PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aprilia ve derbi 125cc'de

Mertcan00
10 Nisan 2016, 22:53
Merhaba ilk 125cc konusu açtığımda bana ilk gelen öneriler aprilia rs 125 ve derbi gpr 125 ikiside 2 zamanlı müthiş motorlar fakat aprilia'nın bu rs 125 yani 2 zamanlıları 2009 dan kalma var bitek sıfırı sadece rs4 125 yani 4 zamanlıları var ama intte bakıncada onun yedek parçasını bulamadım ilk zamanlar bu motorlar çirkin geliyordu ama şimdi çok hoş geliyorlar gözüme derbi piyasası hakkında pek bir bilgim yok siz bana ne önerirsiniz ? Bu iki motoruda çok sevdim cıbır 125 de alırdım ama o tek farı hiç hoş durmuyor yzf r125dede oturuşdan şikayetçi millet birde yedek parçası pahalı ktm rc 125 e zaten yorum yok 2.eli yok sıfırı 14.000 tl falan herhalde yedek parça olayıda :queen: neyse eğer bulabilirsem bir kaç ay sonra 6 ayı geçmez alacağım motoru özellikle şu aprilia ve derbide çok gözüm var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Yani özellikle aprilia herkes uzak durum diyor yedek parça diye bir olay yokmuş resmen piyasada olmadı amazondan sipariş ederim

newmoto76
10 Nisan 2016, 23:00
Bu iki mptorunda cani cikartilmamis Olanini bulman cok zor..

Ayrica iki zamanli 125 cc demek 14 bin devirlerde 30 + Hp demek..iki zamanli motorla yokusta motor nefessiz kalir .Gunluk kullanim icin hic uygun degildir ve cok yakar nazlidir..

Special makineler bunlar eglencelik ..Ama 7 bin devire kadar cansiz olu aletler bunlar

Mertcan00
10 Nisan 2016, 23:01
Bu iki mptorunda cani cikartilmamis Olanini bulman cok zor..

Ayrica iki zamanli 125 cc demek 14 bin devirlerde 30 + Hp demek..iki zamanli motorla yokusta motor nefessiz kalir .Gunluk kullanim icin hic uygun degildir ve cok yakar nazlidir..

Special makineler bunlar eglencelik ..Ama 7 bin devire kadar cansiz olu aletler bunlar
Hmm öğrendiğim iyi oldu teşekkürler peki rs4 125 nasıl aprilia da en azından 4 zamanlı o ?

Bune
10 Nisan 2016, 23:02
Güzel makinalar fakat fakire ve acemiye gitmez bunlar, gerçekten motor söküp toplamaktan anlıyorsan yada söküp toplattıracak kadar paran varsa al yoksa motor sevgin ızdıraba dönüşür.

Öğrenciysen ya hintli, ya da japon alacaksın diğer tüm ülkelerin motorları ya elinde kalır ya da parça fiyatına yeni bir motor daha alırsın.

Mertcan00
10 Nisan 2016, 23:05
Öğrenciyim ama maddi durum olarak bir sıkıntım yok ailem ilgilenicek zaten onlara aldırmaya devaö 18'e kadar :)
http://www.motopit.com.tr/yedek_parca/aprilia/rs4_125_4t
Mesela bu bölüme parçalar gelicekmiş gelirse buradan temin edebilirim

newmoto76
10 Nisan 2016, 23:08
Aprilia kalitesini gozun kapali alabilirsin..

Yeni Rs4 zamanli malzeme kalitesi olarak Japonlari dover ..

Ama 125 cc donucta 15 hp sanada birsure yeter..

Mertcan00
10 Nisan 2016, 23:14
Zaten 250cc alıcaktım ama işte yakalandık mı sorum olur diye 125'e karar verdim rs4 sbk replica çok hoş valla ha onu alabilirim gibi şu an a2'yi alabildiğim ilk gün 250cc'ye geçeceğim 1.5 yıl falam 250 kullanıp sonrasında 600 geçerim büyük ihtimalle.

