PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düştüm Kafamı Yere Çarptım

omeraydin
10 Nisan 2016, 22:31
Bugün motordan düştüm kafadan darbe aldım. Kaskım ve motosikletim KASKOLU Motorda hiç hasar yokken, kaskımda hasar var nasıl olacak bu durum. Kaskoya nasıl bildireceğim. Kaskın fiyatıda 2500TL.

kahraman1
10 Nisan 2016, 22:37
Motorda hiç bir hasar yokken kaskin nasil zarar gördü?Biraz detayli anlatirmisin yoksa kask düşüp yokuştan asagi yuvarlandimi?

Carbondioxid
10 Nisan 2016, 22:39
Kask'ı 2500 gayme, kızlaaar koşun kızlaaaaar::140::

Mertcan00
10 Nisan 2016, 22:42
Nasıl oldu ki aklıma gelen tek şey yanlarda koruma takozu falan vardı motor düştü hasar almadı ama siz kaskla direk yere balıklama girdiniz

MeNGuC
10 Nisan 2016, 22:42
Adı üsütnde motor kaskolu aksusar kaskolumu deyil o zaman bi bardak su içicen darbe aldımı bitti işte görevini yapmış 2.500 diye üzülürsen git 300 liraya al dert etmesin :)

something123
10 Nisan 2016, 22:46

Para tamah etmedik sukur, adamin yuregi lazim gardaş :) pala ikonum nerde bulamadim...

omeraydin
10 Nisan 2016, 22:46
Motorda hiç bir hasar yokken kaskin nasil zarar gördü?Biraz detayli anlatirmisin yoksa kask düşüp yokuştan asagi yuvarlandimi?

koruma demirleri görevini yaptım : ) Motordan düşme esnasında kafamda çarptı ama nasıl çarptı hiç bilmiyorum :D

Kızlar koşun : D

Adı üsütnde motor kaskolu aksusar kaskolumu deyil o zaman bi bardak su içicen darbe aldımı bitti işte görevini yapmış 2.500 diye üzülürsen git 300 liraya al dert etmesin :)
Kask aksesuar olarak işli.

Carbondioxid
10 Nisan 2016, 22:49
Para tamah etmedik sukur, adamin yuregi lazim gardaş :) pala ikonum nerde bulamadim...

Gelde çatlama, neye dem vuruyoruz, kafamıza oklava geliyor hatta pala, ulan dünya delikanlı olsan yuvarlak.. diyecem arabesk olacak, 3. aylar olmazsa bir ufak açmama sebeb olurdun, bana abi deme:salut:

okican
10 Nisan 2016, 22:52
Kask aksesuar sayılmaz.
Ancak kasko poliçende ekipman olarak ayrıca bir kloz satın aldıysan sigortacınla görüşüp hasar dosyası açtırmalısın.

omeraydin
10 Nisan 2016, 22:56
Fiyatı söylememin sebebi kasko aksesuarlarda belli bir fiyata kadar veriyordu sanırım. Onun bilgisini almak için açtım konuyu. Dalga geçiceğinizi bilseydim açmazdım. Yarın öğrenirim kaskodan durumu. Bilmeyenlerde öğrenmiş olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Kask aksesuar sayılmaz.
Ancak kasko poliçende ekipman olarak ayrıca bir kloz satın aldıysan sigortacınla görüşüp hasar dosyası açtırmalısın.

Evet ekipman olarak yazılmıştı ama aksesuar olarak geçiyor.

something123
10 Nisan 2016, 22:59

Gelde çatlama, neye dem vuruyoruz, kafamıza oklava geliyor hatta pala, ulan dünya delikanlı olsan yuvarlak.. diyecem arabesk olacak, 3. aylar olmazsa bir ufak açmama sebeb olurdun, bana abi deme:salut:

Yok yok pala ole deil bole ::pala::::pala::::pala::
Ince bir espriydi sıkıntı yapma :)

Carbondioxid
10 Nisan 2016, 23:01
Yok yok pala ole deil bole ::pala::::pala::::pala::
Ince bir espriydi sıkıntı yapma :)

Konu sahübünün konusunu sabote etmeyin lötfan.

