PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 almak mantıklı mı ? Kullanan motorcu kardeşlerim lütfen baksın.!!!

Wokiie
10 Nisan 2016, 09:55
Beyler r25 almak mantıklı mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=hBU-4xPvls8

Şu linkteki videoyu izledim ve motor biraz gözümde çin malıymış gibi gözükmeye başladı . Yani r25 i hala seviyorum şekli şemali falan güzel hatta alma arifesindeyim yakında (inşallah aksilik çıkmazsa) almayı düşünüyorum ama biraz soğudum motordan . Karenaj direk parçalandı neden oldu ki öyle ?

Şunuda belirtmek isterim ilk motorum olmayacak bundan önce yine 250 cc lik bir makinede 20.000+ km tecrübem var . Videodaki hiç bir şahıs ile ilgim yoktur . Kendimde çekmedim . Tamamen raslantı buldum. Lütfen tavsiyelerinizi esirgemeyin.... :)

İYİ FORUMLAR :)

gokberk6426
10 Nisan 2016, 09:59
yamaha sonucta neden alinmasinki ama dedigin olay ben binince banada oldu kurs motorularina biner gibi oldum :)

GP500-1st
10 Nisan 2016, 10:02
kaza yapınca kırılmayan motor varmı?

R25 sayfasında yedek parça fiyatları linki yayınlandı 3-5 gün önce bi bak. Ordaki fiyatlarla barışamassan tereddütünde haklısın:)

Wokiie
10 Nisan 2016, 10:45
hata yaparmıyım bilmiyorum ama en küçük hatada bile affetmiyorsa ve bütçeye zararsa işin biraz tırt kısmına geldik demektir .

r25 istiyorum ama mt 25 daha mı ekonomik ? ? ? ?

gokberk6426
10 Nisan 2016, 11:12
hata yaparmıyım bilmiyorum ama en küçük hatada bile affetmiyorsa ve bütçeye zararsa işin biraz tırt kısmına geldik demektir .

r25 istiyorum ama mt 25 daha mı ekonomik ? ? ? ?

kaza yaparsan cikma parca bulursun calinan r25 lerden merak etme ... r25 malesef cok caliniyor bu yuzden ustunde bir nazar var alir almaz koruma takozlarini al ekonomik olarak dusersen ikisindede sorun yasarsin birde lastikleri ircle geliyormus ilk olarak degistirene kadar cok guvenme :) r25 de mt25 de sizi uzmez tercih meselesi sonucta motor blogu ayni ama bence mt25 daha yakisikli :)

jimi_hendrix
10 Nisan 2016, 11:13
valla ben mt25 derim. Ama r25 kalitesiz motor değildir. Sadece r25'in kafa karenajının tamamını kafa demiri desteklemiyor diye biliyorum. Bu yüzden kafa biraz kolay dağılabiliyormuş.

mustafa42121
10 Nisan 2016, 11:18
Link duzeltme https://www.youtube.com/watch?v=hBU-4xPvls8

Furkan Tarık
10 Nisan 2016, 11:35
abi mt-25'e de bir bak. Dün canlı gözle gördüm arada uçurum var görüntü konusunda. Dehşet bir alet gibi durruyor sesi de fenaa. Koruma takozu falan da attınmı grenaj derdi yaşamassın

DraQuila
10 Nisan 2016, 12:49
SS lerin hepsi düştüğünde masraf çıkarır,kırılırlar..R25 alalı 1 hafta oldu ben memnunum.

3. motorum R25 sadece çok çabuk alıştım hızlı makine ama kesmemeye başladı tek sorunum şuan bu :D ha bide güzel yakıyor benzini ..

