PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Malzemelerimi aldim

resources
09 Nisan 2016, 21:24
Merhaba

Suan icin aldigim malzemeler

Caberg duke kask
Ben beyazini aldim
Cene acilir yapisi dusuk hizlarda guzel olacak gibi
Gunes vizoru ve 5* sharp cabasi

Ls2 breeze mont
Ben grisini aldim
Yazlik mont ve tam korumali
Oldukca rahat gozukuyor

Birde scoyco yazlik eldiven aldim

Yarin ehliyet evraklarimi verip ayin sonunda ehliyet isini bekliyorum

Ondan sonra hocamin motoruyla yol egitimlerini de tamamlayacagim

Ehliyet alinca korumali kot pantolon ve botumu da alacagim

Egitime baslarken tam ekipmanimla baslayacagim

Egitimi ybr125 ile yapicaz

Akabinde motor alacagim

Tarz olarak enduro secmek istiyorum

Bugun 10 km kadar inisli cikisli yolda ve artciyla inazuma f kullandim

İnanirmisiniz hic begenmedim

O kadar agir motor ve arka fren kitlenip durdu ona ragmen gitmiyor

Ama titresim yoktu tek guzel sey oydu

Hocamla ilk yol egitimi sonrasi motor alacagim ama bin tane oneri var hepten kafam karisti

Oneriler :
Absli versys eski veya yeni kasa farketmez
Eski vstorm
Xmax 250 abs
İnazuma
Ninja300 abs

Bense 2016 mondial rx3i
Metzeller lastikleri ve cantalarini sokerek kullanayim diyorum

Bide benelli var aklimi celiyor

Kararsizlik diZboyu yani :)

oluroyle
09 Nisan 2016, 21:45
Merhaba,

hayırlı olsun kazasız belasız.

resources
09 Nisan 2016, 21:50
Merhaba,

hayırlı olsun kazasız belasız.

Tesekkur ederim
Oldukca sakin ve acele etmeden bu ise girisiyorum pek acelem yok

Cevremdeki herkes abs ve lastik konusunu defaten bildiriyor

Ama uygun butceye absli motor bulmak pek mumkun degil

Cok kararsiz kaldim ama tek verdigim karar inazuma almayacagim o kadar agir ve hantal geldiki hic begenmedim

Furkan Tarık
09 Nisan 2016, 21:51
rx3i güzel olabilir. Diğerleri düşme kalkma durumunda cebinizi yakabilir :queen: . Kazasız Belasız Hayırlı olsun

oluroyle
09 Nisan 2016, 21:53
Tesekkur ederim
Oldukca sakin ve acele etmeden bu ise girisiyorum pek acelem yok

Cevremdeki herkes abs ve lastik konusunu defaten bildiriyor

Ama uygun butceye absli motor bulmak pek mumkun degil

Cok kararsiz kaldim ama tek verdigim karar inazuma almayacagim o kadar agir ve hantal geldiki hic begenmedim

eğitim de alacakmıssınız zaten, eğitmen ile doğru bir karar verirsiniz gibime geliyor.

resources
09 Nisan 2016, 22:00
rx3i güzel olabilir. Diğerleri düşme kalkma durumunda cebinizi yakabilir :queen: . Kazasız Belasız Hayırlı olsun

Bugun rx3 inceledim 2016 modeldi
Saticiya uzerindeki cst lastikleri degistirmek istedigimi soyledim
300-400 lira farkla olabilir dedi

Motor fena degil ama cantalari berbat
Onlari istemiyorum sokecegim dedim
Sok ama atma satarken geri takarsin dedi

Motor fena degil ama abs yok cok dusunduyor beni abs olmamasi absli motor almak onyargi oldu bende

Bide cfmoto 150 nk diye bir motor vardi son kalmis oda satilmis

Adamlara 7 tane gelmis 1 haftada hepsi satilmis fiyati 6800 lira

Goruntusu mukemmeldi ama cin mali motor sonucta yaa dusunduruyor insan

Ne alacagim bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

eğitim de alacakmıssınız zaten, eğitmen ile doğru bir karar verirsiniz gibime geliyor.

Egitmen 2005 model vstorm al ogrenince degistirirsin diyor

Hayabusa kullanan bir komsum gunluk islerde xmax kullaniyor siddetle bunu al diyor

İnazumasi olan motorun krali bu diyor

Ben versyse hastayim ama butce yetmiyor

Ondan dolayi rx3 diyorum aman cin malindan uzak dur diyorlar

Benelli daha yeni girdi piyasaya diyorlar

Yarislara falan katilan bir arkadas ninja 300 abs ve rosso2 diyor

Furkan Tarık
09 Nisan 2016, 22:09
Hocam sen hangisi içine siniyorsa onu al derim. Dinleme kimseyi tavsiye diye tipsiz bişe alma şekil şukul bişe olsun. pulsar 200ns falan da güzel, mt25 var cfmoto150 yi de gördüm bayağı kalıplı alet. Ben de çinli kullanıyorum ama mondial yani diğer çinlilerle karşılaştıramassınız bile; Parça ucuz ve bol, Servis ağı çok geniş, Parçası da fena değil vs. vs. gider bu liste

resources
10 Nisan 2016, 00:15
İlla abs olsun diyorlar hocam
Absli motorlarda ycuz degilki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Pulsar rs 200 nasil?
Absli oldugu yaziyor? Asiri temkinli birine onerilirmi?