Silent shhhh.::shhh::

omeraydin
10 Nisan 2016, 23:03
http://i65.tinypic.com/2d4dhk.jpg

Mirable
10 Nisan 2016, 23:06
Kask nedir?

Carbondioxid
Geçmiş olsun bro.

RuzgarSA
şair kasko da kaza anındaki ekipmanlarını karşılıyor ve bu poliçede belirtilmiş. sanırım 2500 tl ye kadar olan ekipman hasarını karşılıyordu. poliçene bir bak derim tekrardan.

omeraydin
10 Nisan 2016, 23:12
Kask nedir?
arai tour x4

Geçmiş olsun bro.
teşekkürler

şair kasko da kaza anındaki ekipmanlarını karşılıyor ve bu poliçede belirtilmiş. sanırım 2500 tl ye kadar olan ekipman hasarını karşılıyordu. poliçene bir bak derim tekrardan.
yarın öğreneceğim : )

schumacher__
10 Nisan 2016, 23:14
poliçede genelde aksesuarlar motorla birlikte olan kaza/çalınma durumlarında karşılanır diye belirtilir. Yani motorda hasar yoksa sadece kask için ödeme yapmaktan kaçınırlar yüksek ihtimalle. Poliçeyi kontrol etmenizde fayda var.

MimTolga
10 Nisan 2016, 23:32
Sana çok önemli bir bilgi vereyim. Sigortan şu durumlarda kaskını karşılar,
1. Poliçene kişisel koruyucu ekipmanla ilgili bir kloz koydurttuysan.
2. Kaskını kasko tarihinden 6 ay önce aldıysan,
3. Kaskının faturası elindeyse,
4. Kaza tutanağın varsa,

Kaskını expertizin görmesi için servise bırakırsın. Expert gelir görür , eğer motor dünyasından bir expere rastlarsan o kaskın bir daha kullanılamayacağını bilir ve kaskının fatura tarihinden kaza tarihine kadar olan yıpranmasını hesaplayıp düşer ve parayı öder. Eğer motosiklete fransız bir expere denk gelirsen ki muhtemel exper efendiye kazaya karışan kaskı ben bir daha takmam dersin o da sana ama kaskta bir hasar gözükmüyor der. Sen de ona gözle görülmeyen yapısal hatalar olabilir der. Test yaptırmam lazım kaska der. Sen de ona Hollanda da bir test merkezi var 350 € ya test yapıyor kargo hariç dersin. Hede hödö der ve kaskın parasını ödemez.

LynXMaSTeR
11 Nisan 2016, 09:54
kaskı da kasko yapıyolar mıymış?
sonucu merak ediyorum..

yeniii
11 Nisan 2016, 10:00
Kask ÇÖP geçmiş olsun, kaskonda işli değilse kaskın ekipmanlar masraflarını alamassın.

namikcan
11 Nisan 2016, 10:02
geçmiş olsun

oenaj
11 Nisan 2016, 10:48
Bir konu açılıyor millet de alay etme derdine düşüyor,
Tuhaf milletiz,,,

astramastra
11 Nisan 2016, 13:59
Sana çok önemli bir bilgi vereyim. Sigortan şu durumlarda kaskını karşılar,
1. Poliçene kişisel koruyucu ekipmanla ilgili bir kloz koydurttuysan.
2. Kaskını kasko tarihinden 6 ay önce aldıysan,
3. Kaskının faturası elindeyse,
4. Kaza tutanağın varsa,
.

Merhaba, 2. maddede ki şartın mantığı nedir ? (sigorta firmasınca)

omeraydin
12 Nisan 2016, 19:26
Motor sahibi ve kask faturası isimlerinin aynı olması gerekiyor. Kask ile başka motorda kaza yaparsanız kaskonuz size Kask vermiyor.
Kesinlikle Kaskınızı değiştirmek istiyorsanız mutlaka motosikleninizinde hasarlı olması gerekmektedir. Aldığım bilgiler bunlar : )

TEKNECI
12 Nisan 2016, 19:33
isin sonucunu gercekten merak ettim simdi.
sigortadan kaskin parasini alirsan haberdar et burda lutfen.
sigorta sektoru hakkindaki tum bilgilerimi, onyargilarimi degistiricem.

jonvolkan
12 Nisan 2016, 20:53
Bir konu açılıyor millet de alay etme derdine düşüyor,
Tuhaf milletiz,,,