(Lastikler çok çok kötü)

MimTolga
10 Nisan 2016, 13:10
Biz naked kullanıyoruz da ne oluyor ki ? Koruma takozu olmasına rağmen park halindeken düşür motoru, vites, fren kolları ya eğiliyor ya kırılıyor. 36€ tereyağlı yoğurtlu. Koruma demiri şart.

kuzan14
10 Nisan 2016, 13:14
abi mt-25'e de bir bak. Dün canlı gözle gördüm arada uçurum var görüntü konusunda. Dehşet bir alet gibi durruyor sesi de fenaa. Koruma takozu falan da attınmı grenaj derdi yaşamassın

Görüntüye bişey diyemem de sesi r25'den iyi olamaz

hasmet
10 Nisan 2016, 13:38
Biz naked kullanıyoruz da ne oluyor ki ? Koruma takozu olmasına rağmen park halindeken düşür motoru, vites, fren kolları ya eğiliyor ya kırılıyor. 36€ tereyağlı yoğurtlu. Koruma demiri şart.
Motorsiklet dururken devrildi. Fren manetinin ucu kırıldı. Yüz küsür $ yenisi :)

Wokiie
10 Nisan 2016, 13:48
görüntü bakımından da R25 daha şık bence ama bir tarafım şiddetle mt25 diyor diğer tarafım r25 çok masraflı karenajı falan acayip para yetişemezsin diyor . Üstelik İstanbulda bayilerde R25 yok bursadan yada izmitten getiricem . Sürekli mt25 var deniyor . Acaba mt25 mi alsam direk ?

SuleymanE
10 Nisan 2016, 13:50
Hacı bu motor kafadan bir yere çarpınca kafa grenajı kırılıyor, ama kawasaki honda falan çarpınca asfaltı deliyorlarmış, arabaya çarpınca yarıp geçiyorlarmış, motorda çizik bile olmuyormuş.... :)

oğlum şaka mı yapıyonuz, matrak mı geçiyonuz anlayamıyorum ki yazdıklarınızdan. "oğlum bak git" diyesim geliyor böyle anlamsız konuları görünce :cherry:

Motor kafadan çarpmış kafası dağılmış nesi garip? yana yatınca mı kafası kırılmış da garip olsun? Geçen gün boğaz köprüsünden de biri atlamış ölmüş, oda garip geliyor mu size? :P

Bunları motoru körü körüne savunmak amaçlı da yazmıyorum, yanlış anlaşılmasın, çıkıp aynı lafı cbr250r için söylesen yine aynı cevabı veririm ki vermişliğim de var yani...

Desen ki "R25in grenaj kalitesini CBR250 ile kıyasladım, cbr daha sağlam" amenna başımın üzerinde yerin var.

Motordan soğumak ve motoru almamak için bahane arıyorsan eğer daha sağlamı var dostum dur ben yardım edeyim sana: "Ya R25 ler yatak sarıyormuş, bence dikkat et derim yani, bizim hala oğlu öyle duymuş ona göre..."

:)

Wokiie
10 Nisan 2016, 14:12
Hacı bu motor kafadan bir yere çarpınca kafa grenajı kırılıyor, ama kawasaki honda falan çarpınca asfaltı deliyorlarmış, arabaya çarpınca yarıp geçiyorlarmış, motorda çizik bile olmuyormuş.... :)

oğlum şaka mı yapıyonuz, matrak mı geçiyonuz anlayamıyorum ki yazdıklarınızdan. "oğlum bak git" diyesim geliyor böyle anlamsız konuları görünce :cherry:

Motor kafadan çarpmış kafası dağılmış nesi garip? yana yatınca mı kafası kırılmış da garip olsun? Geçen gün boğaz köprüsünden de biri atlamış ölmüş, oda garip geliyor mu size? :P

Bunları motoru körü körüne savunmak amaçlı da yazmıyorum, yanlış anlaşılmasın, çıkıp aynı lafı cbr250r için söylesen yine aynı cevabı veririm ki vermişliğim de var yani...

Desen ki "R25in grenaj kalitesini CBR250 ile kıyasladım, cbr daha sağlam" amenna başımın üzerinde yerin var.

