PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polisten Kaçma

Asikurt68
10 Nisan 2016, 21:36
İyi akşamlar arkadaşlar benim ehliyetim yok 1 ay sonra alacağım ve bu akşam yolda ilerliyorum ışık vardı yeşil yandı tam gideceğim polis çıktı sağa çek dedi bende kaçtım gittim korkudan hemen yanımdaydı polis sonra arkamdan bişey dedi duymadım plakayı görmüştür tahminimce şimdi bana ceza ihtimali varmı bizim burada çoğu motorcu kassız ehliyetsiz geziyor bende kask felan var ama şimdi plaka ile ceza yazarmı yoksa illaki durdurmasımı gerekiyordu bilginiz varmı

MeNGuC
10 Nisan 2016, 21:39
ehliyetsiz yakalandığında 3.500 tl ceza ve motorunu çekmelerinden yiyceğin ceza emin ol iyidir e devleten plakaya yazılmış cezan varmı yokmu görebiliyorsun bildiğim olmadı ehliyetini aldıktan sonra emniyete sorgulat kontürol amaçlı dersin :)

bektanist
10 Nisan 2016, 21:40
ehliyetsiz gezme arkandan ateş etseydi ne olurdu. ceza canından önemlimi ?.

Morphin
10 Nisan 2016, 21:42
Genel çevirme değilse itiraz et, kulaklık vardı duymadım dersin.

kuzan14
10 Nisan 2016, 21:44
Polis'in ihtarlarına uymama, trafiği tehlikeye atma mı ne o tarz şeyler vardı onlardan yer motor sahibi, 400 tl civarı yersin yani eğer yazarsa

Asikurt68
10 Nisan 2016, 21:45
normalde gezmem köyde kullanıyorum trafiğe çıkmıyorum ama işim çıkmıştı acil gitmem gerekti şehire sizce ceza gelirmi eve gelirse annemin dırdırından kafayı yerim :queen:

davidcover
10 Nisan 2016, 21:45
plakayı aldılarsa dur ihtarına uymadığından gönderirler bişe olma 180 tl fln olması lazım15 gün içinde 148 tl ödedim ben

webingo
10 Nisan 2016, 21:48
normalde gezmem köyde kullanıyorum trafiğe çıkmıyorum ama işim çıkmıştı acil gitmem gerekti şehire sizce ceza gelirmi eve gelirse annemin dırdırından kafayı yerim :queen:

Ödesene o kagıt eve mutlaka gelir :D ben netten baktım odedım sonra eve geldı aylar sonra .D

Asikurt68
10 Nisan 2016, 21:52
polis dibimdeydi hızım 20 km felandı hızlandım gittim bakıp görmüş olma ihtimali yüksek ama acıyıpda işleme almazlar inşallah :)

macremmm
10 Nisan 2016, 21:58
Polisi gorunce ehliyetin olmadigi icin kactin gittin Allah korusun birine vurdugun zaman yada bir kazaya karistiginda ne yapacaksin onda da ehliyetin olmadigi icin boyle kacacak misin valla kim ne derse desin ehliyetsiz arac kullanmayi kesinlikle dogru bulmuyorum ehliyetin eline gecene kadar binmemeni oneririm.

Asikurt68
10 Nisan 2016, 22:01
Polisi gorunce ehliyetin olmadigi icin kactin gittin Allah korusun birine vurdugun zaman yada bir kazaya karistiginda ne yapacaksin onda da ehliyetin olmadigi icin boyle kacacak misin valla kim ne derse desin ehliyetsiz arac kullanmayi kesinlikle dogru bulmuyorum ehliyetin eline gecene kadar binmemeni oneririm.

kardeş o konuda haklısın zaten alacağım dediğim gibi böyle gezmezdim ama oldu hata inşallah yazmazlar yarın netten ögrenebilirmiyim ki acaba

kahraman1
10 Nisan 2016, 22:28
Alınan ceza nete hemen düşmez,en az 15gün sonra düşer.