Bu aralar benim de dikkatimi çekti. Millet foruma yazan, bilgi arayışı içinde olan insanlarla dalga geçme derdinde. Ancak en absürtü bu başlığa rağmen yapılan hareket. Adam düşmüş hasarı var , konu da dikkat çekici bir konu. Ama arada biri çıkmış espri yapma telaşına düşmüş. Epey bir tuhaf millet olduk.

jimi_hendrix
12 Nisan 2016, 21:06
sigorta araştırırken elime geçen kasko bilgilerinde böyle bişey görmüştüm ben de belli bir seviyeye kadar ekipmanın karşılanabileceği konusunu... alırsanız, alma sürecinizi buraya yazarsanız memnun olurum. takipteyim.

omeraydin
12 Nisan 2016, 21:31
Son gelişmeleri yazacağım hiç merak etmeyin.

eminemre
12 Nisan 2016, 21:42
Konuya uzak kalamadım iyi akşamlar.

Öncelikle kendi çalıştığım sigorta şirketi de motokasko yapmaktadır. Bu poliçelerde aksesuar ve koruyucu ekipman adı altında 2 teminat vardır. Aksesuar sissybar,çanta vs gibi sonradan taktıracağınız her türlü ekipmanı kapsar. Koruyucu ekipman ise kask, mont vs gibi parçaları.

Her şirketin poliçesi farklıdır. Özel şartlar dğeişkenlik gösterir. O yüzden burda yazılanların havada kalmaması için en kısa zamanda poliçeniz elinizdeyse açın, yoksa acentenizden talep edin vwe okuyun.

Örnek vermek gerekirse benim poliçemde kask ve mont sadece kaza riskine karşı sigortlaı. Örneğin çalındı mı yada düşürdün mü teminat dışı. Senin durumunda bu hasar kazaya girer.

Talep edilecek şeyler de tutanak,alış faturan ve kaskın fotoğraflarıdır. Tek taraflı kaza olduğu için çevreden görgü tanığı bir iki kişi yada polise gidip ifade tutanağı tuturabilirsin. Yİne şirketten şirkete değişebilecek muafiyet ve kesintiler olabilir.

Mutlaka poliçenizi gözden geçirin.

toseabul
13 Nisan 2016, 00:06
tabiri caiz ise halk arasinda şöyle bir laf tavsiyesi var. "KASKOYU DELDİRME KARDEŞ" sonra fazla çıkıyor ;)

omeraydin
27 Nisan 2016, 03:01
Kasko dosyayı kapadı. Banka hesabıma eskitme payı denilerekten kaskımın ücretinide yatırdı. 150 TL lik bir kesinti yapıyorlar vuruk kaskıda sigorta şirketi alıyormuş. Düşük fiyatlara satabiliyormuş öğrendiklerim ve yaşadıklarım bunlardı.

mesmeyut
27 Nisan 2016, 03:38
Kasko dosyayı kapadı. Banka hesabıma eskitme payı denilerekten kaskımın ücretinide yatırdı. 150 TL lik bir kesinti yapıyorlar vuruk kaskıda sigorta şirketi alıyormuş. Düşük fiyatlara satabiliyormuş öğrendiklerim ve yaşadıklarım bunlardı.

Hocam peki araca hasar kaydı yapıldı mı?? Her nekadar araç hasar görmemişse bile kazaya karışmış ve dosya açılmış anladığım kadarıyla..

hasmet
27 Nisan 2016, 03:41
Süpermiş. Hayırlı olsun. Dalavere yapmamaları güzel.

omeraydin
27 Nisan 2016, 04:24
Hocam peki araca hasar kaydı yapıldı mı?? Her nekadar araç hasar görmemişse bile kazaya karışmış ve dosya açılmış anladığım kadarıyla..
Hasar kaydı açıldı tramerde kask ve değişen parçalar dahil fiyatları yazacak : )

Süpermiş. Hayırlı olsun. Dalavere yapmamaları güzel.
Evet dalavere olmadı. Kasko güzel oldu iyiki yaptırmışım.

LynXMaSTeR
27 Nisan 2016, 09:04
darbeli kaskı mı ucuza satıyolarmış?
bu arada kask için ne kadar ödeme yaptılar?