Motordan soğumak ve motoru almamak için bahane arıyorsan eğer daha sağlamı var dostum dur ben yardım edeyim sana: "Ya R25 ler yatak sarıyormuş, bence dikkat et derim yani, bizim hala oğlu öyle duymuş ona göre..."

:)

bu konuda büyük endişelerim var . MT25 den daha mı fazla zevk alırım . İstanbul'da zaten yok hani mt yi alıp geçsem mi ? Ama ss istedim çoğu zaman arkadaşlar da ekonomik açıdan bir düşün gayet güzel bir makina mt diyor evet öyle ama ne bileyim hala kararsızım . Beklemek çok yordu usta . Sende var r25 mesela yolda çok yoracağını sanmıyorum şehir içinde falan . Ama herkes yorar diyor . Grenajı hemen çıkıyorya banada biraz fason gibi geldi ama sağlam durmuyor . Yani korkum aldık hemen kırıldı olmasın istiyorum . AEA (barkın abimiz) kıbrısta lastiğin azisliğine uğrayıp düşürmüştü r25 i ama motora bişey olmamıştı . Çok düşürürmüyüm bilimyorum yani lastiğe bağlı tabi ama......

beko12345
10 Nisan 2016, 14:21
Arkadaşım, o grenajın kırılmasıyla motosikletin kalitesizliğinin alakası yok. O nerden çıktı. Plastik parçalar tabiki kırılıcaktır.

Ben r25 i sevmem açıkçası. Gerek yakıtı gerek 250cc olmasına rağmen 4 silindir gibi yüksek devirde performansını verebilmesi gerek parça fiyatları gerek fiyatı. Şahsen benim tercih etmeyeceğim bir alet olsada yiğidi öldür hakkını yeme. Orada hangi motosiklet olsa bir çarpışmada kırılacaktır o parçalar.

Yani sen gidipte cbr 250 ilede kafadan vurursan oda kırılacaktır merak etme. Gidip s1000rr la da vursan kırılır buda bonus. :mrgreen:

Dediğim gibi yiğidin hakkını yememek lazım. R25 güzel motosiklet ama tabiki beklentilere göre tercih edilip , edilmeyebilinecek bir motosiklet bence.

Wokiie
10 Nisan 2016, 14:33
demek istediğim r25 in kalitesiz olduğu değil tabikide . Sadece küçük bir hatada kırılırsa bana gerçekten fazla masraf yaratırmı ? yani ökkküz gibi para öder miyim ? Ödersin dediler . Yan grenajlar dayanıksız dediler. MT-25 al bunları düşünme dediler . Yani 600rr almak istiyordum hep ilerde onunki daha sağlamdır herhalde . Bu biraz kalitesiz malzeme kullandığı ama motosiklet gayet şık ve güzel ona lafım yok

kuzan14
10 Nisan 2016, 14:43
Güzel kardeşim supersport motor'u parası olan adam alır, paran yoksa alma aynı şeyleri yazıp duruyosun

Wokiie
10 Nisan 2016, 15:51
r25 alacak param mevcut çok şükür . Herkes de sürekli aynı şeyi yazdığı için bende aynı şeyi yazıyorum . Alete kalitesiz demedim ama herkes kalitesiz dedin diyor . Yada öyle anlaşılıyor . Endişem diyorum makinanın bana çok fazla sorun çıkartması diyorum daha önce hiç ss kullanmadım diyorum naked almak daha mantıklı diyorlar siz nediyorsunuz diyorum bana aynı makine falan diyorsunuz . Yani sorduğum soru mt25 ile r 25 , karşılaştırın nasıllar demiyorum ki . Ekonomik se şöyle zararlıysa şöyle demenizi bekliyordum. işte kardeşim şöyle yapabilme ihtimali var motorun yan yattı çamura batıı olabilir yada olmayabilir demenizi bekliyordum . Grenajın önemi yada bu motosikletinin grenajının kolay yada zor kırılacağından bahsetmenizi bekliyordum.