exteras
10 Nisan 2016, 00:25
Bütçe eğer 15 16 ise xl 650 transalp veya F650 GS olabilir. GS te abs var ama temizini bulmak ayrı marifet. Enduro istiyorum demişsin ama açık kapı bırakmışsın ondan cbf 500 600 de düşünebilirsin bence.

Ertugyigit
10 Nisan 2016, 00:32
kardeş çene açılır kaskı bırak , git sharp 5 yıldız mt full face kask al. allah korusun düşersin falan direk çene vuruyor asfalta , kırılır kask yaralanırsın. Mt ler 300 tl mis gibi renkler

SenC_an
10 Nisan 2016, 00:39
Benimde gönlüm rx3 evoda hem hesaplı hem rahat yol yapan makine, tabiki versys gibi bir bütçen varsa bilemem ama ben olsam 250cc'yi geçmezdim

resources
10 Nisan 2016, 19:28
Rx3i de abs yok

actros1
10 Nisan 2016, 20:09
senin ilacı ben biliyorum ama söylersem kovalarlar beni.ayrıca kaskı kaça aldın hocam.ses alıyomu içeri?

resources
10 Nisan 2016, 20:52
senin ilacı ben biliyorum ama söylersem kovalarlar beni.ayrıca kaskı kaça aldın hocam.ses alıyomu içeri?

Lutfen soyle onerilere acigim dostum kovalamaz kimse :)
Kaski denemedim zaten motorum yok daha
Fiyat 200 euro

Erdost
10 Nisan 2016, 21:22
Bakın kesinlikle eski model, yada yüksek Km motor almayın.Abs ve diğer yardımcı teknolojiler bütçe meselesi.Sizin bence bütçenize göre alabilceğiniz tek motor 2016 model Rx3evo.Yedek parça çok önemli.

Abs'de bazen ters tepki yapabilir, nasıl olsa Abs var deyip algınızı kapatabilirsiniz.Bence Frenlemeyi Abs'siz motorda öğrenin.O bütçede alabileceğiniz tek Abs'li motor rs200 sanırım.Oda Ss sizin tarzınıza uygun değil.İnsanların dediğine bu kadar takılmayın.Gidin beğenin içinize sindiyse araştırın, fiyatına, kullanıcılarına, yedek parça fiyatlarına bakın.Kafanıza yattıysa alın.Herkes birşey der, önemli olan sizin istekleriniz tabi ki mantıklı olmak gerek.

Şunu söyleyeyim Motosiklet sektöründe ikinci el işine girerseniz, genellikle mideniz bulanır.En azından motordan anlayana tanıyana kadar bütçenize göre sıfır motor almanız yararınıza.

He birde bende Caberg Duke modelini düşünüyorum, bir değerlendirme yaparsanız mutlu olurum :)

resources
10 Nisan 2016, 21:51
Bakın kesinlikle eski model, yada yüksek Km motor almayın.Abs ve diğer yardımcı teknolojiler bütçe meselesi.Sizin bence bütçenize göre alabilceğiniz tek motor 2016 model Rx3evo.Yedek parça çok önemli.

Abs'de bazen ters tepki yapabilir, nasıl olsa Abs var deyip algınızı kapatabilirsiniz.Bence Frenlemeyi Abs'siz motorda öğrenin.O bütçede alabileceğiniz tek Abs'li motor rs200 sanırım.Oda Ss sizin tarzınıza uygun değil.İnsanların dediğine bu kadar takılmayın.Gidin beğenin içinize sindiyse araştırın, fiyatına, kullanıcılarına, yedek parça fiyatlarına bakın.Kafanıza yattıysa alın.Herkes birşey der, önemli olan sizin istekleriniz tabi ki mantıklı olmak gerek.

Şunu söyleyeyim Motosiklet sektöründe ikinci el işine girerseniz, genellikle mideniz bulanır.En azından motordan anlayana tanıyana kadar bütçenize göre sıfır motor almanız yararınıza.

He birde bende Caberg Duke modelini düşünüyorum, bir değerlendirme yaparsanız mutlu olurum :)

Rx3i cok yatti aklima zaten alir almaz metzeller lastik taktiracagim

Caberg duke sharp 5 yildiz ve oldukca konforlu ama ben daha motor ustunde test etmedim

Fiyat performans urunu bence