webingo
10 Nisan 2016, 22:55
Alınan ceza nete hemen düşmez,en az 15gün sonra düşer.

alınan ceza ertesi gun edevlette gorunuyor emın olabilirsin

SenC_an
10 Nisan 2016, 23:02
Abicim ortalık karışık , adım başı kontrol var çünkü ihtiyaç var üstelik kaçtığın an polisin seni vurma yetkisi var şaka değil ,bir anonsa bakar takılsalar peşine panikle kaza yapsan , durdurmak için ateş açılsa of of aklım gitti valla . şu ara polisten kaçılırmı abi napıyosun...

kuzan14
10 Nisan 2016, 23:55
Abicim ortalık karışık , adım başı kontrol var çünkü ihtiyaç var üstelik kaçtığın an polisin seni vurma yetkisi var şaka değil ,bir anonsa bakar takılsalar peşine panikle kaza yapsan , durdurmak için ateş açılsa of of aklım gitti valla . şu ara polisten kaçılırmı abi napıyosun...

Arkadaş çok haklı, 3400 tl canından değerli mi?

kahraman1
11 Nisan 2016, 00:49
Emin olamam çünkü elimde şuan 3 adet beyanli ceza var hic biri gözükmüyor?

YERUÇAĞI
11 Nisan 2016, 01:39

yok be kardeşim,görünmüyor,,arkadaş ile 2 araçlarımızla,nişan töreni için gittiğimiz yerde parkedecek yer bulamadık,gece olması nedeni ile inen bine pek olmaz diye otobüs durağına peşpeşe park ettik,4 gün sonra arkadaş bana telefon etti,otobüs durağına park ettim diye ceza geldi,sende arkamdaydın sanada geldimi dedi,,bende hemen e devletten baktım ama plakama ceza görünmüyordu,,ama aradan 1 hafta geçti eve ceza bildirisi geldi,bu sefer e devlette görünüyordu,gidip paşa paşa ödedik

yani diyeceğim,10-15 gün sürebiliyor e devlete düşmesi

JafJaf
11 Nisan 2016, 02:03
Kötü örnek olabilirim ama en iyisini yapmışsın dursaydın fena kenetleyeceklerdi.
Vurma yetkisi olabilir ama kullanmaz yurdum polisi ne beklersiniz adam soruşturmayla falan mı uğraşsın.

Asikurt68
11 Nisan 2016, 09:59
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU bu siteden görünürmü ceza gelirse

namikcan
11 Nisan 2016, 10:11
kaçman daha mantıklı olmuş yakalansaydın küçük rakamlarla kurtaramazdın

Asikurt68
11 Nisan 2016, 10:14
aynen ya bende öyle düşünüyorum ama bazıları olay uzar başına iş alırsın felan diyor ama bakalım parada ödenir de eve gelirse annem 2 hafta söylenir :)

nines
11 Nisan 2016, 10:27
ortalık karışık zaten dua et çekip vurmamış seni.

mtnsyn
11 Nisan 2016, 11:20
Aynı olay ilk motorumda benimde başıma gelmişti cahillik kafada kask yok ehliyet yok polis çevirme yaptı dur diye işaret yaptı gazladım kaçtım plakamda vardı arkamdan bağırdı falan ama ben toz olmuştum ama arkadan ceza falan gelmedi ya plakayı görmedi yada insafına geldik 😄

Asikurt68
11 Nisan 2016, 12:42
Aynı olay ilk motorumda benimde başıma gelmişti cahillik kafada kask yok ehliyet yok polis çevirme yaptı dur diye işaret yaptı gazladım kaçtım plakamda vardı arkamdan bağırdı falan ama ben toz olmuştum ama arkadan ceza falan gelmedi ya plakayı görmedi yada insafına geldik ��

inşallah banada öyle olur :) polis dibimdeydi sadece dur dedi ben gittim bişey dedi duymadım ben aramdan plakaya baktımı emin değilim akan tarfikti poliste yoldaydı ama hayırlısı bakalım