SuleymanE
10 Nisan 2016, 16:11
https://www.youtube.com/watch?v=hBU-4xPvls8

Şu linkteki videoyu izledim ve motor biraz gözümde çin malıymış gibi gözükmeye başladı ...

Böyle bir cümle kurup ardından "yok ben motoru aslında kötülemedim" diye yan çizmek hoş olmuyor. Bence bir şeyi yazmadan önce 2 kere düşünün derim.
Ya yazdığının ne anlama geldiğini bilmiyorsun, yada art niyetle yazdın fakat tepkileri görünce yan çiziyorsun. Her iki durum da hoş değil !!

Motor gözünüzde çin malı gibi duruyorsa gözünüzde "japon malı" gibi duran herhangi başka bir motoru tercih edebilirsiniz, burası özgür bir ülke, forumda gelipte "çin malı gibi" motor için konu açmana ne gerek var?? :bounce:

Wokiie
10 Nisan 2016, 16:31
Böyle bir cümle kurup ardından "yok ben motoru aslında kötülemedim" diye yan çizmek hoş olmuyor. Bence birşeyi yazmadan önce 2 kere düşünün derim.

Motor gözünüzde çin malı gibi duruyorsa gözünüzde "japon malı" gibi duran herhangi başka bir motoru tercih edebilirsiniz, burası özgür bir ülke :bounce:

Sanırsam videoyu yorumlamayı pek bilmiyorsunuz. Nedeni kitap okuma eksikliği gibi şeyler olabilir . Videoyu izlediyseniz eğer "çin malı gibi gözükmeye başladı " sözümün neyi kastettiğini anlayabilirsiniz. Motosikletin parçası showroomda da kalitesiz ve hemen kırılan bir malzeme gibi geldi. Yani hemen kendini bırakan bir malzeme gibi... Çin malı gibi gözükmeye başladı demem ile bunu kastettim . Olsun burası ÖZGÜR ülke herkes okuduğunu, gördüğünü anlayacak diye birşey yok o sizin kararınız .

R25 in kendi performansını , yarış tarihini zaten kötülemedim . Sizler insanları hemen bir kalıba sokmak için mücadele veriyorsunuz . Muhattabınızın bir hatasını , bir açığını bekliyorsunuz . Bu yüzden bişey anlayamıyorsunuz . Çoğul konuşuyorum diye üzerine alınanlar olacaktır yarası olan gocunur diyelim herkese tek tek açıklama yapmaya kalksak bize vakit kalmaz...

Yan çizmedim , yan çizse idim mt25 ile arasında kalmazdım . Neredeyse kardeş motor olduklarını biliyoruz dimi. Yani ben diyorum ki elma diş kamaştırır mı , siz diyorsunuz kabuğu ile ye daha sağlıklı... Böyle anlattım anlaması kolay olur diye . Kimsiye bir garezim yok ama herkes "aga şu daha iyi şu daha güzel " yazıyorlar . Sorum ile tamamen alakasız cevaplar . Kafa grenajı kırılmış bu çok normal demişsiniz benim yadırgamam o değil . Yan Granejda gitmiş yani motor düşünce yana doğru yan grenajıda kırılmış . Ne kadar sağlamdır ? Acaba görmediğimiz bir şey mi oldu yada bilen varmı yaşayan tecrübe eden... Bunu merak ediyorum. Herkes tabi yazıyor en bileninden en bilmeyenine kadar herkes . Çünkü ÖZGÜR bir ülkedeyiz

Furkan Tarık
10 Nisan 2016, 16:50
Görüntüye bişey diyemem de sesi r25'den iyi olamaz

Yok abi sesi gayet güzeldi ya

SuleymanE
10 Nisan 2016, 17:19
Sanırsam videoyu yorumlamayı pek bilmiyorsunuz...

