lastik değişiminden sonra yaptırılmış olabilir. emin değilim serviste bir kontrol ettir.

cagiran
11 Nisan 2016, 17:53
Net cevaplar için teşekkür ederim,
Lastikler orjinal, demek ki sıkıntı var :(
Hayırlısı en kısa zamanda servise götüreyim

cagiran
21 Nisan 2016, 17:21
Dün servise götürdüm motoru (Yükseliş Honda İzmir)
Hiç bir sorun olmadığını, lastik havalarının düşük olduğunu muhtemel bu yüzden düştüğümü söylediler.
Ön 33 arka 36 ayarladılar. (Yanlış mı hatırlıyorum emin değilim)

Balans kurşunu sıfır araçların hepsinde bulunuyormuş hatta ön lastikte de varmış. Ben fark etmemiştim.

​Saygılar

cagiran
06 Mayıs 2016, 09:23
Arkadaşlar merhaba,
Yaptığım ufak kazanın izleri silinsin diye grenaj değişimi için serviste bekliyor motor, yurtdışından geliyor parçalar.
Yaklaşık 1 ay :queen: