PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Anadolu yakası gaz yağı (bulduk)

seta34
10 Nisan 2016, 01:02
Merhaba arkadaşlar, son günlerde açılan salaksaçma konular yüzünden hepimize yararlı olabileceğini düşündüğüm bu konuyu açmak istedim.
Motul,ipone vb ürünlere 30-40 TL vermek yerine Kartal'da üsküdar caddesinde (macfit ve bimeksin yanındaki) Shell'de litresini 3 yada 3.5 lira (tam hatırlamıyorum) alabilir, kalan parayla deponuzu doldurur motosikletinizi doyurabilirsiniz :)
Petrolle herhangi bir bağlantım tanışıklığım yok, sizde gazyağı satan petrolleri buraya yazarsanız diğer arayan arkadaşlarada yardımcı olabilirsiniz.

Kazasız sürüşler :)

Merdo
10 Nisan 2016, 01:06
avrupa yakasında da bilen varsa iyi olur.

ayzek
10 Nisan 2016, 01:20
3 senedir mazotla temizliyorum daha bi yamugunu gormedim gaz yagi tabiki daha iyi ama her yerde bulunmuyor eskiden bizim nalburda vardi lt sini 6 tl den satiyordu ama artik oda almiyor bende aramak yerine mazotla cozuyorum

seta34
10 Nisan 2016, 01:35
3 senedir mazotla temizliyorum daha bi yamugunu gormedim gaz yagi tabiki daha iyi ama her yerde bulunmuyor eskiden bizim nalburda vardi lt sini 6 tl den satiyordu ama artik oda almiyor bende aramak yerine mazotla cozuyorum

Mazot-wd40-balata temizleyici hepsinden memnun olmayanlar var oring zinciri bozuyor diyenler var, gazyagindan sikayetci olan gormedim yararlansin iste herkes :)

bagriacik
10 Nisan 2016, 02:30
WD40 gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=Fzyk4nq3ug0

ayzek
10 Nisan 2016, 02:46
Mazot-wd40-balata temizleyici hepsinden memnun olmayanlar var oring zinciri bozuyor diyenler var, gazyagindan sikayetci olan gormedim yararlansin iste herkes :)

Bir cok maddeyle temizleyen var sonucuna gore degisir mesela rosmanda mangal temizleyici solvent var kurumus yanmis yaglari bile temizliyor o-ringlere zarar verirmi bilemem ben mazotla temizliyorum sadece bi kere formdan bi arkadas kandil yakiti ile tenizlemisti bende denedim zincir paslanma yapti o uygulamadan sonra yagladigim halde fakat mazotla mis gibi oluyor paslanma falan gormedim bu zamana kadar sonucta boyle yaga sprey solventlere ciddi paralar harcamak yerine yenisi bile alinir bi yerde okumustum zincir disli takimi 90 tl tutan motora 45 tl lik motul sikmanin anlami yok ve hatta temizlemeden bile kullananlar var 1 lt mazot 5 temizlik ben 4 motora 500 ml harciyorum donusumlu olarak ve gayet hesapli oluyor

polemos
10 Nisan 2016, 02:53
Avrupa yakasında Tophane'deki Alpet'in biraz gerisinde çeşitli yağlar satan küçük bir Dükkan var. Orada bulabilirsiniz. Cumartesi - Pazar orada olmuyor. Esenler'de de yeri varmış. O tarafta oluyormuş.

dogukanbalci
10 Nisan 2016, 07:10
Büyükçekmecede 3.5 tl / litre beyler..

AlpAksu
10 Nisan 2016, 12:31
merhaba umraniye sanayi girişinde hemen sağda ilk yada ikinci dukkanda da var litresi5 liraydi sanirsam

goreny
10 Nisan 2016, 13:03
Tesekkur ederim..bende ariyordum konuyu acan arkadasi tebrik ediyorum..umraniye saniyede olana bi bakicam.

fazil
10 Nisan 2016, 14:32
Bilgi icin tesekkurler. Ben de yillardir zinciri temizlemek icin gaz yagi ve yaglamak icin de 130 kalinliginda motor yagi kullaniyorum. Pahali temizleyici ve yaglayicilara hic gerek olmadigini soyleyebilirim. Bu arada Ege bolgesi icin de, Balikesir/Burhaniye girisindeki Petrol Ofisinde gaz yagi bulunuyor, litresi 3TL civarinda, belki isinize yarar.

Olcay Avşar
10 Nisan 2016, 15:04
anadolu yakası için bildiklerim;

kadosan girişindeki büyük yağ toptancısı,

ıhlamurkuyu-tepeüstü arası dalgıç pompa tamircilerinden birinde,

dudullu merkez camii sokağında Tolga nalbur.

avrupa yakası için;

sanayi mahallesinde en aşağıda olan eski petrol ofisi

Gökhan_Aygün
10 Nisan 2016, 15:08
Arkadaşlar,

n11 com da var gaz yağı bilginiz olsun.

ahmetunuver
10 Nisan 2016, 21:17
Büyükçekmecede 3.5 tl / litre beyler..

Büyükçekmecede nerede ? tam yerini öğrenebilirmiyim..