Bu kadar kişi tepki göstermiş, hep sen haklısın, biz hepimiz yanlış anlamışız, hepimiz hatalıyız, seni anlayamadık yani?..
demek ki senin seviyene erişememişiz, napalım :)

Bu arada konuyla alakalı olmasa da kitap okumak güzel birşeydir, güzel bir tavsiyede bulunmuşsun, teşekkür ederim :)

Neyse şimdi şaka kısmını geçip asıl meseleye geleyim.
Durumu anlayabilmen için, insanlar sana neden tepki gösterdi, bunu senin için açıklayayım:

Bir malın çin malı ile kıyaslanması, "çin malı gibi" ifadesinin kullanılması özellikle bu bir motosiklet ise "küçümseme, kötüleme" anlamına geldiğini bilecek yaştasındır umarım? Kaza sonucu hasar görmüş bir motorun kazanın nasıl olduğu, tam olarak nereye ne hızda çarptığı gözükmeyen bir videodan sen kaza hakkında yorum yapmış, görmediğin bir şey hakkında fikir sahibi olmuş, bizim de görünmeyen bir kaza hakkında fikir yürütmemizi istiyorsun. Videoda kaza sonrası motorun hali net bir şekilde gözüküyor , ben çarpma anını göremedim maalesef, sen nasıl gördün bilemiyorum...

En başından sana anlatmaya çalışıp anlatamadığım, bir türlü anlatmayı beceremediğim şey şudur ki; kendini yanlış ifade ediyorsun yada hiç ifade edemiyorsun!
Burası bir forum ortamı. Duygularını, hislerini, düşüncelerini, şuanda neler hissettiğini bilemeyiz. Niyetini bilemeyiz. Seni tanımıyoruz. Buraya yazdıkların üzerinden yorum yapabiliriz ancak. Bunları bilmemiz için kullandığın kelimeler ve kurduğun cümleler net olmalı ve kendini doğru ifade etmen gerekir.

Asıl maksadın "R25 motosikletinin grenajlarının sağlamlığı nasıl, yeterince dayanıklı mı?" diye sormak ise bunu lafı dolandırmadan, niyetini açıklar şekilde sorsaydın bu kadar tepkiyle karşılaşır mıydın sence?

"motor gözümde çin malıymış gibi gözükmeye başladı artık..." diye cümle kurarsan, bizler de sana sorarız elbet: Kardeşim senin maksadın üzüm yemek mi? yoksa bağcıyı dövmek mi?

"Kusura bakmayın, yanlış ifade etmişim" deyip asıl maksadını yazsaydın burada bu kadar sayıda tepki mesajı yerine yardım mesajlarını okuyor olurdun, hem sen aradığın bilgiye ulaşırsın hemde bizler sana yardımcı olmak için çabalardık kardeşim.

Umarım bu sefer bazı şeyler kafanda netleşmiştir.

Wokiie
10 Nisan 2016, 17:42
Bu kadar kişi tepki göstermiş, hep sen haklısın, biz hepimiz yanlış anlamışız, hepimiz hatalıyız, seni anlayamadık yani?..
demek ki senin seviyene erişememişiz, napalım :)

Bu arada konuyla alakalı olmasa da kitap okumak güzel birşeydir, güzel bir tavsiyede bulunmuşsun, teşekkür ederim :)

Neyse şimdi şaka kısmını geçip asıl meseleye geleyim.
Durumu anlayabilmen için, insanlar sana neden tepki gösterdi, bunu senin için açıklayayım:

Bir malın çin malı ile kıyaslanması, "çin malı gibi" ifadesinin kullanılması özellikle bu bir motosiklet ise "küçümseme, kötüleme" anlamına geldiğini bilecek yaştasındır umarım? Kaza sonucu hasar görmüş bir motorun kazanın nasıl olduğu, tam olarak nereye ne hızda çarptığı gözükmeyen bir videodan sen kaza hakkında yorum yapmış, görmediğin bir şey hakkında fikir sahibi olmuş, bizim de görünmeyen bir kaza hakkında fikir yürütmemizi istiyorsun. Videoda kaza sonrası motorun hali net bir şekilde gözüküyor , ben çarpma anını göremedim maalesef, sen nasıl gördün bilemiyorum...