MeNGuC
10 Nisan 2016, 23:15
Öğrenciyim ama maddi durum olarak bir sıkıntım yok ailem ilgilenicek zaten onlara aldırmaya devaö 18'e kadar :)
http://www.motopit.com.tr/yedek_parca/aprilia/rs4_125_4t
Mesela bu bölüme parçalar gelicekmiş gelirse buradan temin edebilirim

Bana yakınsın gel yanıma başından aşağı bi kova su dökem daha deminki konuda ne dedim bu tip motorların işletme maliyeti yedek parçazı adamı akşam uyutmaz ve aylarca parça arar bulamaz beklersin dedim sen ne yaptın bi konu daha açtın yolda görsem motorla tekme atasım gelir sana :)

Mertcan00
10 Nisan 2016, 23:17
Bana yakınsın gel yanıma başından aşağı bi kova su dökem daha deminki konuda ne dedim bu tip motorların işletme maliyeti yedek parçazı adamı akşam uyutmaz ve aylarca parça arar bulamaz beklersin dedim sen ne yaptın bi konu daha açtın yolda görsem motorla tekme atasım gelir sana :)
Ahahahah haklısınız :D zaten sizin dediğinizden sonra korktum emin olmak istedim böyle bir konuyla istiyordum çok sizden sonra korktum bir an

MeNGuC
10 Nisan 2016, 23:33
Ahahahah haklısınız :D zaten sizin dediğinizden sonra korktum emin olmak istedim böyle bir konuyla istiyordum çok sizden sonra korktum bir an

+ sana abi tavsiyesi gençsin beli bi havan olsun bir karizmam olsun diyorsun şekili şukulu bir motorsikletim olsun kızların gözü bende olsun diyorsun emme artık o devir eskilerde kaldı yaşıtlarının çoğu motorsikletlileri itici buluyor biraz daha ekle ybr al gibi araba alsaydın diyor ondan senin işlerini gören bakımı yedek parçası canını sıkmıcak kulanımı kolay yorucu olmayan bir modele yönel ulaşımını sağla gezilere git tadını çıkar tirefik tecrüben olsun sonra otur 2 şükür namazı kılarsın :)

Mertcan00
10 Nisan 2016, 23:36
+ sana abi tavsiyesi gençsin beli bi havan olsun bir karizmam olsun diyorsun şekili şukulu bir motorsikletim olsun kızların gözü bende olsun diyorsun emme artık o devir eskilerde kaldı yaşıtlarının çoğu motorsikletlileri itici buluyor biraz daha ekle ybr al gibi araba alsaydın diyor ondan senin işlerini gören bakımı yedek parçası canını sıkmıcak kulanımı kolay yorucu olmayan bir modele yönel ulaşımını sağla gezilere git tadını çıkar tirefik tecrüben olsun sonra otur 2 şükür namazı kılarsın :)

Şükür namazını zaten kesin kılacağımda :D ben arkasaşlarımın tepkisinden çok kendim kendi motorumu guzel gormek isterim ondan aprilia istiyorum zaten seneler sonra ducati panigale almak istiyorum :) simdidem bir italyan goriyim istedim ugrasmak falan benim zaten hoşuma gidiyor aldigim seylerle parasi cok dert degil o yuzden bu kadar istiyorum aprilia rs4 125

Shamy
11 Nisan 2016, 00:16
Ebayde butun parcalari var ne ararsan fiyatlar gayet uygun , rs125 i kolayca bir canavara donusturebilirsin, 1 haftada geliyor istdiginiz parca , hele avrupada yasayan bir tanidik varsa rs 125 tadindan yenmez, parcalari o tedarik eder size.

mattiadestro
11 Nisan 2016, 00:36
aylık aprilia rs 125 konusuna hoşgeldiniz...

Mertcan00
11 Nisan 2016, 06:40
Benim istediğim rs4 125 4 zamanlı :D 2 zamanlı olan bana göre değil onu anladım