En başından sana anlatmaya çalışıp anlatamadığım, bir türlü anlatmayı beceremediğim şey şudur ki; kendini yanlış ifade ediyorsun yada hiç ifade edemiyorsun!
Burası bir forum ortamı. Duygularını, hislerini, düşüncelerini, şuanda neler hissettiğini bilemeyiz. Niyetini bilemeyiz. Seni tanımıyoruz. Buraya yazdıkların üzerinden yorum yapabiliriz ancak. Bunları bilmemiz için kullandığın kelimeler ve kurduğun cümleler net olmalı ve kendini doğru ifade etmen gerekir.

Asıl maksadın "R25 motosikletinin grenajlarının sağlamlığı nasıl, yeterince dayanıklı mı?" diye sormak ise bunu lafı dolandırmadan, niyetini açıklar şekilde sorsaydın bu kadar tepkiyle karşılaşır mıydın sence?

"motor gözümde çin malıymış gibi gözükmeye başladı artık..." diye cümle kurarsan, bizler de sana sorarız elbet: Kardeşim senin maksadın üzüm yemek mi? yoksa bağcıyı dövmek mi?

"Kusura bakmayın, yanlış ifade etmişim" deyip asıl maksadını yazsaydın burada bu kadar sayıda tepki mesajı yerine yardım mesajlarını okuyor olurdun, hem sen aradığın bilgiye ulaşırsın hemde bizler sana yardımcı olmak için çabalardık kardeşim.

Umarım bu sefer bazı şeyler kafanda netleşmiştir.

bu kadar çok tepki mesajı dediğiniz 2 kişi sizin ile beraber . Bana sesinden bahsedenler ve görünüşünü canlı gördüğünü söyleyenler çok daha fazla . 3 tane konu ile alakalı mesaj var . Çin malı gibiyi önceki mesajımda açıklamıştım tekrar okuyunuz . Videoyu mutlaka tekrar izleyiniz . Ermedim estağfurullah , 1-2 kişiden abartarak bahsetmeniz (bkz : Bu kadar kişi) olayları kesinlikle yanlış yorumladığınızı gösteriyor . Ben de görmedim nasıl bir kaza olduğunu, videoda adam kendi yazıyor arkadan çarptı diye . Okuyarak ve atlamadan izleyin lütfen

Sorumu gayet güzel bir şekilde sordum . R25 almak mantıklı mı ? Altına endişemin sebebi yazdım ve bir video ile destekledim ama herkese herşeyi anlatamıyorsunuz malesef . Bi küçümseme ile attınız ilk mesajınızı çok gülüyorum falan demiştiniz . Lütfen daha uzakta gülün biraz başım ağrıyor . Yardımınız dokunmayacaksa lütfen çöp yapmayın konuyu .

İYİ FORUMLAR

Tgn
10 Nisan 2016, 17:56
Bi kavga etmeyin amk basim agridi

SuleymanE
10 Nisan 2016, 18:02
bu kadar çok tepki mesajı dediğiniz 2 kişi sizin ile beraber . Bana sesinden bahsedenler ve görünüşünü canlı gördüğünü söyleyenler çok daha fazla . 3 tane konu ile alakalı mesaj var . Çin malı gibiyi önceki mesajımda açıklamıştım tekrar okuyunuz . Videoyu mutlaka tekrar izleyiniz . Ermedim estağfurullah , 1-2 kişiden abartarak bahsetmeniz (bkz : Bu kadar kişi) olayları kesinlikle yanlış yorumladığınızı gösteriyor . Ben de görmedim nasıl bir kaza olduğunu, videoda adam kendi yazıyor arkadan çarptı diye . Okuyarak ve atlamadan izleyin lütfen

Sorumu gayet güzel bir şekilde sordum . R25 almak mantıklı mı ? Altına endişemin sebebi yazdım ve bir video ile destekledim ama herkese herşeyi anlatamıyorsunuz malesef . Bi küçümseme ile attınız ilk mesajınızı çok gülüyorum falan demiştiniz . Lütfen daha uzakta gülün biraz başım ağrıyor . Yardımınız dokunmayacaksa lütfen çöp yapmayın konuyu .

İYİ FORUMLAR

Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.
Mevlânâ Celaleddin-i Rumi

Bu yaştan sonra anlayışı kıt çoluk çocuğa dert anlatmaya uğraşamayacağım, kendi hayal dünyanda yaşamaya devam et bilader sen...
Altından kalkamayacağın lafı en başından etmeyeceksin yoksa böyle lafı yer baş ağrısıyla oturursun yerine :bounce:

Sen video izlemeye devam et belki daha ilginç şeyler öğrenirsin motosikletler hakkında, ilk mesajımı da bol bol oku çünkü hala gülüyorum senin zihniyetteki insanlara :)

İyi forumlar

SenC_an
10 Nisan 2016, 18:05
Peynir ekmek gibi sattılar r25i , bilen bilmeyen önüne gelen aldı patır patır düşüyo sonucunda yedek parça gereksinimide artıyor , modelin hırızlık seviyeside , aynı oranda önümüzdeki dönemde ikinci el piyasasınında düşeceğini tahmin ediyorum . Makine güzel bu arada.. Mt25 gelirsek oda çok satacak ama r25 kadar sorun yaşıyacağını sanmam . Malzeme kalitesi dersen nedense mt125 daha kaliteli geldi gözüme keza mt7de öyle masraftan kısılmış acık ama bana sorsan ben r25 yerine mt25 tercih ederim yinede

Olcay Avşar
10 Nisan 2016, 18:20
düşmek motosikletin fıtratında var.

e grenajlı motor düşerse de kırılacak, çok normal.

5 bin liralık scooter da olsa kırılacak, 50 bin liralık ss de olsa kırılacak.

masraftan korkuyorsanız, grenajlı motora binmeyin.

yaşasın naked ve enduro :)

Wokiie
10 Nisan 2016, 18:35
Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.
Mevlânâ Celaleddin-i Rumi

Bu yaştan sonra anlayışı kıt çoluk çocuğa dert anlatmaya uğraşamayacağım, kendi hayal dünyanda yaşamaya devam et bilader sen...
Altından kalkamayacağın lafı en başından etmeyeceksin yoksa böyle lafı yer baş ağrısıyla oturursun yerine :bounce:

Sen video izlemeye devam et belki daha ilginç şeyler öğrenirsin motosikletler hakkında, ilk mesajımı da bol bol oku çünkü hala gülüyorum senin zihniyetteki insanlara :)

İyi forumlar

evet evet sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

düşmek motosikletin fıtratında var.

e grenajlı motor düşerse de kırılacak, çok normal.

5 bin liralık scooter da olsa kırılacak, 50 bin liralık ss de olsa kırılacak.

masraftan korkuyorsanız, grenajlı motora binmeyin.

yaşasın naked ve enduro :)

hocam yani demek istediğim daha bi dayaksız gibi geldi r25 in grenajı hani muadillerinden örnek vermek gerekirse cbr 250 r bukadar hasar görürmüydü ? Bu arada videoyu çeken arkadaşla görüştüm 60km hız ile toslamış fazla bi hız bence .

Bu arada hocam seni yolda görsem emniyet kemerimi takar ehliyet ruhsat hazırlarım :)

levent3410
10 Nisan 2016, 18:46
Kardeş uzun lafın kısası;Yamahaysa alınır.Nokta

Wokiie
10 Nisan 2016, 21:27
Kardeş uzun lafın kısası;Yamahaysa alınır.Nokta

ikiside yamaha :(